Data modyfikacji:

Precz z pomarańczową skórką, czyli jak zwalczyć cellulit

Cellulit to dolegliwość typowo kobieca i powszechna – z pomarańczową skórką na pewnym etapie życia zmaga się ponad 70% z nas, a problem może dotyczyć nie tylko nóg i pośladków, ale też ramion czy biustu. Jak zwalczyć cellulit na dobre?

Pofałdowana, pomarańczowa skórka powstaje w wyniku nierównomiernego odkładania się tkanki tłuszczowej i dotyczy nie tylko kobiet z nadwagą, ale również tych o zgrabnej figurze co pokazuje, jak trudnym jest problemem.

By zwalczyć cellulit, trzeba działać kompleksowo, czyli z zewnątrz i od wewnątrz. Na początek warto zmienić dietę, minimalizując spożycie potraw tłustych i ciężkostrawnych, które powinny zastąpić produkty bogate w błonnik, witaminy, przeciwutleniacze i kwasy omega 3, czyli owoce, warzywa, orzechy, kiełki zbóż oraz ryby. Należy tez ograniczyć sól, która sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie.

Zdrowa dieta sprzyja walce z cellulitem

Kolejnym krokiem powinno być włączenie do planu dnia aktywności fizycznej nastawionej na spalanie tłuszczu tam, gdzie pojawia się cellulit. W tym celu polecane jest pływanie, które angażuje wszystkie grupy mięśni, a także jazda na rowerze czy jogging.

Jazda na rowerze treningowym

Trening i dietę antycellulitową wspomagają kosmetyki, działające bezpośrednio w miejscu występowania pomarańczowej skórki. Dobrze sprawdzą się rozmaite maski i peelingi, kupione w sklepie lub zrobione samodzielnie.

Z ich pomocą masujemy ciało, co pomaga pobudzić krążenia i sprzyja lepszemu rozłożeniu tkanki tłuszczowej. Domowy peeling na cellulit składa się z kawowych fusów połączonych z oliwą, które wcieramy w miejsca występowania skórki, a także kąpiel z oliwą z oliwek, olejkiem cytrusowym i solą morską.

Autor: Kasia Szulik