Data modyfikacji:

Jak spakować kosmetyki do samolotu?

Wybierasz się w podróż jedynie z bagażem podręcznym? Pamiętaj o tym, że kosmetyki które zabierasz ze sobą do samolotu muszą być odpowiednio zapakowane - w przeciwnym razie będziesz musiała się ich pozbyć!

Przewożenie płynów w bagażu podręcznym jest dość problematyczne. Wszystkie kosmetyki, które zabierasz ze sobą do bagażu podręcznego muszą mieć maksymalną wielkość 100 ml. Wszelkie szampony, płyny i olejki muszą być więc przelane do mniejszych opakowań. Na szczęście w sklepach bez problemu znajdziemy małe opakowania, do których możemy przelać kosmetyki lub gotowe zestawy miniaturowych produktów.

 

Ponad to wszystkie kosmetyki muszą być zamknięte w przezroczystej torbie foliowej, której pojemność nie przekracza jednego litra. Czasami na lotniskach można kupić takie torebki, ale bezpieczniej zaopatrzyć się w zamykaną foliówkę jeszcze przed podróżą. Tego typu torby znajdziesz na przykład w sklepach papierniczych. Należy pamiętać o tym, aby były one całkowicie przezroczyste i nie miały żadnych nadruków.

Na krótszy wyjazd warto wziąć próbki kosmetyków, które można znaleźć w gazetach. Tak spakowane kosmetyki zabierają bardzo mało miejsca.

Planujesz zakupy kosmetyczne na strefie bezcłowej? Możesz kupić produkty powyżej 100 ml jedynie wtedy, gdy jesteś już w drodze na lotnisko docelowe. Jeśli po drodze czeka Cię jeszcze międzylądowanie, możesz mieć problem z ponownym wniesieniem na pokład produktów zakupionych na poprzednim lotnisku. Jeśli więc lecisz na wakacje, kup np. większe opakowanie perfum już na ostatnim lotnisku przed swoim lotniskiem docelowym.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o tym, że pasty, tusze do rzęs, żele czy fluidy również zaliczane są do płynów!

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz