Data modyfikacji:

Jak wybrać lampę do manicure'u hybrydowego?

Ozdabianie paznokci metodą hybrydową jest coraz popularniejszym zabiegiem  wykonywanym już nie tylko w salonach kosmetycznych, lecz także we własnych czterech kątach. Jaka lampa do manicure’u będzie odpowiednia do użytku domowego?

Która kobieta nie marzy o posiadaniu własnego salonu kosmetycznego w domu? Jeszcze kilka lat temu było to zupełnie nieosiągalne. Dziś wystarczy własna lampa do manicure’u oraz kilka lakierów, by bez problemu samodzielnie ozdabiać swoje paznokcie metodą hybrydową. Największą jej zaletą jest żywotność, ponieważ lakier na paznokciach wykonany w ten sposób wytrzymuje w dobrym stanie nawet do dwóch tygodni. Kolejnym atutem tej formy zdobienia paznokci jest czas wykonania, gdyż hybrydy schną dużo szybciej niż tradycyjne lakiery.

Źródło: pixabay/Olichel

Lampa do manicure’u – jak wybrać?

Do wykonania manicure’u hybrydowego mogą nam posłużyć trzy lamp: lampy ledowe, świetlówkowe oraz LED + CCFL. Każdy z tych rodzajów posiada własne atrybuty, a także odmienne wady i zalety, zatem przed zakupem warto dobrze przeanalizować dostępne możliwości i wybrać tę najlepiej dostosowaną do własnych potrzeb.

Lampy ledowe

Lampy ledowe w najszybszy sposób utwardzają lakier hybrydowy. Czas trwania takiego zabiegu to 30-45 sekund. Żywotność diod zainstalowanych w lampach ledowych to około 50 000 godzin, jednakże w przypadku awarii czeka nas zakup nowego urządzenia, ponieważ żarówek nie można wymienić. Wadą lamp ledowych jest niska skuteczność w przypadku lakierów o bardzo dużej ilości pigmentu, takich jak np. czarny czy biały. Wymagają one dłuższego czasu utwardzania.

Lampy świetlówkowe

Lampy świetlówkowe zwane są również lampami tunelowymi. Utwardzają one lakier hybrydowy w około 2 minuty. Żywotność żarówek zamontowanych w lampach tego rodzaju wynosi 500 godzin, lecz bez problemu możemy je samodzielnie wymienić w domu, co jest dużym plusem. Lampy świetlówkowe charakteryzują się też stosunkowo niską awaryjnością i atrakcyjną ceną, co wpływa na ich dużą popularność na polskim rynku.

Lampy LED + CCFL

Lampy LED + CCFL to urządzenia 2w1, czyli takie lampy, które łączą cechy zarówno lamp ledowych, jak i świetlówkowych. Posiadają one diody LED, a także spiralną żarówkę fluorescencyjną z zimną katodą. Takie rozwiązanie pozwala obniżyć cenę względem zwykłej lampy ledowej, zachowując przy tym jej szybkość i skuteczność. Niestety w sytuacji, gdy spiralna żarówka się spali, nie będziemy mieli możliwości jej wymiany. W takim przypadku same diody LED mogą się okazać zbyt słabe, by utwardzić lakier.

Wybór lampy powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami finansowymi. Przy zakupie zwróćmy jednak koniecznie uwagę na czas gwarancji, który oferuje nam sprzedawca.

Szeroki wybór lamp do manikiuru hybrydowego znajdziesz TUTAJ.

Autor: Sylwia Stwora