Data publikacji:

5 zalet pudru transparentnego, które musisz znać!

Puder transparentny wydaje się być wciąż niedocenionym kosmetykiem. Jego użycie jest bardzo wygodne, a efekt niezwykle naturalny. Jeśli nie słyszałyście jeszcze o sposobie na niewidoczne utrwalenie makijażu, koniecznie przeczytajcie nasz artykuł na temat jego zalet.

1. I na lato, i na zimę

Jedno jest pewno, pudru transparentnego możemy używać przez okrągły rok. Nie posiada on pigmentów, więc będzie pasował zarówno, kiedy jesteśmy opalone, jak i kiedy nasza skóra jest nieco mniej muśnięta słońcem. Po prostu pasuje do każdej karnacji! Występuje w formie sypkiej i sprasowanej.

2. Często z naturalnych substancji

Pudry transparentne bardzo często powstają z naturalnych składników, m.in. z prawdziwych minerałów. Dzięki temu nie wpływają one niekorzystnie na naszą skórę, a wręcz przeciwnie, mają właściwości pielęgnacyjne.

3. Mocne utrwalenie

Puder transparentny jest zdecydowanie kosmetykiem utrwalającym. Posiada silniejsze działanie absorbujące sebum niż tradycyjne pudry kolorowe. Świetnie sprawdzi się dzięki temu u kobiet zmagających się z problemem tłustej cery. Przydatny będzie również w takich sytuacjach, jak wszelkiego rodzaju przyjęcia czy imprezy, kiedy nasz makijaż potrzebuje mocniejszego utrwalenia.

4. Jest niewidoczny

Dla jednych plus, dla innych minus. Jednak dzięki temu, iż pozbawiony jest koloru trudniej jest też z nim przesadzić. Czyni to go znacznie bezpieczniejszym, szczególnie dla mniej wprawnych rąk. Nie obawiaj się też białych plam. Kosmetyk ten doskonale się wchłania i nie zostawia widocznej warstwy.

5. Efekt matowej cery

Jesteś zwolenniczką naturalnego looku? To świetnie, bo puder transparenty jest do tego stworzony. Nie nadaje on skórze koloru, więc jeśli potrzebujesz jedynie zmatowienia jest to produkt zdecydowanie dla Ciebie.

Naszym zdaniem kosmetyk zdecydowanie warty uwagi. Ten niezawodny produkt powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, która ceni sobie trwały i naturalny make up. Idealna i matowa cera przez cały dzień gwarantowana.

Autor: Paulina Staruszniak