Data publikacji:

Delikatna grzywka – jak zrobić i komu pasuje?

Szukasz pomysłu na nową fryzurę? Może delikatna grzywka? W poniższym artykule zastanawiamy się, jakie delikatne grzywki są teraz w modzie i komu one pasują. Ponadto podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić delikatną grzywkę. Zapraszamy do lektury!
delikatna grzywka

Delikatna grzywka – rodzaje. Jaką lekką grzywkę wybrać? Komu pasuje grzywka?

Czy delikatna grzywka jest dla mnie? Jaką delikatną grzywkę zrobić? Te dwa pytania zaprzątają ci głowę? W takim razie skorzystaj z naszych porad. Na samym początku zastanówmy się, jakie rodzaje delikatnej grzywki są akurat najmodniejsze i komu najbardziej one pasują.
  • Delikatna grzywka na boki
Lekka grzywka na boki w stylu Brigitte Bardot to aktualnie jedno z najmodniejszych uczesań. Inaczej nazywana jest grzywką francuską. Z taką grzywką świetnie wygląda praktycznie każdy rodzaj włosów – zarówno proste, jak i falowane czy nawet kręcone kosmyki. Podobna grzywka dobrze wygląda też z różnymi długościami – bardzo długimi włosami, jak i tymi krótkimi, które kończą się przed brodą. Nie polecamy jej jednak paniom z bardzo cienkimi kosmykami. Wówczas grzywka dodatkowo optycznie zmniejszy ich objętość i podkreśli cienki włos. Co więcej, przy takiej grzywce możesz nosić włosy rozpuszczone, jak i związane. Obłędnie wygląda ona z wysokim kucykiem czy wyższym koczkiem. Dopasuje się do fryzur z warkoczami. Robiąc taką grzywkę, warto zostawić na jej bokach nieco dłuższe kosmyki – najlepiej takie, które kończą się przy brodzie. Wówczas twoja fryzura nabierze charakteru, a gdy zwiążesz włosy, będzie wyglądać to bardzo ciekawie i modnie. Dodatkowo taki zabieg optycznie wydłuży i wyszczupli twarz.
Komu pasuje grzywka na boki? To rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie dla każdego kształtu twarzy. Złagodzi ostre rysy twarzy kwadratowej i sprawi, że ta będzie wyglądać łagodniej. Przy twarzy trójkątnej optycznie zmniejszy czoło i wyrówna proporcje.
  • Delikatna grzywka na bok
Delikatna grzywka na bok to fryzura stara jak świat! Panie chętnie ją wybierają, ponieważ jest ona bardzo uniwersalna. Pasuje do wielu różnych uczesań i różnych długości włosów. Podobnie jak grzywka francuska, grzywka na bok będzie wyglądać dobrze zarówno z włosami falowanymi, kręconymi, jak i prostymi. Możesz także zrobić ją przy superkrótkich cięciach, np. pixie cut, ale też we fryzurze z dłuższymi włosami. Warto dodać, że grzywka na bok wygląda najlepiej z przedziałkiem na boku.
A teraz najważniejsze, czyli komu pasuje grzywka na bok? Taki rodzaj grzywki świetnie sprawdzi się do twarzy owalnej. Zdecydować się też na nią mogą panie z twarzą okrągłą. Wówczas grzywka na bok powinna być bardziej wystrzępiona. Może być też asymetryczna. Co da taki zabieg? Doda charakteru okrągłej buzi. Nieco „wyostrzy” jej rysy. To samo dotyczy twarzy trójkątnej – tutaj też postrzępiona i wycieniowana grzywka na bok sprawdzi się rewelacyjnie.
  • Prosta, lekka grzywka
Lekka grzywka to nie zawsze grzywka na boki. Delikatna grzywka może być też grzywką ściętą na prosto. Ale jest jedna zasada – taka grzywka musi być zrobiona z niewielkiej ilości włosów, najlepiej cienkich. Dodatkowo warto, aby była pocieniowana. To taka grzywka, zza której delikatnie prześwitują brwi. Popatrz chociażby na prostą grzywkę Anny Lewandowskiej – właśnie o takim cięciu mowa.
Komu pasuje taka lekka, prosta grzywka? Kobietom z twarzą owalną, trójkątną i kwadratową. W prostej grzywce świetnie będą wyglądać też panie o twarzy pociągłej. Wówczas taka grzywka optycznie zaokrągli twarz i doda jej charakteru. Ponadto zakryje wysokie czoło.

Delikatna grzywka – jak ją obciąć samodzielnie?

Chcesz samodzielnie obciąć sobie grzywkę? To dość ryzykowne, ale istnieje kilka trików na to, aby taka grzywka wyglądała rewelacyjnie. Poniżej podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić grzywkę w stylu francuskim oraz grzywkę na bok.
  • Jak samodzielnie obciąć grzywkę w stylu francuskim?
Aby samodzielnie obciąć grzywkę francuską, będziesz potrzebować grzebienia, nożyczek klasycznych i nożyczek degażówek, czyli takich do cieniowania włosów. Ponadto przyda się gumka do związania reszty włosów.
Teraz przechodzimy do obcinania. Najpierw wyznacz pasma włosów na grzywkę. Przyda się do tego grzebień. Zrób to równo i kieruj się zasadą trójkąta, czyli po bokach grzywki powinny powstać ukośne linie, które kierują się w stronę zakoli. Na poniższym filmiku będzie to dokładniej wytłumaczone.
Po oddzieleniu włosów na grzywkę od reszty kosmyków, zwiąż włosy w kitkę. Nie będą ci przeszkadzać podczas obcinania. Następnie wyczesz włosy na grzywkę. Obetnij je w tym miejscu, w którym grzywka ma być najdłuższa. W grzywce na boki często najdłuższe pasma sięgają nawet brody czy ust. Podczas obcinania kieruj nożyczki zawsze do góry! Nigdy nie trzymaj ich poziomo.
Następnie podziel grzywkę na pół – tak jak będziesz ją nosić. Pora ją skrócić i nadać jej odpowiedni skos. W tym miejscu odsyłamy do poniższego filmiku, na którym dokładnie widać, co należy po kolei robić.
  • Jak samodzielnie obciąć lekką grzywkę na bok?
Do obcięcia grzywki na jeden bok będziesz potrzebować grzebienia i nożyczek fryzjerskich. Pamiętaj, aby grzywkę zawsze obcinać na umytych i suchych włosach!
  • Lekka, prosta grzywka – jak ją zrobić?
Marzy ci się delikatna, lekka, ale prosta grzywka? Sprawdź poniżej jak ją obciąć. Przydadzą ci się nożyczki, grzebień oraz gumka do włosów.
A ty, lubisz nosić delikatną, lekką grzywkę? Obcinałaś ją kiedyś samodzielnie? Byłaś zadowolona z efektu? Mamy nadzieję, że nasz powyższy artykuł dostarczył ci niezbędnych informacji i już będziesz wiedzieć, jak dobrać grzywkę do kształtu swojej twarzy oraz jak samodzielnie ją obciąć.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.