Data modyfikacji:

Olej konopny – najlepsze kosmetyki z konopi i ich właściwości

Olej konopny z konopi siewnej był używany już wieki temu. Kosmetyki konopne na twarz, włosy czy skórę są wspaniałym uzupełnieniem lub głównym punktem codziennej pielęgnacji. W poniższym wpisie przedstawimy, jakie właściwości ma olej konopny oraz podpowiemy, jakie efekty daje stosowanie kosmetyków konopnych.
olej konopny
Olejowanie to m.in. świetny sposób na rozdwojone końcówki. Z kolei kosmetyki na bazie olejków naturalnych zapewniają zdrową i promienną cerę oraz nawilżoną skórę. Wśród wielu rodzajów olejów coraz większą popularnością cieszy się ten z konopi. Spokojnie, nie zawiera THC, ale ma za to cały zestaw cennych składników odżywczych. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki konopne.

Wszystko o oleju konopnym:

  1. Właściwości oleju konopnego
  2. Olej konopny na twarz
  3. Olej konopny na skórę
  4. Olej konopny na włosy
  5. Jak stosować olej konopny?
  6. Najlepsze kosmetyki z konopi
  7. Remigiusz Mróz – Kasacja
  8. Wojciech Chmielarz – Żmijowisko


Właściwości oleju konopnego

Olej konopny wykorzystywany w kosmetyce pozyskiwany jest z konopi siewnej, która nie wykazuje narkotycznych właściwości. Rośliny te pochodzą z Azji Środkowej. Dotychczas pozyskiwany z nich olej używano wyłącznie w przemyśle chemicznym m.in. do produkcji farb czy lakierów, jednak od jakiegoś czasu się to zmienia. Olej konopny to w 80% nienasycone kwasy tłuszczowe. Ponadto znajdziemy w nim szereg witamin, np. A, D, E i K oraz proteiny, aminokwasy czy fosfolipidy. Olej konopny ma więc właściwości regenerujące, przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. Chroni skórę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, np. słońca. Nic dziwnego, że kosmetyki konopne stają się coraz bardziej popularne.

Kosmetyki z konopi – olej konopny na twarz

Olej konopny i kosmetyki z konopią w składzie sprawdzą się świetnie w codziennej pielęgnacji twarzy. A kto może po nie sięgać? Właściwie wszyscy, ale najbardziej poleca się go osobom z cerą trądzikową. Niektórzy sądzą, że cerę trądzikową i tłustą trzeba wysuszyć, a nie dodatkowo nawilżać. Oczywiście to kompletna bzdura! Każdy rodzaj cery potrzebuje nawilżenia. Ponadto niewiele osób wie, że przesuszona cera zacznie ratować się samodzielnie, czyli wytwarzać jeszcze więcej łoju. Efekt? Nasilony trądzik.

Olej konopny zawiera w składzie blisko 60% kwasu linolowego, który ogranicza pracę gruczołów łojowych i nie wywołuje przy tym podrażnień. Co ważne nie zatyka porów. Większość olejów ma to do siebie, że ich stosowanie po jakimś czasie pogarsza stan skóry. Dlaczego? Cera musi najpierw się oczyścić, a ty dopiero później będziesz cieszyć się ze zdrowej skóry bez wyprysków. Z olejem konopnym jest inaczej – nie powoduje wysypu. Jak go stosować? Dodać kilka kropel do ulubionego kremu lub bezpośrednio na skórę zamiast kosmetyku nawilżającego.

Olej konopny redukuje też przebarwienia. Sprawdzi się również dla pań, które potrzebują pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Co prawda, olej nie redukuje już powstałych zmarszczek, ale zapobiega powstawaniu nowych, a także przedwczesnemu starzeniu się skóry. Będzie zatem idealny do pielęgnacji cery u kobiet po 30. roku życia. Kosmetyki z olejem konopnym do twarzy mają także za zadanie przywracać elastyczność skóry i ją wygładzać.

Olej konopny na skórę – jak działa?

Olej konopny będzie idealnym uzupełnieniem pielęgnacji dla osób z niezwykle wrażliwą skórą. Jest tak delikatny, że poleca się go nawet dla niemowląt. Ponadto wykazano, że kosmetyki z kilkoma kroplami tego specyfiku łagodzą stany zapalne przy atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, egzemie i różnego rodzaju dermatozach czy alergiach skórnych. Nawet jeśli twoja skóra nie zmaga się z takimi problemami, to dodanie kilku kropli oleju konopnego do ulubionego balsamu wzmocni i odżywi skórę. Wyciąg z konopi siewnej odbudowuje również płaszcz hydrolipidowy naskórka, a co za tym idzie ten lepiej pełni swoje funkcje ochronne. Olej z konopi siewnej zapewnia także skórze odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Będzie więc niezbędny latem.

