Data publikacji:

Jaki dobry żel do przedłużania paznokci wybrać?

Przedłużanie paznokci metodą żelową to prosty sposób, by cieszyć się pięknymi dłońmi bez konieczności czasochłonnego zapuszczania paznokci. Żel utwardza płytkę paznokciową, chroniąc ją przed łamaniem i rozdwajaniem. Jaki żel do przedłużania paznokci wybrać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat przedłużania płytki metodą żelową.
Dobry żel do paznokci

Po co używa się żelu do przedłużania paznokci?

Żel do przedłużania paznokci to produkt dedykowany kobietom, które z różnych przyczyn nie decydują się na zapuszczenie własnej płytki. Jeśli twoje paznokcie są kruche i delikatne lub po prostu nie chcesz czekać, aż będą długie, wystarczy sięgnąć po odpowiedni produkt, by w kilka chwil móc cieszyć się imponującym manicure'em.
Od innych preparatów żel na paznokcie różni się przede wszystkim bardzo dużą gęstością, która po utwardzeniu w lampie nadaje mu bardzo dużą twardość i wytrzymałość.
Żel na paznokcie to także świetna propozycja dla pań, które chcą cieszyć się supertrwałą stylizacją nawet do kilku tygodni. Żel to niesamowicie trwały preparat, który jest znacznie wytrzymalszy niż hybryda. Można stosować go także na krótkich paznokciach.
Zanim odpowie się na pytanie, jaki żel do przedłużania paznokci jest najlepszy, powinno się wyjaśnić, po co używa się preparatu. Jego głównym zadaniem jest utwardzenie i wydłużenie naturalnej płytki paznokciowej w celu nadania jej pożądanego kształtu.

Jak stosuje się żel do przedłużania paznokci?

Żel umożliwia budowanie nowego paznokcia na szablonie lub formie w zależności od preferencji użytkownika i jego doświadczenia. Do każdej z tych metod poleca się inne preparaty. Manicure w profesjonalnym salonie zwykle jest wykonywany na szablonie. Jest to trudniejsza technika, gdyż wymaga od kosmetyczki wyobraźni co do kształtu i długości paznokcia. Manicurzystka powinna umieć samodzielnie dopasować je do naturalnych paznokci klientki i jej oczekiwań.

Przedłużanie paznokci na formie jest prostsze, dlatego decydują się na nie początkujące osoby. Jaki żel do przedłużania na formie powinno się wybrać? Przede wszystkim powinno się sięgnąć po kosmetyk, który jest łatwy do nakładania. Powinien równomiernie układać się na płytce paznokciowej i dokładnie ją pokrywać bez zalewania skórek. Dzięki temu uniknie się nieestetycznego efektu i konieczności dokonywania wielu poprawek.

Jaki żel do przedłużania paznokci dla początkujących?

Do przedłużania paznokci przez osoby początkujące odpowiednie są żele samopoziomujące. Takie preparaty mogą być z powodzeniem stosowane w warunkach domowych. Żel tworzy na płytce gładką i równą powierzchnię bez żadnych zagłębień i wybrzuszeń. Dzięki temu manicure prezentuje się perfekcyjnie, pomimo że jest wykonany przez amatora w domowym zaciszu.

Konsystencja żelu do przedłużania paznokci dla początkujących jest stosunkowo rzadka. Podczas formowania paznokcia kosmetyk jest plastyczny i łatwy do kształtowania. Preparat ma płynniejszą formę niż środki stosowane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jednak po zastygnięciu jest równie twardy i odporny na uszkodzenia.

Jaki żel do przedłużania paznokci na szablonie?

Jaki jest dobry żel do przedłużania paznokci w profesjonalnych salonach kosmetycznych? Jego cechą charakterystyczną jest bardzo gęsta konsystencja. Żel jednocześnie jest plastyczny, mocny i doskonale stapia się z naturalną płytką. Jest od niej nie do odróżnienia.

Profesjonalny żel ma konsystencję podobną do galaretki, dlatego jego nakładanie wymaga wprawy. Podczas używania preparatu nie można liczyć na jego samopoziomowanie i wygładzenie bez żadnej ingerencji. Ciekawą propozycją wśród żeli z tej grupy są kosmetyki, w których znajdują się drobinki brokatu, kryształków i innych błyskotek. Dzięki nim osiąga się spektakularny efekt glow, idealny na sylwestrową lub karnawałową zabawę.

Czego jeszcze potrzebuje się do przedłużania paznokci żelem?

