Data modyfikacji:

Fixer do makijażu. Jak działa spray utrwalający makijaż?

Spędziłaś kilka godzin na stworzeniu perfekcyjnego makijażu? Chyba nie chcesz, aby po kilku godzinach na parkiecie stracił swój idealny wygląd – w końcu rozmazany tusz do rzęs czy zebrane w zagięciach powieki cienie do oczu nie należą do najpiękniejszych. Z pomocą przychodzi utrwalacz do makijażu, czyli popularny fixer. Sprawdź, czym jest, jak działa i jak stosować spray utrwalający makijaż.

Utrwalacz do makijażu. Jak wybrać?

Czym jest i jak działa fixer do makijażu?

Jak sama nazwa wskazuje, utrwalacz do makijażu ma za zadanie przedłużyć jego trwałość i uwolnić cię od obowiązku poprawiania make-upu co kilka godzin. Fixer okazuje się szczególnie pomocny w trakcie długich wyjść i ważnych uroczystości – z powodzeniem sprawdzi się przed całym dniem spędzonym w delegacji czy przed nadchodzącym weselem przyjaciółki. Wystarczy chwila, aby twój makijaż pozostał perfekcyjny przez wiele godzin!

Spray utrwalający makijaż ma kilka właściwości. Jedną z nich jest zablokowanie kanalików potowych, które są odpowiedzialne za nieestetyczne ważenie się podkładu na twarzy i zmniejszanie jego krycia. To również one powodują powstawanie na skórze plam.

Kosmetyk dodatkowo chroni make-up przed ścieraniem i zmyciem w trakcie kontaktu z wodą. Odpowiednio dobrana formuła pozostawia dodatkowo na twarzy niewidoczną dla oka powłokę, dzięki której wszystkie warstwy makijażu zostają ze sobą połączone.

Utrwalacz do makijażu a setting spray – różnice

Wiele osób myli spray utrwalający makijaż z równie popularnym setting sprayem. Czym się od siebie różnią? Drugi kosmetyk jest polecany przede wszystkim do scalenia wszystkich warstw make-upu, czyli podkładu, pudru, bronzera i rozjaśniacza.

Dzięki niemu unikniesz nieestetycznych plam na twarzy i tzw. efektu ciastka. Tego typu formuły dodatkowo wykazują działanie odświeżające i nawilżające, jednak same w sobie nie przedłużają trwałości makijażu.

Jak stosować fixer w sprayu?

Spray stosujemy tylko i wyłącznie na kompletny make-up. Podkład, puder i dopiero na to produkt utrwalający to prawidłowa kolejność. Bardzo ważną kwestią jest tutaj całkowite pokrycie twarzy podkładem. Tak, aby w żadnym miejscu skóra nie była „goła”. Zabezpieczy to nas przed nieprzyjemnymi skutkami – schodzenia fixera i tworzenia plam. Szczególnie uważajmy tu na rozszerzone pory i płatki nosa.

Tak umalowaną i zabezpieczoną dokładnie pudrem sypkim twarz, możemy spryskać fixerem. Pamiętajmy jednak, że jest to ostatni krok. Jeśli używamy bronzera czy różu, również zastosujmy go przed.

Jaki fixer do makijażu wybrać?

Setki dostępnych na rynku produktów sprawiają, że nie wiesz, który fixer do makijażu będzie dla ciebie odpowiedni? Choć pozornie każdy z nich ma takie samo zadanie, to formuły różnią się od siebie właściwościami i działaniem – niektóre wyłącznie przedłużają trwałość make-upu, podczas gdy inne dodatkowo pielęgnują cerę. Na drogeryjnych półkach znajdziesz także fixer upper w różnej postaci – mgiełki, sprayu, a nawet pudrze.

Przygotowaliśmy dla ciebie trzy propozycje polecanych sprayów do utrwalania makijażu z różnych półek cenowych, które sprawdzają się na co dzień, podczas uroczystości oraz w trakcie najbardziej wymagających dni, np. spędzonych na planie telewizyjnym czy sesji zdjęciowej. Poznaj naszych ulubieńców!

Polecane fixery do makijażu

Utrwalacz makijażu w sprayu Makeup Revolution Hyaluronic Fixing nie tylko przedłuża trwałość make-upu, ale także pielęgnuje skórę – nawilża ją i chroni przed odwodnieniem. Już kilka kropelek kosmetyki sprawi, że cera nabierze zdrowego wyglądu, a makijaż zachowa perfekcyjny wygląd na wiele godzin.

Utrwalacz do makijażu Kryolan Fixing Spray ma lekką formułę i skuteczne działanie. Po aplikacji make-up jest odporny na działanie wody i potu oraz rozmazywanie i ścieranie. Z powodzeniem możesz stosować go zarówno na twarzy, jak i na ciele.

Profesjonalny fixer do makijażu Hean Fixer Spray Make Up po aplikacji tworzy na twarzy niewidoczny dla oka filtr ochronny, dzięki któremu nie tylko przedłuża trwałość make-upu, ale także podkreśla odcienie kosmetyków wykorzystanych do jego stworzenia. Długotrwałe i sprawdzone działanie sprawia, że fixer upper jest szczególnie polecany na ważne uroczystości, profesjonalne sesje fotograficzne, a nawet nagrania telewizyjne.

Sprawdź, jak odróżnić fixer, setting spray i mgiełkę: Autorka: Katarzyna Wendzonka