Data publikacji:

Akrylożel – jaki wybrać? Jaki akrylożel jest najlepszy? 

Niejedna kobieta zastanawia się: żel, akryl czy akrylożel? Którą metodę przedłużania paznokci wybrać? W tym artykule opowiadamy o ostatniej z wymienionych przed chwilą opcji. Jest nią akrylożel. Jaki wybrać? Jaki akrylożel jest najlepszy? 
akrylożel jaki wybrać

Czym jest przedłużanie paznokci akrylożelem?

Jest to stosunkowo nowy sposób na wydłużanie paznokci. Dawniej znane były zabiegi manicure z wydłużaniem płytki paznokcia żelem albo akrylem.
Akrylożel (zwany też poliżelem) jest hybrydą dwóch wspomnianych sposobów. Jest rozwiązaniem łączącym żel i akryl. Dzięki temu wykorzystuje zalety obu rozwiązań. 
Ma on formę gęstego żelu. Manicurzystka najpierw formuje kształt na szablonie lub nakłada pod tipsy, a następnie utwardza akrylożel pod lampą LED w celu polimeryzacji. Potem zostaje tylko malowanie i zdobienie paznokci zgodnie z życzeniem klientki. 
Jest prosty w użytkowaniu (niż żel i akryl), bo znacznie ułatwia pracę stylistki paznokci. Można używać go zarówno na sucho, jak i na mokro. 

Jakie zalety ma akrylożel do paznokci?

Zalety, jakie ma akrylożel do paznokci:
 • Elastyczność – jest bardziej elastyczny niż akryl. 
 • Trwałość – jest mocniejszy niż żel.
 • Estetyka wyglądu paznokcia oraz całej dłoni. 
 • Nie przesusza płytki paznokcia.
 • Nie piecze podczas suszenia w lampie.
 • Brak nieprzyjemnej woni lakieru – akrylożel nie wydziela żadnej woni, jest bezzapachowy w swojej najprostszej formie, jednak wielu producentów dodaje do akrylożelu substancje zapachowe, które mają umilić jego użytkowanie.
 • Daje więcej możliwości na precyzyjne uformowanie paznokcia, bo zastyga wolniej niż akryl (nie zastyga i nie zalewa skórek). 
 • Cechuje się bardziej naturalnym wykończeniem niż żel i akryl.
 • Nie wywołuje reakcji alergicznych.
 • Jest niemal niewyczuwalny na płytce paznokcia.
 • Dlaczego akrylożel odpada?

  Poliżel wykazuje świetną przyczepność do płytki paznokcia. W teorii nie powinien więc odpadać. Może się jednak zdarzyć tak, że podczas procesu stylizowania paznokci akrylożelem któryś z etapów poszedł nie tak. Był niedopracowany, nastąpiły błędy, niedopatrzenia i pomyłki, co skutkuje tym, że jakiś czas po wizycie w salonie piękności właścicielka jeszcze niedawno tak pięknych paznokci zastanawia się, dlaczego akrylożel odpada. 
  Najczęstsze przyczyny tego, że akrylożel odczepia się:
 • niepoprawne przygotowanie płytki paznokcia do dalszych zabiegów. Procedura jest identyczna jak w przypadku klasycznego manicure'u hybrydowego;
 • zbyt krótkie utwardzanie akrylożelu w lampie LED. I tu uwaga – należy uważnie czytać informacje producenta dołączone do opakowania. Czas w lampie, który jest konieczny do całkowitego i prawidłowego utwardzenia, może różnić się w zależności od produktu, który jest stosowany do stylizacji paznokci. 
 • Akrylożel do paznokci – dlaczego warto?

  Wiele stylistek paznokci twierdzi, że akrylożel to najtrwalszy sposób przedłużania paznokci. Dla kogo jest do dobre rozwiązanie?
 • Dla osób o słabej jakości płytki paznokcia, które chcą ją wzmocnić, zabezpieczyć przed łamaniem i rozdwajaniem.
 • Dla osób, które mają w nawyku obgryzanie paznokci. 
 • Dla wszystkich, którzy pragną skorygować kształt paznokci, tak by te wyglądały… idealnie.
 • Akrylożel – jaki wybrać? Jaki akrylożel jest najlepszy? 

  Sprawdzony akrylożel – jaki wybrać? Dobrej jakości produkt – akrylożel – znajdziesz w ofertach między innymi takich firm jak Bluesky, Elisium, artVital. Akrylożel (w przeciwieństwie do akrylu) jest wygodny w zastosowaniu ze względu na swoją gęstość. 
 • Flexy Gel Elisium – łączy zalety żelu UV i akrylu. Jest szybki w aplikacji, a zarazem bardziej trwały niż żele do stylizacji paznokci. Stworzony po to, by przedłużać paznokcie i modelować ich kształt oraz uzupełniać odrosty. Charakteryzuje się bardzo gęstą konsystencją, która nie spływa. Dzięki temu stylistka paznokci może modelować je tak długo, aż osiągnie oczekiwany kształt. Flexy Gel Elisium można aplikować za pomocą szablonu albo formy. Nie wydziela nieprzyjemnego zapachu podczas świecenia na paznokcie lampą LED. Nie zaznasz przy nim uczucia niemiłego pieczenia. Jest bezzapachowy. Są cztery odcienie Flexy Gel Elisium do wyboru: Milky, Rose, White i Beige. 
 • NeoNail Duo AcrylGel – połączenie żelu UV i akrylu. Jest szybszy w aplikacji niż tradycyjny żel i też bardziej trwały. Doskonały produkt dla stylistek, które stawiają pierwsze kroki w świecie stylizacji pazurków. Można byłoby powiedzieć, że NeoNail Duo AcrylGel jest… cierpliwy. Nie pływa, gdy modelujesz kształt. Nie zastyga, dopóki nie zdecydujesz, że nadszedł czas na utrwalanie lampą LED (podczas utwardzania w lampie nie powoduje uczucia pieczenia i nie powstaje mocny, nieprzyjemny zapach). Możesz dokonać tyle poprawek, ile uznasz za stosowne. Przeznaczony także (tak jak omawiany poprzednik) do uzupełniania odrostów. Ma delikatny zapach. Jest pięć odcieni Duo Acryl Gel z NeoNail: Clear, French White, Natural Pink, French Pink, Cover Pink. 
 • Produkty Sunflower Nail Professional – to dobrej jakości akrylożele. Możesz nakładać je na mokro i na sucho – w zależności od tego, który sposób jest dla ciebie wygodniejszy. W komplecie znajdują się formy papierowe i silikonowe, które umożliwią przedłużenie płytki. Doskonale sprawdzą się początkującym stylistkom oraz tym zaawansowanym.
 • Akrylożel, będąc hybrydą żelu i akrylu, stanowi połączenie idealne. Pozwala na zachowanie trwałości akrylu, a jednocześnie ma cechy nawet większej elastyczności niż żel. I to bez niemiłego zapachu, powstającego przy utwardzaniu paznokci. Oraz bez nieprzyjemnego pieczenia skóry wokół paznokci. 
  Zdjęcie: Envato Elements
  Ewa Doniec
  Ewa Doniec

  Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.