Data modyfikacji:

Baza pod żel: jaką wybrać?

Jak wiadomo, dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety, więc powinno się szczególnie o nie dbać. W tym celu wskazane jest posiadanie manicure’u żelowego, który utrzyma się na płytce paznokcia przez wiele dni. Jednak jego wykonanie nie jest takie proste. Potrzebne są odpowiednie produkty i oczywiście umiejętności, aby wykonać poprawnie daną stylizację paznokci. Zatem jakich produktów użyć? Jaką bazę pod żel wybrać i czy w ogóle jest ona potrzebna? Radzimy, jak przygotować się do manicure’u żelowego.
przedłużanie paznokci żelem

Czym jest manicure żelowy?

Manicure żelowy charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na czynniki zewnętrzne. Poleca się go wszystkim osobom pragnącym mieć długotrwałą stylizację paznokci, a zwłaszcza posiadaczkom delikatnych, łamliwych paznokci. Do wykonywania takiego manicure’u potrzebny jest specjalny żel, który utwardza się za pomocą lampy UV. Metoda żelowa umożliwia także przedłużanie paznokci na formie i utworzenie odpowiedniego kształtu, który w danym momencie chce posiadać klientka.

Czy pod żel nakładamy bazę?

Podczas wykonywania hybryd, baza pod resztę lakierów jest niezbędna. Bez niej stylizacja będzie nietrwała i krótki czas nacieszymy się pięknymi paznokciami. Jednak żele wykonuje się nieco inaczej. Zatem, czy pod żelowe produkty stosuje się bazę hybrydową? Obecnie dostępnych jest wiele żeli, które umożliwiają pominięcie tego kroku. Są to żele jednofazowe, które są samowystarczalne i nie wymagają użycia innych produktów. Jednak przy żelach trójfazowych należy użyć produkt podkładowy, np. bazę hybrydową lub żelową, w celu przedłużenia trwałości stylizacji i ochronienia płytki paznokcia.
Mimo iż żele jednofazowe nie potrzebują stosowania pod nie bazy, wiele kobiet i tak ją stosuje. Jest to trik, który wykorzystywany jest w celu przedłużenia trwałości żeli, jeżeli zbyt szybko odpryskują i niszczą się.

Jak wykonać manicure żelowy i jakie produkty będą potrzebne?

  • Na początku należy przygotować płytkę paznokcia i skórki, które go otaczają. Jeżeli skórki są suche i nieładnie wyglądają, można je odsunąć kopytkiem bądź drewnianym patyczkiem i delikatnie wyciąć cążkami. Po zmatowieniu i wyrównaniu wszystkich paznokci należy przejść do następnego kroku.
  • Następnie trzeba oczyścić paznokieć z pozostałości po piłowaniu i przemyć cleanerem w celu odtłuszczenia płytki.
  • Zastosowanie primera pomaga w zwiększeniu przyczepności lakieru do płytki paznokcia, dlatego też należy go zaaplikować w niewielkiej ilości i poczekać aż odparuje.
  • Nakładamy na paznokieć bazę, która zwiększy przyczepność następnych warstw produktu. (Ten krok można pominąć, jeżeli ma się jednofazowy żel).
  • Jeżeli chcemy przedłużyć paznokieć, to w tym momencie nakładamy formę, która umożliwi osiągnięcie zamierzonej długości paznokcia.
  • Następnie należy nałożyć żel pędzelkiem, dokładanie rozprowadzić go po płytce paznokcia i utwardzić w lampie UV.
  • Po uzyskaniu docelowego kształtu paznokcia należy przemyć go cleanerem, w celu pozbycia się lepkiej warstwy. Piłujemy możliwe niedociągnięcia i wyrównujemy paznokieć.
  • Ponownie czyścimy paznokieć z pozostałości po piłowaniu.
  • Zabezpieczamy stylizację topem, który nada połysk i trwałość. Przemywamy paznokieć cleanerem, smarujemy skórki oliwką i gotowe.
  • W celu późniejszego zdjęcia żeli samodzielnie w domu przyda się specjalny sprzęt, jakim jest frezarka. O ile stylizację hybrydową da się zdjąć acetonem, to z reguły żele są zbyt mocne na tę metodę. Jeżeli nie posiadasz umiejętności i nie wiesz, jak korzystać z frezarki, lepiej nie rób sama tego w domu, gdyż można przepiłować płytkę paznokcia, co prowadzi do bólu i zniszczenia zewnętrznej warstwy paznokcia.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Autor: Dominika Mańka