Data modyfikacji:

Wiosna 2015: brązy

Na wybiegach trwają prezentacje najnowszych kolekcji zapowiadających sezon wiosenny. To świetna okazja, żeby podpatrzeć propozycje makijażu od najlepszych makijażystów w branży. Jednym z wiosennych trendów 2015 roku będą brązy.

Brązy na oczach, bronzery na policzkach. W stylizacjach codziennych przeważały naturalne, delikatne makijaże. Prostolinijna i bezpretensjonalna kobieca uroda szła w parze z najpiękniejszymi projektami. Najbardziej skrajną odsłoną tego estetycznego nurtu był makijaż "no-makeup", w którym kosmetyki ogranicza się do minimum - tuszu do rzęs i ewentualnie ledwo widocznego muśnięcia różem.

Delikatny makijaż w brązach będzie złotym środkiem dla kobiet, które źle czują się bez make-upu, a chcą nadążyć za trendami. Brązowe cienie zdobiły modelki m.in. podczas pokazów takich autorytetów, jak: Donna Karan, Giorgio Armani, J. Mendel, Gucci czy Givenchy.

Makijażyści przebierali w szerokiej gamie brązów. Zimne i ciepłe odcienie muskały powiekę, podkreślając i wydobywając naturalne kształty i kolory oczu.

Moda na naturalność dotyczy także cery. Makijażyści proponują minimalistyczny efekt skóry muśniętej słońcem. Trend pojawił się w makijażach modelek Michaela Korsy, Ralpha Laurena, Balmain czy Isabeli Marant.

Bronzerem wymodelujesz kontur twarzy i podkreślisz kości policzkowe. Dobierz kosmetyk do swojej karnacji i delikatnie rozprowadź go pędzelkiem na twarzy. W ten sposób wywołasz pożądany efekt pierwszej opalenizny. Zanim przystąpisz do robienia makijażu, przećwicz nakładanie bronzera.

Autor: Paulina Staruszniak