Data modyfikacji:

Ranking odżywek do włosów

Nawet najlepsza odżywka do włosów nie przyniesie efektu, jeżeli jest niewłaściwie dobrana. Jaki kosmetyk wybrać? Pomocny będzie przygotowany przez nas ranking odżywek do włosów. Znajdziesz w nim produkty dedykowane włosom suchym, kręconym czy farbowanym.

Jaka odżywka do włosów?

Jaką odżywkę do włosów z rankingu wybrać? Kosmetyk musi być przede wszystkim dostosowany do rodzaju kosmyków. Jeżeli farbujesz włosy, nie możesz więc zapominać o odpowiednim nawilżaniu. Powinnaś także sięgać po kosmetyki, które utrwalą kolor. Aby jak najdłużej utrzymać efekt pięknie farbowanych włosów, sięgaj po odżywki do włosów farbowanych. Najlepsze odżywki do włosów farbowanych z rankingu zawierają filtry UV chroniące kosmyki przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jaką odżywkę do włosów farbowanych kupić? Dobrym wyborem są odżywki bez spłukiwania zawierające takie składniki, jak: jedwab, tymianek, miód, awokado czy oliwki.

Pielęgnacja włosów z tendencją do przetłuszczania się wymaga stosowania nie tylko dobrego szamponu. Do włosów przetłuszczających się wybierz lekką odżywkę bez silikonów i parafiny. Nigdy nie używaj odżywek nawilżających, które jeszcze wzmocnią przetłuszczanie się włosów. Warto sięgać także po odżywki do spłukiwania. Niezwykle istotna jest również właściwa aplikacja. Kosmetyk nakładaj od ucha w dół, nie aplikuj jej na skórę głowy – w ten sposób możesz niestety pogłębić efekt przetłuszczania się włosów.

Do włosów suchych wybieraj odżywki bogate w składniki nawilżające. Warto sięgać po kosmetyki zawierające emolienty, które domykają łuski włosa, przez co wygląda on zdrowiej, a także keratynę, która wzmacnia strukturę kosmyków i nadaje im gładkości.

Przy włosach cienkich sięgaj po odżywki do włosów z rankingu, które uniosą je u nasady, tym samym nadając im objętości. Sięgaj po lekkie kosmetyki nieobciążające włosów. Najlepsze odżywki do włosów z rankingu nie zawierają alkoholu, silikonów i silnie drażniących substancji zapachowych.

Także włosy kręcone wymagają dedykowanych odżywki do włosów. W rankingu na pewno znajdziesz produkt dla siebie. Jaką odżywkę wybierać przy kręconych włosach. Szukaj naturalnych składów bez silikonu i alkoholu.

Odżywki do włosów. Ranking najlepszych

Podczas wyboru odżywek do włosów warto się także kierować producentem kosmetyku. Dlatego w naszym rankingu najlepszych odżywek do włosów znalazły się produkty uznanych i cenionych marek z wieloletnim doświadczeniem w pielęgnacji włosów.

Jeżeli wciąż masz wątpliwości, jaka odżywka do włosów będzie dla ciebie najlepsza, możesz zamówić mniejsze opakowanie i przekonać się, jakie będą efekty. Pamiętaj, aby zawsze wybierać produkt dedykowany twojemu typowi włosów.


Sprawdź szampony do włosów