Data modyfikacji:

Wyciąg z białej herbaty – sposób na piękne dłonie

Skóra na Twoich dłoniach jest szorstka, często się łuszczy i jest podatna na podrażnienia? Aby przywrócić dłoniom jedwabistą gładkość i miękkość oraz wspomóc regenerację warstwy wodno-lipidowej, postaw na wyciąg z białej herbaty.

Biała herbata, produkowana z młodych, nierozwiniętych pączków  liści poddawanych procesowi suszenia (nie podlega procesowi fermentacji, jak np. czerwona herbata), nie przez przypadek zyskała miano „eliksiru młodości”. Dzięki polifenolom przeciwdziała szkodliwemu wpływowi na skórę wolnych rodników oraz promieni UV, a co za tym idzie – opóźnia proces jej starzenia pomagając zachować zdrowy i młodzieńczy wygląd.

Poza tym redukuje ilość enzymu o nazwie elastaza, który przyspiesza rozkład elastyny – białka odpowiedzialnego wraz z kolagenem za sprężystość, napięcie i jędrność skóry. Antyoksydanty wzmacniają również tkankę łączną, a tym samym ściany naczyń krwionośnych oraz naskórek.

Wyciąg z białej herbaty sprawdzi się, gdy Twoje dłonie potrzebują nawilżenia, złagodzenia bądź ukojenia podrażnień, w tym słonecznych czy wywołanych zbyt długim kontaktem skóry z detergentami. Poradzi sobie także z zaczerwienieniami lub plamami i przyniesie ulgę przy swędzeniu skóry wywołanym nadmiernym wysuszeniem. Oprócz właściwości nawilżających, ekstrakt działa też antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Stosowanie kosmetyków wzbogaconych wyciągiem z białej herbaty pomaga nie tylko przywrócić skórze dłoni piękny wygląd, ale dzięki łagodnemu zapachowi wpłynie relaksująco na Twoje zmysły.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora