Data modyfikacji:

Błyszcząca cera – jak sprawić, by wyglądała świeżo?

Błyszcząca cera to problem dotyczący przede wszystkim posiadaczek skóry tłustej lub mieszanej, ale latem nadprodukcja sebum odpowiedzialnego za błyszczenie może dotyczyć każdej z nas. W jaki sposób walczyć z tym problemem, by skóra była odżywiona i pełna blasku?

Błyszcząca cera wymaga delikatnej pielęgnacji – używanie środków o mocnym działaniu wysuszającym, zwłaszcza na bazie alkoholu, może tylko pogorszyć jej stan. Cerę skłonną do przetłuszczania trzeba myć delikatnymi środkami, które zawierają składniki regulujące pracę gruczołów łojowych.

Najlepiej odświeżać ją kilka razy dziennie, nie tylko za pomocą żeli, ale również toników bądź chusteczek o działaniu tonizującym. Na oczyszczoną skórę trzeba nałożyć krem o działaniu matująco-nawilżającym, w którym znajduje się np. wyciąg z ogórka, glinka lub miedź, które również regulują błyszczenie.

W ciągu dnia, zwłaszcza będąc w pracy, kilkakrotne mycie twarzy i nakładanie makijażu może być kłopotliwe, więc w tej sytuacji dobrze mieć przy sobie zestaw bibułek matujących które wchłoną nadmiar sebum nie naruszając podkładu. W torebce warto nosić również specjalistyczne kosmetyki matujące, takie jak Clinique Instant Perfector, które można nakładać zarówno na czystą, jak i pomalowaną twarz, by błyszcząca cera stała się matowa.

Clinique Instant Perfector

Gdy pozbędziemy się błysku, efekt można wykończyć pudrem matującym - do tego celu szczególnie polecamy kosmetyki mineralne, które nie zatykają porów. Kobiety zmagające się z błyszczącą cerą powinny zrezygnować z podkładów i pudrów z opalizującymi drobinkami, które wzmacniają efekt niezdrowego połysku.

Błyszcząca cera to problem, który może sprawić sporo kłopotów, ale taka skóra ma również swoje plusy. Nadmiar sebum łagodzi skutki opalania i opóźnia powstawanie zmarszczek , więc cera wolniej się starzeje, a w późniejszych latach jest mniej skłonna do przesuszania.

Autor: Kasia Szulik