Data publikacji:

Depilacja SHR – co to jest? Jak wykonać depilację SHR?

Szukasz bezpiecznej i skutecznej metody depilacji? SHR może okazać się idealną odpowiedzią na twoje potrzeby. Na czym polega depilacja SHR? Jakich efektów możesz się po niej spodziewać? Czy depilacja SHR różni się od depilacji laserowej? Tego wszystkiego, ale i więcej, dowiesz się z naszego najnowszego artykułu. Zapraszamy do lektury!
depilacja shr

Depilacja SHR – na czym polega?

Gładkie ciało to marzenie wielu z nas, które możemy spełnić na mnóstwo różnorodnych sposobów, między innymi poprzez używanie maszynek i golarek, plastrów i wosków do depilacji, pianek czy depilatorów. Są to jednak metody, które pozwalają na cieszenie się gładkością skóry często jedynie przez miesiąc, dwa tygodnie czy dzień – w zależności od stosowanego urządzenia. Są to także sposoby, które mogą być niewskazane dla osób z cerą wrażliwą, gdyż często po użyciu choćby jednorazowej maszynki mogą pojawić się bolesne stany zapalne.
Na szczęście coraz większą popularnością cieszy się depilacja SHR – młodsza siostra depilacji laserowej – która zapewnia nam długotrwałą gładkość. Na czym polega SHR? Skrót SHR pochodzi od nazwy Super Hair Removal. Jest to nowoczesna alternatywa dla depilacji laserowej. Opiera się ona, tak jak „tradycyjna” depilacja laserowa, na działaniu impulsu świetlnego, jednak SHR wykorzystuje najnowsze odkrycia technologii IPL. Dzięki temu SHR pozwala na kontrolę częstotliwości emitowanych impulsów. Każdy z nich posiada tak samo niską energię. W ten sposób nasza skóra podgrzewana jest tylko do temperatury wystarczającej do tego, aby uszkodzić mieszek włosowy poprzez jego przegrzanie, a w efekcie – osłabić i uniemożliwić jego dalszy wzrost. Dzięki zastosowaniu tej technologii zwiększyła się skuteczność urządzenia w eliminacji włosków.

Depilacja SHR – efekty

Jakie są efekty tej nowoczesnej technologii? Są one przede wszystkim wyjątkowo trwałe. Zabieg jest bardzo skuteczny oraz bezpieczny. Co więcej, nie wymaga podawania znieczulenia. Urządzenie do depilacji SHR posiada zaawansowaną głowicę z systemem chłodzącym, który zapobiega ewentualnemu uczuciu braku komfortu. Nie musimy się także obawiać jakiejkolwiek rekonwalescencji. Zabieg depilacji SHR możesz wykonać z rana i bezpośrednio z salonu kosmetycznego wybrać się do pracy czy na zakupy.
Co ważne, skórę poddaną zabiegowi Super Hair Removal powinno się nawilżać oraz stosować krem z filtrem na części ciała narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

SHR depilacja – dla kogo?

Depilacja SHR rekomendowana jest wszystkim, jednak jej działanie docenią w szczególności osoby, które:
 • posiadają cienkie i jasne włosy oraz jasną karnację,
 • posiadają ciemne i grube włosy, które są trudne do usunięcia innymi metodami,
 • źle reagują na tradycyjne metody depilacji, gdyż powodują one np. wrastanie włosków, podrażnienia i zapalenia mieszków włosowych.
 • Co więcej, depilację Super Hair Removal można stosować przez cały rok, a więc także w okresie letnim, gdy depilacja laserowa jest z reguły przeciwwskazana. SHR jest polecana wszystkim fototypom skóry.
  Na jakich częściach ciała może być stosowana depilacja Super Hair Removal? Zdecydowanie na większości, a więc depilacja SHR może być stosowana na:
 • wąsik,
 • brodę,
 • ramiona,
 • pachy,
 • plecy,
 • bikini/pachwiny,
 • nogi.
 • SHR depilacja – opinie

  Depilacja SHR cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – jej skuteczność jest naprawdę wysoka, co potwierdzają zarówno badania, specjaliści, jak i użytkowniczki. Na korzyść tejże metody przemawia także fakt, że liczba klientek korzystających z Super Hair Removal zwiększa się z każdym rokiem.

  Depilacja SHR – cennik

  Ceny depilacji Super Hair Removal są podobne lub nieco wyższe od depilacji IPL. Są one jednak uzależnione zarówno od wielkości depilowanego miejsca, jak i miasta, w którym wykonywana jest usługa. Ceny z reguły zaczynają się od 100 zł za zabieg. Najniższą kwotę z reguły można zapłacić za depilację wąsika, brody czy pach. Nieco droższe są takie części ciała jak bikini, brzuch czy klatka piersiowa. Natomiast najdroższymi partiami są zazwyczaj nogi, ręce oraz plecy.

  Ile zabiegów depilacji SHR?

  Liczba zabiegów powinna być określana podczas pierwszej wizyty. Z reguły potrzebnych jest od 7 do 10 zabiegów, aby w pełni pozbyć się owłosienia z konkretnej partii ciała. Warto jednak pamiętać, że kosmetolog każdorazowo będzie sprawdzał, czy efekty są zadowalające i czy nie trzeba zwiększyć bądź zmniejszyć liczby zabiegów. Jednak dlaczego nie wystarczy jeden zabieg? Włosy posiadają różne fazy wzrostu i ze względu na to jednorazowy zabieg nie jest wystarczający w przypadku jakiejkolwiek depilacji długoterminowej.

  Depilacja SHR – przeciwskazania

  Tak jak każdy sposób depilacji, tak i depilacja Super Hair Removal posiada pewne przeciwskazania. Na szczęście nie są one liczne, gdyż depilacja SHR jest bardzo bezpieczna i nie powoduje podrażnień. Pomimo to zabiegu Super Hair Removal nie powinny stosować:
 • osoby posiadające świeżą opaleniznę/poparzone słonecznie,
 • kobiety w ciąży oraz karmiące piersią,
 • osoby, u których stwierdzono epilepsję, 
 • osoby borykające się z kolagenozą,
 • osoby posiadające podrażnienia skóry czy rany w miejscu planowanej depilacji.
 • W przypadku niektórych chorób skóry, takich jak na przykład atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, osoby borykające się z nimi powinny najpierw skontaktować się z lekarzem prowadzącym, aby skonsultować kwestię depilacji SHR. Co więcej, także osoby borykające się z problemami zdrowotnymi powinny skonsultować się ze swoim lekarzem rodzinnym. 
  A czy ty stosowałaś już zabieg SHR? Jeśli tak, koniecznie podziel się swoją opinią!
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Honorata Pitura