Data modyfikacji:

Awenturyn. Właściwości i zastosowanie

Szukasz interesujących kamieni, które nie tylko ładnie wyglądają? Awenturyn to zdecydowanie interesująca pozycja dla ciebie. Poznaj właściwości awenturynu czerwonego, niebieskiego i zielonego. Dowiedz się, na co kamień wpływa i przeciwko jakim dolegliwościom warto go stosować.
Awenturyn. Właściwości i zastosowanie

Awenturyn – właściwości

Awenturyn to kamień gromadny z krzemianów, który jest odmianą kwarcu. Najczęściej występującym kamieniem jest awenturyn zielony. Niebieski, czerwony, fioletowy, pomarańczowy, szary czy brązowy nie są aż tak popularne. 
Zielony awenturyn powstaje dzięki domieszce chromu. Z kolei brązowe czy czerwone odmiany powstają na skutek dodatku hematytu. 
Awenturyn jest popularnym kamieniem, który występuje w przyrodzie bardzo pospolicie. Minerał był wykorzystywany do produkcji pierwszych narzędzi przez ludzi pierwotnych wiele tysięcy lat temu, co potwierdziły między innymi znaleziska w wykopaliskach w Dolinie Omo w Etiopii.
Nieoszlifowany awenturyn wygląda jak bryłka. Po obróbce mechanicznej staje się on błyszczący mleczny lub błyszczący, w zależności od odmiany.

Awenturyn dla podróżników

Minerał miał wskazywać drogę podróżującym, chronić ich w podróży i zaprowadzić do miejsca docelowego. Co ciekawe, ten sam kamień ma podobno odpowiadać za świetną zabawę podczas wycieczki. 

Awenturyn dobry dla interesów

Kamień miał pełnić rolę amuletu, który wskazuje drogę kariery oraz pomaga w podjęciu decyzji biznesowych. Niektórzy wierzą, że trzymanie małego zielonego awenturynu w marynarce podczas biznesowego spotkania może pomóc w podpisaniu wymarzonego kontraktu. Trzymany w lewej kieszeni w trakcie zakupu losu na loterii ma podobno sprzyjać wygranej.
Czerwony awenturyn ma w kolei przyciągać pieniądze! Podobno wystarczy włożyć go do woreczka z chili i cynamonem, by wyzwolić jego właściwości. Czy to działa? Spróbuj sam!

Awenturyn zielony – właściwości

Zielony awenturyn pomaga w łagodzeniu stresu, zmniejsza napięcie i pomaga w budowaniu pewności siebie. Można powiedzieć, że kamień oczyszcza atmosferę w przenośni z niedomówień, czarnych myśli i niedopowiedzeń, ale także podobno z zanieczyszczeń obecnych w powietrzu z powodu smogu. 
Kamień pomaga w zbudowaniu trwałej, zdrowej relacji opartej na wzajemnym zaufaniu. Chodzi tutaj nie tylko o relacje z partnerem, ale także z przyjaciółmi i rodziną. 
Minerał poprawia wzrok, pozytywnie wpływa na układ krążenia, obniża poziom cholesterolu we krwi oraz pozytywnie wpływa na układ moczowy. Polecany jest również dla osób, które cierpią na nawracające migreny, chorzenia skórne i alergie.

Awenturyn czerwony – właściwości

Kamień pomaga w walce z bezpłodnością. Ma ponoć stymulować owulację u kobiety, a u mężczyzny poprawia jakość i żywotność nasienia. Co ciekawe, ma też zwiększać libido. Należy go nosić w kieszeni, w czerwonym woreczku wraz z płatkami czerwonych kwiatów.

Awenturyn niebieski – właściwości

Kamień korzystnie wpływa na czakrę trzeciego oka oraz czakrę gardła. Zmniejsza dolegliwości górnych dróg oddechowych, w tym chrypkę, uczucie drapania w gardle i kaszel. Kamień należy nosić tuż przy szyi, w szaliku lub lepiej w cienkiej apaszce.

Czy warto wierzyć we właściwości awenturynu?

Medycyna niekonwencjonalna nie bez powodu nie jest uznawana za większość lekarzy i naukowców. Wiele osób, które wierzą w moc minerałów, na pewno ma odmienne od lekarzy zdanie. Czy prawda leży gdzieś po środku? Trudno powiedzieć. Zdecydowanie nie warto rezygnować z leczenia zaproponowanego przez specjalistów na rzecz leczniczych właściwości kamieni. Nic na pewno nie stoi na przeszkodzie, by wierzyć i czerpać energię z kamieni, jeśli korzystasz z nich dodatkowo, poza gabinetem lekarskim.
Zdjęcie: Envato Elements