Data publikacji:

Naturalna pielęgnacja twarzy – jak wygląda naturalna pielęgnacja twarzy?

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy goszczą w wielu domach od kilku lat, a w innych po cichutku wkradają się do kosmetyczek pań, panów i dzieci. Rozwiązuje problemy skóry trądzikowej, skłonnej do podrażnień i dojrzałej. Wspiera naturalną barierę ochronną naskórka noworodków. To ona. Naturalna pielęgnacja twarzy. Jak wygląda naturalna pielęgnacja twarzy? Jak zrobić pierwszy krok w świecie naturalnych kosmetyków?
Naturalna pielęgnacja twarzy

Naturalna pielęgnacja twarzy – jak zacząć przygodę z pielęgnacją naturalną?

Czym kierujesz się przy wyborze kosmetyków? Ceną, efektami, które obiecuje producent kremów, czy trendami panującymi w świecie urody? Nie zawsze warto kierować się ceną. Najważniejszy jest bowiem skład. Prosty skład. Im mniej składników wyczytasz w INCI, tym lepiej dla twojej skóry. Dlatego sprawdzaj, czytaj dane zapisane małymi literkami na opakowaniach wybieranych przez siebie produktów. Kupuj rozsądnie to, co dla twojej skóry będzie najlepsze.
W pielęgnacji naturalnej nie ma drogi na skróty. Nie wystarczy nałożyć cudownej maseczki z alg raz na dwa tygodnie i myśleć, że zdziała cuda. Pielęgnacja naturalna składa się z etapów. A każdy z nich jest tak samo ważny. Twoja skóra – latami przyzwyczajana do pobierania substancji chemicznych z kremów, żeli do mycia twarzy oraz toników oczyszczających – musi mieć czas, by się oczyścić. Odpocząć od tego, co ładowałaś w nią przez wiele miesięcy. Zdetoksykować. A potem dopiero jest gotowa na czerpanie korzyści z dobra natury, które zawierają naturalne produkty do pielęgnacji skóry. Szczególną troską otoczą cię naturalne kremy do cery trądzikowej, jeśli zmagasz się z tym typem skóry. One doprowadzą do porządku problematyczne obszary i przywrócą równowagę.
Nastaw się na to, że nie od razu po tym, jak zaczniesz używać naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy, zobaczysz spektakularne efekty. To trochę trwa. Uzbrój się w cierpliwość i daj sobie (i swojej skórze) tydzień lub dwa na poznanie się z eko kosmetykami. Potem już będzie z górki :)

Pielęgnacja twarzy – kosmetyki naturalne – czy mają słabsze działanie niż ich konwencjonalne odpowiedniki?

To mit. Substancje zawarte w kosmetykach naturalnych wspomagają funkcje fizjologiczne skóry. Do tych procesów należą między innymi: odbudowa kolagenu, regulacja poziomu sebum, utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia głęboko w skórze. Kremy naturalne oraz wszystkie kosmetyki naturalne nie ingerują w naturalny rytm i procesy odnowy. One są po to, by stymulować naturalne mechanizmy skóry. To gwarancja świadomej, zdrowej, zrównoważonej pielęgnacji, która daje długotrwałe efekty, bo walczy z problemem u źródła (przeciwdziała przyczynom), zamiast działać jedynie na objawy (co robią kosmetyki konwencjonalne).

Kosmetyki naturalne mogą być wegańskie, ale nie wszystkie takie są

Produkt wegański nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego i nie jest nimi zanieczyszczony. Nie podlega testom na zwierzętach. Jego produkcja nie może przebiegać w sposób zagrażający życiu i zdrowiu zwierząt. Wiele kosmetyków naturalnych spełnia te wymogi, ale nie wszystkie. Jeśli interesują cię zatem kosmetyki wegańskie, uważnie czytaj informacje producenta, przekazywane na opakowaniach.

Naturalna pielęgnacja twarzy jest przyjazna środowisku

Naturalny skład kosmetyków sprawia, że łatwo ulegają biodegradacji. Za prawdziwą produkcją i sprzedażą kosmetyków naturalnych stoi filozofia troski o środowisko naturalne. Dlatego właśnie kosmetyki naturalne często są zamykane w szklanych opakowaniach.

Kiedy zacząć stosować naturalne kremy do cery dojrzałej?

Zmarszczki do krok w dojrzałość. Z kurzymi łapkami można się polubić i dać skórze żyć własnym życiem. Można też z nimi walczyć. Albo pielęgnować piękno swojej twarzy, by skóra dojrzała wyglądała lepiej. Jeśli twoje zmarszczki są już widoczne, skóra utraciła jędrność i świeżość, a szczególnie po zimie widać, że potrzebuje natychmiastowej pomocy, to czas, byś do codziennej pielęgnacji twarzy włączyła kremy naturalne do cery dojrzałej. Niezależnie od rodzaju skóry, zadbaj o nią kompleksowo. Dobranie odpowiedniego kremu, który dostarczy skórze odżywienia, pozostawi ją komfortową, to duże wyzwanie. Pamiętaj jednak, że sam krem nie wystarczy. Potrzebujesz odpowiednich kosmetyków naturalnych do wszystkich etapów pielęgnacji.
Jest twoja skóra jest szara, a na twarzy widoczne są suche skórki i linie, wprowadź do pielęgnacji serum. Zadziała ono intensywniej niż krem i pobudzi skórę. To bomba witaminowa.
Ważny jest także obszar pod oczami. Skóra jest tam nawet pięć razy cieńsza od pozostałej skóry twarzy. Z tego powodu w okolicach oczu zmarszczki są najszybciej widoczne, warto więc, byś zadbała o regularną pielęgnację tych okolic. Wybierz odżywczy, delikatny i naturalny krem pod oczy.

Naturalne kremy do cery mieszanej

Cera mieszana to najpopularniejszy rodzaj cery w Europie. Nie jest łatwa w pielęgnacji, bo jest to zmaganie się z nadmiernym wydzielaniem sebum w strefie T (czoło, nos, broda) i suchymi partiami na policzkach. Pamiętaj, by uważnie dbać o oczyszczenie cery mieszanej przed snem oraz rano. Wybieraj kremy do cery mieszanej bez składników komedogennych. Zamiast tego niech będą bogate w substancje nawilżające pochodzenia naturalnego.
Zanim dobierzesz jakiekolwiek naturalne kremy do cery mieszanej, przyjrzyj się dokładnie swojej twarzy. Jeśli jest na niej przewaga obszarów suchych – bardziej odpowiednie będą dla ciebie produkty nawilżające. Jeśli obserwujesz więcej tłustych stref, wybieraj naturalne produkty normalizujące wydzielanie sebum i matujące.
Zdjęcie: Envato/ wayhomestudioo
Autor: Ewa Doniec