Kosmetyki konopne – olej konopny na włosy

Olej konopny można stosować do pielęgnacji całego ciała włącznie z pielęgnacją skóry głowy i włosów. Szampony lub odżywki z dodatkiem konopi siewnej pobudzają do pracy cebulki, więc będą remedium na wypadające włosy. Podobne kosmetyki przetestować mogą także panowie, którzy borykają się z przedwczesnym łysieniem. Cudów nie ma: olej nie sprawi, że głowa pokryje się bujną czupryną, ale z pewnością zapobiegnie nasileniu problemu. Olej konopny możesz także wcierać bezpośrednio we włosy – ułatwi to rozczesywanie splątanych kosmyków, a twoje pukle będą się znacznie mniej puszyć.

Jak stosować olej konopny w kosmetykach?

Jeśli zdecydujesz się na pielęgnację olejem konopnym w czystej postaci, to świetnym rozwiązaniem będzie dodanie kilka jego kropli do ulubionego kosmetyku. Jakiego?

Olej konopny zamiast balsamu

Świetnie połączy się z nawilżającymi balsamami do ciała lub dłoni, odżywkami do włosów, szamponami, kremami przeciwsłonecznymi czy tymi do codziennej pielęgnacji twarzy. Możesz także stosować olej bezpośrednio na skórę, np. zamiast kremu nawilżającego. Pamiętaj, aby nie przesadzić z jego ilością! Jedna mała kropla na całą twarz, szyję i dekolt w zupełności wystarczy.

Olej konopny do demakijażu

A czy wiedziałaś, że olejem można wykonywać demakijaż? To sekret urody Koreanek, które wprost kochają różnego rodzaju oleje kosmetyczne. Jak wykonać demakijaż olejem konopnym? Nanieś niewielką ilość oleju na wacik. Teraz usuń cały makijaż. Później umyj twarz ulubionym żelem.

Maseczka

Polecam także dodać kilka kropel olejku do maseczki na twarz. To świetne rozwiązanie dla dziewczyn, które boją się, że codzienne stosowanie oleju zamiast kremu zapcha ujścia gruczołów łojowych.

Olej konopny na włosy

Chcesz używać oleju konopnego na włosy? Wmasuj dużą łyżkę tego specyfiku w skórę głowy oraz włosy. Teraz zrelaksuj się przez godzinę, a włosy owiń ciepłym ręcznikiem lub czepkiem. Po czasie umyj włosy szamponem. Przy regularnym wykonywaniu takiego zabiegu pukle staną się gęstsze, będą mniej wypadać i przestaną się puszyć.

Polecane kosmetyki z konopi

Zebraliśmy najpopularniejsze aktualnie na Ceneo.pl kosmetyki konopne.

Krem do twarzy

Żele i pianki do mycia twarzy

Serum do twarzy

Szampony do włosów

Żele i balsamy pod prysznic

Kosmetyki do rąk

Olej konopny ma właściwości silnie regenerujące, odżywia, reguluje pracę gruczołów łojowych, leczy choroby skórne jak AZS czy łuszczycę, a przy regularnym stosowaniu na włosy i skórę głowy zapobiegnie ich wypadaniu. Olej i kosmetyki konopne nadal są dość mało znane, ale polecamy się z nimi zaprzyjaźnić. Gwarantujemy, że będziecie zadowoleni z efektów. A może już pielęgnujecie skórę olejem konopnym? Jeśli tak, to koniecznie podzielcie się z nami swoimi wrażeniami.
Zdjęcie: Envato Elements

Podobne artykuły:

przechowywanie kosmetyków

Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki, aby dłużej zachowały świeżość?

Prawidłowe przechowywanie kosmetyków to klucz do ich dłuższego zachowania świeżości i skuteczności. Niewłaściwe warunki mogą wpływać na trwałość, zapach czy nawet bezpieczeństwo stosowania produktów. Sprawdź, jak zadbać o swoje kosmetyki, aby służyły jak najdłużej i zachowały swoje właściwości.
mleko kozie właściwości

Kozie mleko. Właściwości kosmetyczne

Czy wiesz, że kozie mleko jest nie tylko smacznym i odżywczym dodatkiem do diety? Jak się okazuje, to także chętnie wykorzystywany składnik pielęgnacyjny, którego cenne właściwości doceniła sama Kleopatra. Jest bogate w witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe, działa nawilżająco, ma właściwości przeciwzapalne, a do tego nadaje się nie tylko do cery suchej. Brzmi zachęcająco? Odkryj, dlaczego kosmetyki z koziego mleka powinny na stałe zagościć w twojej rutynie pielęgnacyjnej.
skóra cukrzyka

