Data publikacji:

Jak usunąć bazę kauczukową z paznokci?

Baza kauczukowa to jeden z rewelacyjnych produktów, które pozwolą przygotować ci paznokcie pod stylizację hybrydową, wzmocnić je, a nawet przedłużyć. Sprawdź, czym charakteryzuje się baza kauczukowa oraz jak bezpiecznie zdjąć ją z paznokci, gdy nadejdzie pora zmiany manicure!
Jak usunąć bazę kauczukową

Czym jest baza kauczukowa?

Baza kauczukowa to rodzaj lakieru, który łączy w sobie składniki typowe dla baz hybrydowych oraz żelowych. W przeciwieństwie do typowej bazy hybrydowej nie jest sztywna, a elastyczna. Mimo to, zachowuje bardzo wysoką trwałość oraz jest odporna na zagięcia i odpryskiwanie.
Wyjątkowe właściwości bazy kauczukowej pozwalają zastosować ją nie tylko przed nałożeniem lakieru kolorowego. To produkt, który nadaje się również do przedłużania paznokci. Z pomocą bazy kauczukowej wydłużysz płytkę nawet o 3 cm.
Baza kauczukowa może występować w różnych wariantach kolorystycznych. Na rynku znajdziesz bazy przezroczyste, mlecznobiałe, różowe, morelowe, jak również zawierające połyskujące drobinki. Oczywiście, taki lakier do paznokci można stosować również solo.

Baza kauczkowa – zalety

Dlaczego warto rozważyć wypróbowanie bazy kauczukowej?
 • Zapewnia paznokciom twardość, a jednocześnie elastyczność.
 • Jest odporna na uderzenia, odpryski, zagięcia.
 • Jest łatwa w aplikacji – gęsta, żelowa formuła sprawia, że nie rozlewa się po płytce.
 • Z jej pomocą możesz wydłużyć swoje paznokcie.
 • Baza kauczukowa – jak nakładać?

  Bazę kauczukową nałożysz zupełnie tak samo, jak każdy inny lakier hybrydowy. Wiele kobiet sądzi, że jest ona znacznie prostsza w użytkowaniu od standardowych baz. Gęstsza konsystencja pozwala na łatwiejsze kontrolowanie lakieru na paznokciu. Baza kauczukowa nie zalewa skórek i szybko się poziomuje, tworząc idealnie gładką powierzchnię.
  Po nałożeniu na paznokieć warstwy bazy kauczukowej utwardź ją w lampie UV/LED przez minutę. Potem możesz przejść do kontynuowania stylizacji tak jak zwykle.

  Jak przedłużać paznokcie bazą kauczukową?

  Najlepsze bazy kauczukowe nadają się także do przedłużania paznokci. Jak wykonać taki zabieg w domu?
 • Zaopatrz się w bazę kauczukową oraz szablony do przedłużania paznokci. To specjalnie wycięte naklejki, które stanowią formę pod „nowy” paznokieć.
 • Nałóż szablon na czystą płytkę w taki sposób, by jego wystająca część pozwalała uzyskać pożądaną długość paznokcia. Zaklej od spodu.
 • Nanieś na paznokieć bazę kauczukową, wychodząc poza granice płytki, na szablon. Ważne, by warstwa była nałożona równomiernie. Po aplikacji bazy utwardź ją w lampie UV/LED.
 • Zdejmij szablon spod paznokcia, a następnie nadaj mu pożądany kształt.
 • Jak usunąć bazę kauczukową?

  Baza kauczukowa, ze względu na zwiększoną trwałość, jest trudniejsza w usuwaniu niż konwencjonalne lakiery bazowe. Nie oznacza to jednak, że nie możesz poradzić sobie z jej zdjęciem samodzielnie. Są na to dwa sposoby.

  Sposób 1: usuwanie bazy kauczukowej acetonem

  Baza kauczukowa to połączenie żelu i hybrydy, dlatego rozpuszcza się pod wpływem acetonu. Spiłuj wierzchnią warstwę paznokcia bloczkiem polerskim, a następnie nanieś na płytkę płatek nasączony w acetonie. Zawiń paznokieć w folię aluminiową i odczekaj 20–25 minut. Po tym czasie wszystkie warstwy lakierów powinny zacząć się łuszczyć. Usuniesz je za pomocą drewnianego patyczka.

  Sposób 2: usuwanie bazy kauczukowej frezarką

  Jeśli nie chcesz używać acetonu, wyposaż się w dobrą frezarkę do paznokci. To nic innego jak elektryczny pilnik, który ściera lakier za pomocą obrotowych głowic. W ten sposób na pewno usuniesz wszystkie warstwy, w tym bazę kauczukową.

  Najlepsze bazy kauczukowe do paznokci

  Wiesz już, jak nakładać i jak usunąć bazę kauczukową. Jednak którą wybrać? Poniżej prezentujemy zestawienie świetnie ocenianych baz kauczukowych, idealnych do domowej stylizacji paznokci.

  1. Claresa Rubber Base

  To tania i dobra baza kauczukowa, dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Nadaje się zarówno do samodzielnego stosowania, jak i nakładania pod lakiery kolorowe. Nadaje paznokciom twardość i elastyczność. Świetnie sprawdza się podczas przedłużania paznokci.

  2. Semilac BB Base

  Łatwa w użyciu baza kauczukowa w pięknych wariantach kolorystycznych. Doskonale utrwala płytkę i tworzy gładką taflę, w sam raz pod dalszą stylizację.

  3. Alle Lac, baza kauczukowa

  Baza budująca Alle Lac sprawdzi się zwłaszcza w przypadku paznokci z odkształceniami i zniszczeniami. Pozwala na uzyskanie idealnej linii C paznokcia bez większych wysiłków. Lakier naniesiony na paznokieć szybko poziomuje się, tworząc doskonałą powierzchnię.

  4. NTN Premium, baza kauczukowa

  Kolejny produkt, który dobrze sprawdza się w nadawaniu paznokciom określonego kształtu i wyrównywaniu ich powierzchni. Baza nadaje stylizacji świetną trwałość, wygładza płytkę i wzmacnia ją.

  5. MollyLac, Rubber Base

  Ta baza kauczukowa pozwoli ci wykonać idealny podkład pod stylizację bez smug i zapowietrzeń. Nie rozlewa się po skórkach, wzmacnia płytkę i chroni ją przed urazami.

  Baza kauczukowa – trwały manicure w kilka chwil

  Baza kauczukowa pozwala stworzyć podkład pod stylizację hybrydową, ale także wzmocnić paznokcie i wyrównać ich powierzchnię. To świetny wybór, jeśli oczekujesz trwałego zdobienia bez ryzyka odprysków. Baza kauczukowa jest łatwa w nakładaniu, a także ściąganiu – możesz to zrobić całkowicie samodzielnie.
  Zdjęcie: Evanto Elements