Data modyfikacji:

W którym miejscu powinnaś nosić przedziałek?

O tym, jak nasza fryzura będzie się prezentować, decyduje w dużej mierze przedziałek: jego miejsce, kształt bądź jego całkowity brak. Gdzie nosić przedziałek, by wyglądać dobrze?

Zmiana przedziałka, choć wydaje się drobiazgiem, może w gruntowny sposób odmienić cały nasz wizerunek. Odpowiedni przedziałek pomaga ukryć niedoskonałości, jednak ten źle dobrany niestety może je także uwydatnić.

Co wziąć pod uwagę?

Przedziałek dobieramy przede wszystkim do rysów naszej twarzy, biorąc pod uwagę m.in. jej kształt oraz wysokość czoła. Przyjrzyjmy się dokładnie swojemu odbiciu w lustrze i zwróćmy uwagę na czoło - czy jest niskie, wysokie bądź raczej normalne? Kolejną rzeczą, na której warto się skupić, jest kształt twarzy. Inny przedziałek pasował będzie kobietom o twarzach smukłych, z wyraźnie zaznaczonymi kośćmi policzkowymi, natomiast inny podkreśli urodę posiadaczek twarzy okrągłej.

Przedziałek z boku

Fryzury na bok są bardzo uniwersalne, zatem pasują każdej kobiecie bez względu na kształt twarzy. Szczególnie odpowiednie będą dla posiadaczek włosów dłuższych, których fryzurom dodadzą charakteru i lekkiego pazura. Przedziałek z boku to także świetne rozwiązanie dla posiadaczek pucułowatych, okrągłych twarzy, które dzięki niemu zostaną optycznie wysmuklone.

O tym, gdzie nosić przedziałek, zadecydują także same włosy i ich naturalne skłonności do układania się. Wybór strony – prawej bądź lewej – zależy od ułożenia włosów oraz w dużej mierze od wyglądu naszej twarzy. Być może zależy nam szczególnie na zakryciu jakiegoś defektu w postaci znamienia czy pieprzyka. W takiej sytuacji kłopotliwy mankament zasłaniamy włosami, eksponując przede wszystkim drugą stronę twarzy.

Przedziałek na środku

Przedziałek na środku to uczesanie bardziej wymagające, które powinno być noszone głównie przez panie o smukłych, owalnych i trójkątnych rysach twarzy. Taka fryzura nie jest polecana dziewczynom o okrągłych buziach, które niestety dodatkowo poszerza. Linia rozczesująca włosy na środku głowy nie powinna być noszona także przez osoby ze zbyt dużym nosem, na który przedziałek na środku niepotrzebnie zwraca uwagę. Nos będzie wyglądał na zgrabniejszy, jeśli przedziałek zrobimy z boku. Robiąc przedziałek na środku musimy uważać, by nasze włosy nie wyglądały na ciężkie i oklapnięte. Możemy je lekko podtapirować u nasady bądź przeczesywać palcami co jakiś czas.

Przedziałek asymetryczny

Przedziałek asymetryczny, czyli dzielący nasze włosy np. po skosie. To propozycja fryzury dobra raczej na wielkie wyjścia niż do noszenia na co dzień. Przedziałek asymetryczny jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie mamy zbyt gęstych włosów, a chcemy zaczesać grzywkę na bok. Linia skośna pozwala nam wtedy uzyskać większe pasmo włosów po jednej stronie przy jednoczesnym zachowaniu naturalności.

Duży wybór kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora