Data modyfikacji:

Zasady wieczornego demakijażu

Wieczorny demakijaż jest podstawą zdrowej i zadbanej cery. Musi być bardzo starannie wykonany, najlepiej z wykorzystaniem odpowiednich dla naszej skóry kosmetyków. W przeciwnym razie na naszej twarzy szybko pojawią się oznaki starzenia, a oczy stracą dawny blask. Jakie są sekrety wieczornego demakijażu?

Wieczorne oczyszczanie skóry to nie tylko usunięcie z niej makijażu. Za dnia na twarzy osiada się także mnóstwo kurzu i zanieczyszczeń. Ponadto zabieg pozwala przygotować skórę do odpoczynku i regeneracji, dlatego ważna jest dokładność i poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na tę czynność.

Pierwszym krokiem prawidłowego demakijażu jest zmycie makijażu oczu. Do tego celu należy użyć specjalnego preparatu. Obecnie na rynku dostępne są różne specyfiki: mleczka, płyny, płyny micelarne nakładane na waciki, a także specjalne płatki służące demakijażowi oczu. Niezależnie od tego, który z nich wybierzemy, pamiętajmy, że samą czynność należy wykonywać delikatnie. Pod żadnym pozorem nie należy trzeć oka, ponieważ takim działaniem przyczyniamy się do powstawania zmarszczek w jego okolicy. Poprawny demakijaż należy zaczynać od przyłożenia wacika w kąciku zamkniętego oka, a następnie przesuwać go do zewnątrz. Czynność trzeba powtarzać do czasu, aż na waciku nie będą pojawiać się już ślady po tuszu i cieniach do powiek.

Podczas wieczornego demakijażu należy pamiętać także o zmyciu podkładu z twarzy, szyi i dekoltu. Można to zrobić za pomocą tego samego specyfiku, którego używamy do oczyszczenia oczu. Szczególną uwagę należy poświęcić zmywaniu makijażu z okolic nosa i brody. Również przy tej czynności należy postępować delikatnie i unikać mocnego tarcia skóry. Następnie, warto sięgnąć po żel do mycia twarzy oraz użyć toniku, który ściągnie ze skóry pozostałości tłuszczu i zwęży pory. Dopiero na dobrze oczyszczoną skórę można zastosować odpowiedni krem.

Warto pamiętać o tym, aby do wieczornego demakijażu używać preparatów odpowiednich dla rodzaju naszej skóry, ponieważ każdy typ ma różne potrzeby. Warto dodać, że do oczyszczania twarzy nie należy stosować mydła, gdyż nadmiernie wysusza ono skórę.

Autor: Sylwia Stwora