Data modyfikacji:

Turbany i opaski na włosy – dlaczego warto mieć je w swojej łazience?

Tradycyjne ręczniki do osuszania włosów już dawno przeszły do lamusa. Zamiast tego, coraz częściej spotkać można turbany i opaski do włosów. Dlaczego turbany wyparły ręczniki, a marki kosmetyczne decydują się wprowadzać takie gadżety do swojego asortymentu?
Turbany i opaski na włosy

Zalety turbanów do włosów

Turbany na głowę (zobacz: https://www.cocolita.pl/turbany-i-opaski) służą do ususzania włosów i wykonane są zazwyczaj z grubszej tkaniny, bawełny, czasami z dodatkiem elastanu. To co charakterystyczne dla turbanów to ich kształt, który przypomina trójkąt z gumką zamocowaną na jednym rogu, która pozwala w szybki i łatwy sposób stabilnie założyć turban na głowę. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi – turbany mają dużą przewagę nad tradycyjnymi ręcznikami, które za względu na swoją grubość i wielkość – zazwyczaj spadają z głowy, rozwiązują się i uniemożliwiają wykonywanie innych czynności.

Po co inwestować w turban?

Turbany do włosów mogą spełniać nie tylko funkcję osuszania. Bardzo często zakładane są na całą noc w momencie, kiedy stosujemy kosmetyki całonocne – maski, olejki lub sera. Nałożony turban stworzy wówczas optymalną przestrzeń to przenikania składników aktywnych i uniemożliwi pobrudzenie poduszki lub pościeli. Wraz ze wzrostem świadomości klientów w kwestii odpowiedniego dbania o włosy, wrosła również chęć inwestowania w dodatkowe gadżety i akcesoria, które ułatwiają wykonywanie „włosingu”. Dodatkowo, turbany do włosów doskonale sprawdzą się na włosach kręconych i falowanych w technice ploppingu. Technika ploppingu to metoda suszenia i stylizacji włosów, gdzie wykorzystuje się właśnie bawełniane turbany. Niektóre z kobiet (w szczególności posiadaczki gęstych i długich włosów) używają turbanów podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych. Turban przytrzymuje włosy, odsłania twarz, przez co wykonywanie peelingów, maseczek, aplikacja kosmetyków do pielęgnacji przebiega szybko i sprawnie. W tym celu stosuje się również materiałowe opaski do włosów.

Bawełniane opaski do włosów

To gadżet który już kilka lat temu zyskał sporą popularność. Opaski, z których do niedawna korzystały jedynie dzieci – dziś chętnie sięgają po nie kobiety w różnym wieku, w szczególności w domowym zaciszu podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Takie akcesoria są również idealnym pomysłem na prezent lub uroczym dodatkiem do upominku. Te w kształcie króliczych uszu, o niespotykanym princie lub fakturze – z pewnością wywołają uśmiech kobiety w każdym wieku.

Przegląd asortymentu sklepów

Jedną z marek, która specjalizuje się w tworzeniu gadżetów i akcesoriów pielęgnacyjnych jest marka Glov. Posiada w swoim portfolio zarówno opaski (np. Bunny Ears) w wielu wersjach kolorystycznych, jak i turbany do włosów. Podobny asortyment posiada marka Delete, która charakteryzuje się przystępnymi cenami i bardzo wysoką jakością. Uroczy design produktów i szeroki wybór opasek sprawia, że marka jest jedną najpopularniejszych w swojej dziedzinie. Opaski do włosów wykonane z mikrofibry posiada marka Nacomi. Występują w kilku wersjach kolorystycznych i posiadają uroczy design. Marka Revolution natomiast posiada linię produktów pielęgnacyjnych – Skicare i właśnie w tej kolekcji znaleźć można między innymi opaskę holograficzną.

Turbany i opaski do włosów coraz częściej goszczą w każdej damskiej łazience. Są nie tylko uroczym gadżetem, ale przede wszystkim funkcjonalnym. Usprawniają proces aplikacji kosmetyków, sprawiają, że włosy nie przyklejają się do twarzy, ułatwiają wykonywanie samego makijażu i mogą korzystnie wpływać na wygląd włosów i fryzury. Coraz więcej marek kosmetycznych, zarówno w Polsce jak i za granicami naszego kraju posiada w swojej ofercie takie akcesoria, które dodatkowo – mogą również sprawdzić się w roli prezentu dla bliskiej osoby.

Artykuł sponsorowany