Data modyfikacji:

Czy sztuczne rzęsy osłabiają naturalne?

Na zabieg przedłużania rzęs decyduje się coraz więcej kobiet – nic w tym dziwnego, każda z nas bowiem marzy o wyrazistych, zalotnych i gęstych rzęsach. Czy jednak sztuczne rzęsy noszone przez długi czas mogą być szkodliwe dla naszych naturalnych włosków?

Przedłużanie rzęs – skąd ta moda?

Niegdyś przedłużanie rzęs było zabiegiem kosztownym, a gama dostępnych na rynku produktów służących do zagęszczania i przedłużania była bardzo uboga. Obecnie dostępne produkty są dużo bezpieczniejsze dla naszego oka, a wykonane z ekologicznych tworzyw rzęsy są lekkie, praktyczne oraz dają naturalny efekt. Na przestrzeni kilku lat spadły mocno również ceny zagęszczania, w dużej mierze za sprawą rosnącej konkurencji na rynku kosmetycznym oraz wśród producentów sztucznych rzęs. Przystępne ceny sprawiają, że coraz więcej kobiet decyduje się na regularne zabiegi doczepiania i przedłużania włosków, które gwarantują oczom piękną oprawę i pozwalają na rzucanie powłóczystych spojrzeń zza kurtyny gęstych i podkręconych rzęs.

Czy ma wpływ na nasze naturalne rzęsy?

Niestety przedłużanie i zagęszczanie nie pozostaje bez wpływu na nasze naturalne rzęsy. Jednak występujące skutki uboczne zależą w dużej mierze od umiejętności kosmetyczki, u której wykonamy zabieg oraz od jakości zastosowanych materiałów. Czasem po usunięciu doczepionych włosków nasze naturalne rzęsy mogą być osłabione i cieńsze. Może być ich także mniej, bowiem sztuczne rzęsy często kleją się do naturalnych i wraz z tarciem oraz myciem zdarza nam się wyrywać nasze zdrowe, naturalne włoski. Rzęsy doklejone do powieki mogą także powodować zatykanie się porów i gruczołów skórnych znajdujących się u nasady powieki, co również będzie miało wpływ na osłabienie naszych naturalnych włosków.

Więcej serów i odżywek do rzęs znajdziesz TUTAJ.

Jak prawidłowo dbać o rzęsy?

W przypadku każdego zabiegu poprawiającego urodę zalecana jest przede wszystkim duża doza rozsądku. Przedłużanie oraz zagęszczanie wykonujmy zawsze u renomowanej specjalistki, z użyciem profesjonalnych materiałów wysokiej jakości. Warto także uważać, aby nie przedobrzyć, np. nie nakładać zbyt grubych i ciężkich rzęs na nasze cienkie naturalne włoski. Rzęsy syntetyczne powinny być właściwie dobrane pod względem obciążenia do naturalnych.

Po zastosowaniu zabiegu musimy także odpowiednio dbać o higienę oka – nie trzeć go, unikać wodoodpornej mascary, która może negatywnie oddziaływać na klej. Jednak przede wszystkim nie należy notorycznie korzystać z tego typu upiększacza – pomiędzy zabiegami dajmy naszym naturalnym rzęsom odpocząć. Jeśli zależy nam na gęstym wachlarzu rzęs na co dzień to warto rozważyć zainwestowanie w wysokiej jakości odżywkę do rzęs. Chociaż osiągnięcie widocznego efektu wymaga nieco czasu, to możemy w ten sposób cieszyć się podkręconymi, gęstymi i całkowicie naturalnymi rzęsami.

Przeczytaj także, jak osiągnąć efekt naturalnie wyglądających sztucznych rzęs - KLIK!

Autor: Sylwia Stwora