Data modyfikacji:

Trendy w makijażu – wiosna, lato 2016

Już wiemy, co będzie modne w przyszłym sezonie. Powraca look hippy doll, a na wybiegach dominuje make-up no make-up. Zobaczcie, jak wyglądają przyszłoroczne trendy w makijażu.

Cztery Tygodnie Mody już za nami, więc przedstawiamy główne kierunki w dziedzinie wizażu. Pokazy w Nowym Jorku, Mediolanie, Londynie i Paryżu obfitowały w różnorodne propozycje, jednak można było zaobserwować kilka kluczowych tendencji. Wybrałyśmy trendy, które pobiją ulice w przyszłym roku. Przygotujcie się na spotkanie z latami 60., błękitem oraz  naturalnym makijażem.

Makijaż no make-up

Giambattista Valli, fot. East News

Świetlista cera, delikatnie podkreślone usta, cieliste cienie do powiek, wyregulowane brwi –popularnym trendem pozostaje styl make-up no make-up. Na swoich pokazach promowali go Giambattista Valli czy Roberto Cavalli. Wrażenie naturalności uzyskujemy poprzez umiarkowane użycie kosmetyków. Pamiętajmy o lekkich podkładach, żeby uniknąć efektu maski.

Chanel, fot. East News

Pokaz Chanel wskazał nowy nurt w malowaniu oczu, który można było także zobaczyć u Vivienne Westwood oraz na pokazie domu mody Max Mara. W przyszłym sezonie postawcie na odcienie błękitu. Już nie musimy ograniczać się do linii górnej powieki. Cień może wychodzić za kąciki oczu oraz stykać się z brwiami. Ciekawy efekt daje zastosowanie kredki. Przy tak mocnym podkreśleniu oczu pamiętajcie o bazie pod cienie. Kolor nie powinien stracić na intensywności przez cały czas noszenia.  Wybór dla odważnych fashionistek.

 Podkreślone usta dalej na topie

www.shinysyl.com

Fanki szminek z pewnością ucieszy ta informacja. Nie musi to być koniecznie czerwony kolor, na wybiegach można było zobaczyć również granat, brąz oraz oberżynę. Pamiętajmy, żeby sprawdzić, czy pomadka pasuje do naszej karnacji. Oliwkowa cera dobrze wygląda z brązem, ciemna z głęboką czerwienią i purpurą, zaś jasna z pomarańczem. Jeśli chcemy, aby kolor został na dłużej, posypmy usta cienką warstwą pudru przed aplikacją.

Hippy doll

www.cosmopolitan.co.uk

Lata 60. zdominowały pokazy wielu projektantów, wzorowali się na nich m.in. Loius Vitton oraz Thomas Tait. Nadchodzi czas mocno podkreślonych rzęs, zarówno górnych, jak i dolnych. Dla uzyskania takiego efektu przyda się pogrubiająca maskara. W looku hippy doll istotna jest staranność wykonania makijażu. Tylko oczy zostają mocno podkreślone, reszta twarzy musi być idealnie wygładzona, zaś usta delikatnie zaakcentowane.

Wszystkie niezbędne kosmetyki i akcesoria do makijażu znajdziecie TUTAJ.

Autor: Beata