Data publikacji:

Body wrap – jak działa? Jakie efekty?

Body wrap to zabieg ujędrniający skórę, który oznacza „zawijanie ciała” z wykorzystaniem folii przeznaczonej do celów spożywczych. Przed owinięciem poszczególnych części ciała folią trzeba nałożyć na nie odpowiednie kosmetyki. Jeszcze kilkanaście lat temu był nowością w salonach piękności – dzisiaj można go wykonać w domu. Po zabiegu należy spodziewać się wielu korzyści – skóra staje się gładsza i nawilżona. Dzięki temu zabiegowi cellulit staje się mniej widoczny. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na body wrapping w domu!
Body wrap

Body wrapping – co to?

Wrap body to popularny zabieg, którego celem jest poprawa wyglądu skóry oraz wyszczuplenie sylwetki. W Polsce ten zabieg stał się modny pod koniec XX wieku – była to wówczas kosmetyczna nowość, która masowo zdobywała serca kobiet. W tamtych czasach nie był to zabieg tani, a na dodatek trzeba było wykupić karnet na kilka serii wrap body. 
Konkurencją dla wrap body był Agyptos, który polegał na nałożeniu na ciało glinek i kosmetyków pochodzących z Morza Martwego, a następnie na owinięciu ciała bandażami (bandaże mogły być nasączone glinką). Zabieg ten obiecywał znaczne wyszczuplenie. Również do dzisiaj znajduje się w ofercie renomowanych salonów urody. 
Tak więc te dwa zabiegi zyskały miano kultowych, przez co każda kobieta chociaż raz w życiu powinna wypróbować ich wyjątkowego oddziaływania na ciało.
Z czasem kosmetyki do wrap body i folie spożywcze służące do zawijania ciała trafiły do wielu domów. Popularność zabiegu nie słabnie do dziś, chociaż może być to zabieg zdominowany przez oferty wychodzące z gabinetów medycyny estetycznej, gdzie za pomocą wyjątkowo skutecznych metod można znacznie się odmłodzić lub odchudzić.

Body wrapping w domu

Przed zabiegiem warto wykonać peeling obszarów ciała, które będą poddawane działaniu wrap body. Najtrudniejszym zadaniem jest nałożenie kosmetyku na ciało i owinięcie go folią. Zabieg można wykonać samodzielnie na wybranych partiach ciała lub można poprosić o pomoc przyjaciółkę. Czas poświęcony na działanie wrap body można przeznaczyć na relaksację, słuchanie ulubionej muzyki, a nawet na oglądanie filmów i seriali. 
Za pierwszym razem nie ma co przesadzać z długością trwania zabiegu – w zasadzie sprawdza się wtedy reakcję skóry na wrap body. Kolejne zabiegi mogą trwać około godziny. Trzeba też zachować ostrożność w kwestii owijania się folią. Nie wolno tego robić zbyt mocno (chodzi o to, że można spowodować zablokowanie dopływu krwi).

Body wrapping – efekty

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to zabieg o charakterze jednorazowym. Oczywiście może tak być, gdy na wrap body decyduje się młoda i nieskazitelnie piękna dziewczyna. Osoby chcące ujędrnić skórę czy zlikwidować cellulit muszą liczyć się z koniecznością systematycznego wykonywania zabiegów w warunkach domowych lub w salonie piękności.
Body wrapping wykazuje pozytywne działanie w walce z tkanką tłuszczową. Oczywiście nie można się po tym zabiegu spodziewać cudów, gdyż od efektu zależy stan wyjściowy, czyli masa ciała osoby poddającej się działaniu wrap body. O ile kobieta chcąca schudnąć kilka kilogramów może spodziewać się zadowalających efektów, to osoba chcąca zrzucić 50 kilogramów nie stanie się szczupła nawet po całej serii zabiegów. Za to będzie mogła poczuć różnicę w jędrności skóry.
Tak więc, jeśli chodzi o odchudzanie za pomocą wrap body, to trzeba mieć świadomość, że samo owijanie się foliami nie zwalczy niczyjej otyłości czy nadwagi w trybie natychmiastowym. Systematycznie powtarzane zabiegi poprawią wygląd skóry – ujędrnienie ciała i redukowanie cellulitu jest ogromną zaletą stosowania wrap body.
Co do odchudzania, to nierozsądne jest łudzenie się nadzieją, że wrap body rozwiąże wszystkie problemy z sylwetką. Odchudzanie to dość zawiły proces i w zasadzie wymaga kompleksowego działania. Czyli by doszło do redukcji wagi, konieczne jest połączenie diety z aktywnością ruchową. Osoby, które od dawna nie mają ruchu, mogą się denerwować tym, że nie mają kondycji. Przy czym początki uprawiania sportu nie muszą od razu oznaczać uczestniczenia w maratonach. Formę uzyskuje się powoli, wedle własnych możliwości. Jedne panie będą chciały chodzić na siłownię, a inne zechcą organizować sobie wycieczki rowerowe za miasto. Każda forma ruchu jest świetnym wyborem. Gdy zacznie spadać waga, wrap body może być zabiegiem, który uratuje skórę przed wiotczeniem.

Kto nie może stosować body wrappingu?

Okazuje się, że nie wszystkie panie mogą korzystać z dobrodziejstw oferowanych przez wrap body. Przeciwskazaniami są ciąża, nadciśnienie lub niedociśnienie tętnicze krwi, cukrzyca, choroby dermatologiczne, infekcje (ze stanami gorączkowymi), żylaki, a także choroby takie jak padaczka.
Zdjęcie: Envato Elements
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.