Skóra cukrzyka: podstawy pielęgnacji

Cukrzyca to choroba metaboliczna, w której dochodzi do nieprawidłowego działania lub wydzielania insuliny w organizmie. W efekcie diabetycy zmagają się z podwyższonym stężeniem krwi. To jednak tylko jeden z wielu objawów choroby cywilizacyjnej. Oprócz niego mogą pojawić się problemy ze wzrokiem i słuchem, nadmierne pragnienie, zakażenia grzybicze, a nawet dolegliwości skórne. I to właśnie na nich skupiamy się w tym artykule. Przeczytaj go, aby dowiedzieć się, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry u diabetyków.
depilacja

Domowa depilacja wrażliwej skóry

Depilacja skóry wrażliwej – zwłaszcza ta przeprowadzana w domu – może okazać się nie lada wyzwaniem. W końcu sam zabieg polega na mechanicznym usunięciu owłosienia, a to wiąże się z dyskomfortem czy nawet bólem. Na szczęście przychodzimy z pomocą! Przygotowaliśmy krótki przewodnik, w którym podpowiadamy, jak pozbyć się niechcianych włosów w jak najdelikatniejszy sposób. Dzięki niemu podrażnienia po depilacji odejdą w zapomnienie.
nadmierna potliwość

Jak zwalczyć nadmierne i uciążliwe pocenie?

Nadmierna potliwość stóp, ciągle mokre pachy i towarzyszący temu nieprzyjemny zapach może być przyczyną spadku pewności siebie czy nawet ogólnego spadku jakości życia. Jak sobie z tym radzić i czy są skuteczne sposoby, żeby zmniejszyć wydzielanie nadmiernej ilości potu?
aha-bha-pha-tajemnice-hydroksykwasow

AHA, BHA, PHA – tajemnice hydroksykwasów

Hydroksykwasy od lat cieszą się ogromną popularnością w kosmetyce, a ich różnorodne właściwości sprawiają, że są stosowane w pielęgnacji różnych typów cery. Kwas AHA, BHA i PHA to trzy główne rodzaje kwasów, które pomagają w walce z przebarwieniami, trądzikiem, a także wspomagają proces odmładzania skóry. W artykule wyjaśnimy, czym są hydroksykwasy, jakie mają zastosowanie oraz jak najlepiej je stosować w codziennej pielęgnacji, aby cieszyć się zdrową i promienną skórą.
zapalenie mieszka włosowego

Zapalenie mieszka włosowego – przyczyny, objawy i leczenie

Borykasz się z zapaleniem mieszków włosowych i nie wiesz, jak ograniczyć ich pojawianie się oraz co zrobić, aby pozbyć się już istniejących? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj nasz najnowszy artykuł – zapraszamy do lektury!
oliwa z oliwek właściwości

Oliwa z oliwek. Właściwości wykorzystane w kosmetykach

Czy wiesz, że oliwa z oliwek to jeden z najstarszych, a zarazem najbardziej cenionych składników wykorzystywanych w kosmetyce? Ma bardzo cenione właściwości pielęgnacyjne. Oliwa z oliwek jest również bardzo uniwersalna. Można ją wykorzystać zarówno do nawilżania twarzy czy włosów, jak i do demakijażu, w trakcie kąpieli czy do przygotowania domowego peelingu.
mydło siarkowe

Mydło siarkowe. Właściwości kosmetyczne

Siarkowe mydło ma wiele zalet, o których ciągle jeszcze wie zbyt mało osób. To tani i naturalny kosmetyk, który pomoże w pielęgnacji cery tłustej oraz w problemach z trądzikiem. Jest również często polecane przed dermatologów do stosowania w przypadku poważniejszych problemów skórnych, jak łuszczyca lub łojotokowe zapalenie skóry. Jednak sprawdzi się również do codziennej pielęgnacji.
algi morskie właściwości

Algi w kosmetyce: morska pielęgnacja

Algi w kosmetyce mają bardzo szerokie zastosowanie. Są zarówno składnikiem szamponów, kremów przeciwsłonecznych, jak i kremów przeciwstarzeniowych. Wyróżniamy jednak kilka rodzajów alg. Podpowiadamy, które będą najbardziej odpowiednie do Twoich potrzeb oraz jakie wykazują działanie.
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.