Data publikacji:

Jak uzyskać czekoladowy brąz na włosach?

Włosy w kolorze czekoladowego brązu są pożądane przez wiele kobiet. Wszystko dlatego, że tego typu fryzura pasuje niemal każdemu. Zarówno osoby o jasnej karnacji, jak te o nieco ciemniejszej skórze będą dobrze wyglądały we fryzurze w kolorze czekoladowego brązu. Jak uzyskać czekoladowy brąz na włosach? Czy domowa koloryzacja jest prosta i bezpieczna? Oto nasze wskazówki dotyczące tego, jak uzyskać czekoladowy brąz na włosach bez konieczności wizyty u fryzjera. 
jak uzyskać czekoladowy brąz na włosach

Kto powinien zdecydować się na czekoladowy brąz na włosach?

Włosy w kolorze czekoladowego brązu będą pasowały właściwie każdemu. Wiele zależy od tego, jaki odcień docelowej farby wybierzemy. Panie o jasnych włosach w ciepłym tonie powinny zdecydować się na farbę w odcieniu tzw. mlecznej czekolady. Jest ona nieco cieplejsza niż odcienie czekolady gorzkiej, dlatego dobrze sprawdzi się w połączeniu z ciepłym odcieniem skóry. Panie, które mają chłodny odcień cery, mogą postawić na gorzki czekoladowy brąz. 
Czekoladowy brąz na włosach będzie wyglądał świetnie zarówno u kobiet o brązowych, jak i zielonych czy niebieskich oczach. W przypadku tych pierwszych odcień włosów będzie pięknie podkreślał spojrzenie. Oczy zielone i niebieskie także świetnie współgrają z czekoladowym brązem – w tym przypadku wykorzystujemy zasadę kontrastu. 
Decydując się na włosy w odcieniu czekoladowego brązu, musimy pamiętać o tym, że ciemne kosmyki mogą sprawić, że będziemy wyglądać nieco poważniej czy po prostu starzej. Jeśli chcemy uniknąć tego efektu, warto zdecydować się na czekoladowy brąz z refleksami. Uzyskanie takiego rezultatu w domowych warunkach może okazać się bardzo trudne, dlatego dobrym pomysłem będzie udanie się do salonu fryzjerskiego. 

Jak uzyskać czekoladowy brąz na ciemnych włosach?

Jeśli naturalnie mamy włosy w odcieniach brązu bądź ciemnego blondu, farbowanie ich na czekoladowy brąz nie będzie trudne. Należy wybrać farbę w odcieniu czekoladowego brązu – konieczne będzie podjęcie decyzji, czy decydujemy się na mleczną, czy też gorzką czekoladę. Kiedy mamy już odpowiednią farbę, wystarczy zaaplikować ją na włosy zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. W przypadku gdy obawiamy się, że docelowy kolor będzie zbyt ciemny, możemy nieco skrócić zalecany czas koloryzacji o 5 czy 10 minut. 
Po spłukaniu farby należy umyć włosy szamponem, a następnie zaaplikować odżywkę dołączoną do farby przez producenta. Dzięki temu utrwalimy efekty koloryzacji i będziemy mogli cieszyć się pięknymi włosami przez długi czas. 

Jak uzyskać czekoladowy brąz na jasnych włosach?

Farbowanie włosów jasnych na czekoladowy brąz jest nieco trudniejsze niż w przypadku ciemnych kosmyków. Nie wystarczy bowiem zaaplikować farbę w docelowym kolorze. Włosy należy przyciemniać stopniowo o maksymalnie 2 tony. Z tego powodu koloryzacja będzie dużo bardziej czasochłonna. Nałożenie czekoladowego brązu bezpośrednio na jasne włosy może sprawić, że pojawią się zielonkawe odcienie na kosmykach, a tego z pewnością chcemy uniknąć. 
Jeśli mamy na włosach jasny bądź platynowy blond, dobrym pomysłem będzie zaaplikowanie farby w odcieniu naturalnego lub ciemnego blondu. Następnie należy odczekać kilka tygodni przed kolejną koloryzacją. Po tym czasie możemy już nałożyć wybraną farbę w odcieniu czekoladowego brązu i cieszyć się piękną fryzurą. W przypadku farbowania włosów jasnych również zaleca się nieco skrócenie czasu koloryzacji o kilka minut. Dzięki temu unikniemy niepożądanego efektu zbyt ciemnych kosmyków. 

Koloryzacja w domu czy w salonie fryzjerskim?

Jak już wspomnieliśmy, koloryzacja włosów na czekoladowy brąz nie jest trudna i można z nią sobie poradzić samodzielnie. Czasem jednak nieumiejętna aplikacja farby w domowym zaciszu może skończyć się niepożądanymi efektami. Jeśli więc jesteś osobą początkującą w koloryzacji, udaj się do salonu fryzjerskiego. 
Do fryzjera warto też wybrać się wtedy, gdy chcemy osiągnąć czekoladowy brąz z refleksami. Profesjonalista dobierze właściwe odcienie refleksów i wykona koloryzację w taki sposób, by efekt spełnił nasze oczekiwania. 
Domowe farbowanie ma oczywiście jedną niekwestionowaną zaletę, którą jest cena. Zazwyczaj ogranicza się ona do kosztów zakupu farby i ewentualnych akcesoriów, jak miseczka do mieszania czy pędzel do farbowania włosów. W przypadku wizyty u fryzjera koszty są znacznie wyższe. To właśnie często ten argument przemawia za tym, by koloryzację wykonać samodzielnie w domu.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Pielęgnacja włosów farbowanych na czekoladowy brąz nie jest trudna. W przeciwieństwie do innych odcieni (np. miedzianych) brązowa farba nie wypłukuje się i przez długi czas wygląda naprawdę dobrze. Do codziennej pielęgnacji warto włączyć szampony oraz odżywki do włosów farbowanych. Dobrym pomysłem będzie też sięgnięcie po kosmetyki dedykowane brązowym kosmykom. Warto też stosować spraye i odżywki z filtrem UV, by cieszyć się głębokim kolorem przez długi czas. 
W przypadku włosów w odcieniu czekoladowego brązu dobrze sprawdzają się płukanki, które świetnie wpływają na trwałość koloru. Warto co najmniej raz w tygodniu wykonać taką płukankę z wykorzystaniem ostudzonej i rozcieńczonej kawy bądź herbaty. Dobrze sprawdzają się także płukanki z kory dębu czy kasztanów.
Zdjęcie: Envato Elements
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.