Data publikacji:

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym

Jesteś umówiona na mikropigmentację brwi i nie wiesz, jak zadbać o nie po zabiegu, aby uniknąć podrażnień i sprawić, że efekt utrzyma się jak najdłużej? Wystarczy, że będziesz pamiętać o kilku rzeczach, aby wesprzeć naturalną regenerację skóry. Sprawdź, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym!

pielęgnacja brwi

Najważniejsze zasady pielęgnacji brwi po makijażu permanentnym

Już na samym początku należy podkreślić, że odpowiednia pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym ma ogromne znaczenie. To, jak o nie zadbasz po zabiegu, ma ogromny wpływ na:
  • przedłużenie trwałości efektu mikropigmentacji,
  • możliwość uniknięcia podrażnień, zakażeń i przebarwień,
  • zmniejszenie ryzyka konieczności wykonania korekty.
W pierwszym tygodniu po wykonaniu mikropigmentacji może pojawić się opuchlizna, zaczerwienienie, swędzenie i łuszczenie się skóry. Ważne, aby nie dotykać tych miejsc oraz nie drapać i nie odrywać powstających strupków.

To właśnie pierwszy tydzień jest najważniejszy, jeśli chodzi o pielęgnację brwi po makijażu permanentnym. W ciągu tych siedmiu dni myj obszar poddany zabiegowi wyłącznie wodą z odrobiną mydła, najlepiej delikatnego i hipoalergicznego. Jeśli nie chcesz rezygnować z kremów, to najlepszym wyborem będzie specjalny preparat z witaminą E, dzięki któremu wesprzesz naturalny proces regeneracji skóry.

Czego należy unikać po makijażu permanentnym brwi?

Jak dbać o brwi po makijażu permanentnym? Najlepszym sposobem na pielęgnację jest rezygnacja z mogących wywoływać podrażnienia czy złuszczanie produktów. Mowa przede wszystkim o kosmetykach z kwasami, peelingów oraz ciężkich i tłustych maści, które zamiast pomagać, tylko pogorszą stan skóry.

Co więcej, w pierwszym tygodniu należy odstawić płyny do demakijażu i żele do mycia twarzy. Podobnie jest w przypadku makijażu – w okresie gojenia zrezygnuj z kosmetyków do make-upu, przede wszystkim z podkładu czy pudru, i daj skórze odpocząć. Jeśli stosujesz produkty na porost brwi, to w ich przypadku zakaz stosowania wydłuża się do przynajmniej czterech tygodni.

O czym jeszcze należy pamiętać po makijażu permanentnym brwi?

Mówiąc o pielęgnacji brwi po makijażu permanentnym, warto również wspomnieć o konieczności unikania niektórych rzeczy. Mowa przede wszystkim o słońcu i solarium, które mogą nie tylko utrudniać procesy regeneracyjne skóry, ale także wpływać negatywnie na efekt mikropigmentacji. Jak to możliwe? Promienie UV powodują przebarwienia i zmianę odcienia pigmentu wykorzystanego w trakcie zabiegu. Właśnie dlatego należy przez około miesiąc zrezygnować z wizyt w solarium, a przed każdym wyjściem z domu stosować krem z filtrem.
Na tym jednak nie koniec! Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi należy przynajmniej przez miesiąc zrezygnować z wizyt na basenie i korzystania z sauny. Zarówno chlorowana woda, jak i wysokie temperatury mogą podrażniać miejsce poddane mikropigmentacji. Co więcej, wpływają one także na zmniejszenie trwałości makijażu permanentnego oraz mogą prowadzić do wystąpienia zakażeń.

Jak długo goją się brwi po makijażu permanentnym?

Wiesz już, jak dbać o obszar poddawany mikropigmentacji. A jak długo goją się brwi po makijażu permanentnym? Tak naprawdę długość regeneracji jest dość indywidualna i uzależniona od metabolizmu, jednak standardowo przyjmuje się, że całkowite wygojenie skóry zajmuje około miesiąca. Co ciekawe, właściwy efekt zabiegu można zauważyć nawet dwa miesiące później i dopiero wtedy ewentualnie zdecydować, czy konieczne jest uzupełnienie, korekta czy nawet usunięcie mikropigmentacji.
Autorka: Katarzyna Wendzonka