Data modyfikacji:

Regulacja brwi bez tajemnic

Zadbane i pięknie wymodelowane brwi potrafią całkowicie odmienić twarz i dodać jej uroku. Jeśli jeszcze nie zaprzyjaźniłaś się z pęsetą, doradzimy Ci, jak zacząć i na czym polega regulacja brwi.

Piękne brwi powinny wyglądać naturalnie, więc nie walcz z ich kształtem. Jeśli są gęste i bujne, regulacja brwi powinna dotyczyć przede wszystkim krawędzi - nie przerzedzaj ich zbyt mocno. Bardzo delikatne i cienkie włoski nie powinny być zamalowywane grubą kredką, ponieważ będą wyglądać nienaturalnie.

Regulacja brwi musi uwzględniać kształt swojej twarzy. Trójkątną złagodzi zaokrąglony łuk brwiowy, a okrągła nabierze wyrazu, gdy łuk będzie mocno wyciągnięty do góry. Przy twarzy kwadratowej, o wyrazistych rysach nie sprawdzą się brwi cienkie jak niteczki, więc nie przesadź z przerzedzaniem.

Twarzy owalnej, uważanej za wzorcową pasuje praktycznie każdy kształt, przy czym najbardziej optymalny będzie zaokrąglony. Niezależnie od wyboru stylu pamiętaj, by brwi miały podobną szerokość na całej długości. Częstym błędem popełnianym podczas regulacji jest pozostawianie dużej ilości włosków przy wewnętrznym kąciku oka i bardzo cienkiej niteczki na ich drugim końcu.

Regulacja brwi na własną rękę wymaga przede wszystkim dobrej pęsety, która pewnie trzyma włoski. Najlepiej wyrywać je tuż po kąpieli, gdy są zmiękczone, po wcześniejszym przetarciu okolic brwi płynem micelarnym lub tonikiem. Jeśli jesteś bardzo wrażliwa na ból, możesz schłodzić skórę np. kostką lodu.

Włoski wyrywaj zdecydowanym ruchem, w kierunku ich wzrostu, a po zakończeniu regulacji wmasuj w ich okolice krem, który złagodzi podrażnienia. Jeśli włoski rozkładają się niejednolicie, możesz podkreślić kształt i kolor brwi za pomocą kredki bądź cienia w ich naturalnym kolorze.

Autor: Kasia Szulik