Data publikacji:

Czym jest żelazko do twarzy? Na czym polega prasowanie zmarszczek?

Chociaż jego nazwa brzmi zabawnie i zaskakująco, żelazko do twarzy jest sprzętem, który staje się coraz popularniejszy. Zasada jego działania jest bardzo prosta, a jeśli dasz mu szansę, efekty mogą przerosnąć twoje oczekiwania. Zabieg prasowania zmarszczek jest jednym z nowoczesnych metod opóźniania procesów starzenia, na które jest nieustanne zapotrzebowanie. Czy żelazko przeciwzmarszczkowe naprawdę działa? Jak go używać, żeby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty? 

żelazko do twarzy

Co to jest żelazko do twarzy?

Słysząc pierwszy raz o żelazku do twarzy, można wyobrazić sobie obrazy dalekie od rzeczywistości. Tymczasem ze znanym nam domowym sprzętem ma ono wspólnego wyłącznie jedno – jego zadaniem jest wygładzanie. Sposób działania ma jednak niewiele wspólnego z jego nazwą. Czym w takim razie jest żelazko do twarzy? To niewielkie urządzenie do pielęgnacji, którego celem jest redukcja zmarszczek i widoczne wygładzenie skóry. 

Do niedawna z żelazkiem przecizmarszczkowym mogliśmy spotkać się jedynie w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, w których zabiegi z jego udziałem stały się niezwykle popularne.  Wszystko to za sprawą zachęcających efektów. W niektórych przypadkach można je dostrzec już po pierwszym zabiegu. Decyzja o podjęciu tego typu terapii przeciwzmarszczkowej wiąże się z serią spotkań oraz sporym kosztem, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zakup specjalnego sprzętu na własny użytek. 

Obecnie możesz kupić urządzenie do pielęgnacji i przeprowadzać interesujące cię zabiegi w zaciszu domowym. Bardzo często są to sprzęty wielofunkcyjne, które są w stanie wpłynąć na stan skóry na kilka sposobów, które wzajemnie się uzupełniają. Możesz liczyć na przykład na dodatkową funkcję terapii światłem lub możliwość przeprowadzenia krioterapii na zmęczone, opuchnięte oczy. Doceni je każda osoba, która marzy o młodym wyglądzie, a nie chce korzystać z inwazyjnych metod medycyny estetycznej. 

Żelazko przeciwzmarszczkowe – efekty

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod, możesz we własnym domu poddać skórę twarzy działaniom, które przywrócą jej witalność. Stosując żelazko do twarzy, masz szansę na prosty, nieinwazyjny lifting, którego efekty cię zaskoczą. Ta metoda przywracania skórze młodzieńczego wyglądu jest bardzo prosta, wymaga jedynie kierowania się instrukcją i regularnie przeprowadzanych zabiegów. 

Jak wygląda zabieg żelazkiem do twarzy? Niewielką głowicą przejeżdża się po skórze przez określony w instrukcji czas. W tym czasie twarz, dekolt lub szyja doświadczają mikrostymulacji, której zadaniem jest wzmocnienie mięśni twarzy i zapobieganie ich wiotczeniu. Jednocześnie wykonywany jest masaż próżniowy poprawiający cyrkulację krwi, koloryt cery, naprawę komórkową i dotlenienie . Komórki są aktywizowane do działań regeneracyjnych, co przekłada się następnie na odnowę skóry. 

Zabieg prasowania nie jest bolesny, co nie oznacza, że nie odczujesz działania urządzenia. Doświadczysz mrowienia, delikatnego ucisku oraz zasysania skóry. Na rezultaty nie trzeba długo czekać, ale żeby były one trwałe, warto wykonać pełną zalecaną liczbę serii. 

Na jakie efekty stosowania żelazka do twarzy możesz liczyć? 

  • widoczne wygładzenie zmarszczek 
  • rozluźnienie i wzmocnienie mięśni twarzy 
  • pobudzenie cyrkulacji krwi 
  • regeneracja skóry 
  • poprawa dotlenienia skóry 
  • ujędrnienie twarzy, szyi i dekoltu 
  • poprawa kolorytu cery 
  • rozjaśnienie cieni pod oczami          

Żelazko do twarzy – przeciwwskazania 

Jeśli czujesz się zachęcona rezultatami, które mogą stać się twoim udziałem, być może zastanawiasz się czy każdy może używać żelazka do twarzy. Być może istnieją przeciwwskazania do jego używania? Niestety, choć zabieg prasowania zmarszczek jest prosty i mało inwazyjny, ze względu na zasadę jego działania nie każdy może z niego skorzystać. Unikać go powinny: 

  • osoby cierpiące na epilepsję,  różnego rodzaju choroby serca oraz choroby nowotworowe 
  • posiadaczki pompy insulinowej, rozrusznika serca, metalowych implantów oraz aparatu na zęby 
  • kobiety w ciąży i karmiące 

Każda osoba, która cierpi na poważniejsze dolegliwości, powinna skonsultować zamiar korzystania z zabiegów ze swoim specjalistą, bez względu na to czy mają się one odbywać w profesjonalnym gabinecie, czy w domu. Ponadto prasowania zmarszczek nigdy nie wykonuje się na uszkodzonej czy podrażnionej skórze. Unikaj go również, jeśli wiesz, że twoje naczynka mają skłonność do pękania, ponieważ masaż próżniowy może pogorszyć stan twojej cery.  

Co zamiast żelazka przeciwzmarszczkowego? 

Jeśli ze względu na stan swojego zdrowia nie możesz skorzystać z żelazka na twarz, pamiętaj – zdrowie jest najważniejsze i nie warto ryzykować go dla urody. Na szczęście masz do wyboru inne metody, które pozwolą ci na spłycenie zmarszczek i poprawę jędrności skóry. Wypróbuj, zdobywające coraz większą popularność rollery do twarzy z naturalnych kamieni, najczęściej jadeitu lub różowego kwarcu. Umiejętnie wykonany masaż przy pomocy tego prostego urządzenia ujędrnia, poprawia mikrokrążenie, a także niweluje opuchliznę. 

Wielu paniom wystarczy korzystanie z bogatej oferty producentów kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Wśród nich można znaleźć przeciwzmarszczkowe maski, peelingi oraz kremy. Polecane są również regularne kuracje ampułkami zawierającymi serum regenerujące. 

Czy zatem warto korzystać z żelazka do twarzy? Jeśli masz taką możliwość, a dla twojego komfortu ważny jest młodzieńczy wygląd, warto wspomagać się w ten sposób. Nie jest to metoda, która uczyni twarz nienaturalną jak maska, pozwoli natomiast wspomagać naturalne procesy regeneracyjne i wzmacniać elastyczność mięśni. 

Natalia Dymarczyk
Natalia Dymarczyk

Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym