Data modyfikacji:

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Cienie pod oczami to Twój problem nie tylko po nieprzespanej nocy? Zobacz nasze sposoby na to, aby ujednolicić odcień skóry!

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Problem cieni pod oczami często związany jest z kruchością naczyń krwionośnych. Skóra wokół powiek jest delikatna i wrażliwa. Przyczyną cieni może być również nadmierne nagromadzenie barwnika. Często nieestetyczne cienie są po prostu uwarunkowane genetycznie. Problem cieni pod oczami związany bywa również z niesprawnymi nerkami.

Rozjaśniający krem z bławatkiem Ziaja, 5 zł

Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na krem pod oczy postaw na kosmetyk firmy Ziaja, którego cena nie przekracza kilku złotych. Ciężko znaleźć go w drogeriach stacjonarnych, bez problemu znajdziemy go jednak w Internecie. Jego działanie polega nie tylko na rozjaśnianiu skóry, ale również na jej nawilżeniu i tonizowaniu. Efekty działania zobaczysz tylko wtedy, kiedy regularnie będziesz używać kosmetyku!

Działanie rozjaśniające ma również krem All About Eyes od Clinique. Ponadto zmniejsza on również obrzęk - na pewno docenisz jego działanie po bezsennej nocy.

Zdania na temat kosmetycznych kuracji rozjaśniających są podzielone. Najprościej będzie więc cienie odpowiednio zamaskować. Aby je ukryć możemy stosować odpowiednio dobrany korektor. Powinien być on oczywiście jaśniejszy, niż odcień podkładu. Kosmetyk musi być lekki - w przeciwnym razie może osadzać się w załamaniach skóry. Najwygodniej będzie dobrać korektor w pędzelku, dzięki któremu z łatwością rozprowadzimy kosmetyk. Kupując korektor zwróć uwagę na jego przeznaczenie - korektor punktowy nadaje się do tuszowania niedoskonałości na skórze, a nie cieni pod oczami.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz