Data publikacji:

Cytaty na tatuaż dla kobiety. Który wybrać?

Tatuaż od wieków stanowił formę ekspresji i sposób wyrażania siebie. Symbole, ilustracje, zdjęcia, a także cytaty zdobią ciała coraz większej liczby kobiet w różnym wieku. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem wzoru dla siebie, mamy dla ciebie kilka cennych rad. Sprawdź, jakie cytaty na tatuaż będą inspirować cię do końca życia.
cytaty na tatuaż

Sentencje na tatuaż – zawsze modny wybór

W modzie tatuażowej, podobnie jak w odzieżowej, można zauważyć zarówno ponadczasowe wzory, jak i chwilowe trendy. Był czas, w którym tryumf święciły wzory typu tribal, a także cytaty na tatuaż w języku chińskim. Dość niedawno zauważalną tendencją było tatuowanie minimalistycznych wzorów: gwiazdek, kropek czy znaku nieskończoności.
Sentencje na tatuaż od wielu dekad pozostają w modzie – a to dlatego, że mogą wyrażać jasno poglądy i myśli osoby, która je nosi. Ponadto mogą być wykonane prosto i subtelnie, co nie pozostaje bez znaczenia dla wielu kobiet.
Jeśli więc zależy ci na tatuażu, który nie wyjdzie z mody i zawsze będzie współgrał z tobą i twoim stylem, rozważ wytatuowanie cytatu. Jakiego? O tym opowiemy za krótką chwilę.

Cytat na tatuaż – czym się kierować, wybierając go?

Z pewnością nieraz widziałaś tę samą sentencję na tatuażu kilku osób. Wynika to ze wspomnianej wyżej mody, która niestety nie zawsze okazuje się odpowiednim kierunkiem. Nie należy zapominać, że tatuaż to trwała ozdoba skóry, którą niezwykle trudno usunąć. Wybór wzoru powinien być starannie przemyślany. O czym pamiętać, wybierając cytat na tatuaż?
 • Nie sugeruj się innymi. Nawet jeśli widziałaś świetny cytat na skórze koleżanki, nie biegnij od razu do studia tatuażu, by wykonać identyczny. Sentencja na tatuaż musi być dopasowana indywidualnie do ciebie.
 • Pamiętaj, że tatuażysta może nie zgodzić się z twoją wizją (zarówno samego cytatu, jak i czcionki). Udając się na spotkanie z ekspertem, warto przygotować kilka wariantów tatuażu.
 • Gdy wzór tatuażu będzie już gotowy, starannie sprawdź poprawność cytatu. Każdy z nas zna zabawne zdjęcia, na których widnieją tatuaże z błędami ortograficznymi.
 • Jaki cytat na tatuaż wybrać?

  Nie damy ci gotowej recepty na to, jaką sentencję na tatuaż powinnaś umieścić na swojej skórze. Powód jest prosty: powinnaś ją „czuć”, identyfikować się z nią. Najlepszym cytatem na tatuaż będzie ten, z którym będziesz się po prostu identyfikować. Przygotowaliśmy jednak kilka wskazówek, które pomogą ci dokonać właściwego wyboru.

  Tatuaż – napis z ulubionej piosenki

  Muzyka jest ci szczególnie bliska? A może od lat jesteś wierną fanką jednego zespołu, który odegrał w twoim życiu znaczącą funkcję? Cytat na tatuaż z piosenki może być świetnym rozwiązaniem. Zastanów się, który utwór wprowadza cię w szczególny nastrój albo który kojarzy ci się z ważnym momentem twojego życia. Wówczas możesz wybrać sentencję na tatuaż po angielsku lub po polsku.

  Sentencja na tatuaż z literatury

  Miłośniczki beletrystyki oraz poezji mogą ozdobić swoje ciała inspirującymi cytatami z ukochanych lektur. Nieważne, czy będzie to wiersz z epoki romantycznej, poruszający cytat z powieści, a może niepokojący fragment kryminału. Najistotniejsze jest to, by ów cytat miał związek z książką, która jest dla ciebie bardzo ważna.

  Zabawne cytaty na tatuaż

  Jesteś osobą z dużym poczuciem humoru i nie wyobrażasz sobie życia bez żartów? Śmieszny cytat na tatuaż może pasować do ciebie idealnie. Bądź jednak ostrożna podczas dokonywania wyboru: na pewno nie chcesz, by na twojej skórze pojawiło się trywialne lub wulgarne hasło. Postaw na inteligentny humor, który skłoni do refleksji każdego, kto zauważy twój cytat na tatuaż.

  Cytat znanej osoby

  Innym pomysłem na cytat na tatuaż są słowa osoby, która jest dla ciebie autorytetem. Być może jest to polityk, aktorka, piosenkarz, a może duchowy przewodnik. Jeśli w życiu starasz się kierować reprezentowanymi przez niego wartościami, wytatuowanie sobie jego słów na pewno nie będzie złym krokiem.

  Cytat na tatuaż w języku obcym

  Być może uczysz się języka hiszpańskiego, francuskiego lub włoskiego. Bez względu na kierunek, w którym zmierzają twoje umiejętności lingwistyczne, jeśli tylko kultura obcego kraju jest ci bliska, tatuaż w języku obcym może prezentować się naprawdę świetnie. W tym wypadku warto postawić na przykład na lokalne przysłowie.

  Jak dbać o tatuaż?

  Udało się: stałaś się posiadaczką wymarzonego tatuażu. To, jak będzie wyglądał za kilka lat, zależy w dużej mierze od ciebie. Jak pielęgnować tatuaż na co dzień?
 • Chroń tatuaż przed działaniem promieni UV – powodują one blaknięcie tuszu. Jeśli w słoneczny dzień spędzasz czas na zewnątrz, tatuaż posmaruj warstwą kremu ochronnego o mocy minimum SPF 50.
 • Starannie nawilżaj tatuaż, najlepiej za pomocą przeznaczonych do tego produktów. Zadbana skóra utrzyma barwnik dłużej. Kosmetyki do tatuaży zawierają naturalne składniki, takie jak masło shea czy oleje roślinne.
 • Jeśli tatuaż wyblaknie, staw się w studiu celem wykonania poprawki. To konieczne mniej więcej co 5–6 lat.
 • Pamiętaj, że tatuaże kolorowe blakną szybciej niż czarne.
 • Wybierz swój cytat na tatuaż

  Sentencja na tatuaż powinna mieć ścisły związek z osobą, która ją nosi. Tylko wtedy możesz mieć gwarancję, że za kilka lat tatuaż ci się nie znudzi lub przestaniesz się z nim identyfikować. Skorzystaj z naszych wskazówek i przemyśl starannie wybór cytatu na tatuaż, zanim zjawisz się w studiu.
  Zdjęcie: Envato Elements