Przedłużanie paznokci metodą żelową wymaga wyposażenia się w polerkę do szlifowania naturalnej płytki, cleaner i primer. Te trzy akcesoria są niezbędne, by oczyścić paznokieć przed stylizacją. Niezbędna jest również forma lub szablon, która umożliwia nadanie paznokciom wymarzonego kształtu. Ponadto do utwardzania żelu potrzebna jest lampa UV. Jeśli żel utwardza się na tipsie, warto wyposażyć się również w gilotynę do skracania sztucznej płytki do pożądanej długości.

Jak nakładać żel na paznokcie krok po kroku?

Gdy zaopatrzysz się w niezbędne produkty, sprawdź, jak nałożyć żel na paznokcie. To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać!

1. Przygotowanie płytki

Pierwszym krokiem jest staranne opracowanie płytki paznokciowej. Usuń stare zdobienie, spiłuj paznokcie i wypoleruj je za pomocą bloczka. Pamiętaj także o odsunięciu skórek. Na sam koniec odtłuść paznokcie za pomocą wacika zwilżonego cleanerem.

2. Mocowanie szablonu

Jeśli chcesz wydłużyć płytkę, nakładanie żelu na paznokcie poprzedź założeniem szablonu. Brzeg paznokcia powinien przylegać do dolnej krawędzi podziałki. Sklej ze sobą dwie części szablonu pod opuszką palca tak, by stabilnie trzymał się na paznokciu.

3. Nakładanie żelu na paznokcie

Gdy szablon jest już na paznokciu, nanieś na niego gęsty żel. Zacznij od naniesienia produktu na samą formę, kreując pożądaną długość paznokcia. Następnie zaaplikuj żel na płytkę paznokciową. Pamiętaj o idealnej krzywej C – żel na paznokciu i na szablonie powinien tworzyć łagodny, naturalny kształt.

4. Utwardzanie żelu

Gdy jesteś zadowolona z efektu, utwardź żel w lampie UV/LED.

5. Nadawanie kształtu paznokciom

Ostrożnie zdejmij szablon z paznokcia. Za pomocą pilnika i bloczka polerskiego nadaj mu naturalnie wyglądający kształt. Pamiętaj, że estetycznie przedłużony paznokieć powinien mieć na środku delikatną wypukłość. Jeśli płytka okazała się zbyt długa, na tym etapie bez obawy możesz skrócić ją za pomocą gruboziarnistego pilniczka.

6. Stylizacja paznokci

Po udanym przedłużeniu płytki możesz pomalować ją dowolnym lakierem żelowym lub hybrydowym, a także wykonać dowolne zdobienie. Każdą z warstw utwardź w lampie, a na koniec nanieś na paznokcie top.

Dobre żele do przedłużania paznokci – ranking

Sprawdź, które żele do paznokci zyskują najlepsze oceny internautek, i wybierz coś dla siebie.

1. Cosmetics Zone, żel do paznokci

To gęsty żel do przedłużania paznokci o wysokim kryciu wynoszącym 50%. Nadaje się do przedłużania na formie i na tipsach. W sieci znajdziesz go w różnych wersjach kolorystycznych.

2. NeoNail, Duo Acrygel

To bardzo prosty w użyciu żel budujący, który możesz wykorzystać zarówno do przedłużenia, jak i wzmocnienia płytki. Doskonale sprawdza się stosowany na odrostach. Dostępny w wielu kolorach.

3. Claresa, Builder Gel

Niedrogi i świetnie oceniany żel samopoziomujący, który pozwoli ci bez problemu nadać paznokciom pożądaną długość oraz kształt. W kolekcji znajdziesz różne kolory, w tym bardzo ponadczasowe o mlecznym wykończeniu.

4. Victoria Vynn, żel budujący

Ten elastyczny żel samopoziomujący zapewni ci stabilność koloru, wytrzymałość i idealnie gładką powierzchnię płytki.

5. Semilac, UV Builder

Żel budujący o gęstej konsystencji i właściwościach samopoziomujących, doskonały dla nowicjuszek.

Jak zdjąć żel z paznokci?

Najprostszym sposobem na usunięcie żelu z płytki paznokciowej będzie zastosowanie frezarki. Dzięki temu urządzeniu dokładnie doczyścisz paznokieć i wypolerujesz go, przygotowując do kolejnej stylizacji. W odróżnieniu od acetonu, usuwanie żeli frezarką jest szybsze i delikatniejsze.
Dziś każda kobieta interesująca się stylizacją paznokci może mieć w domu własną frezarkę. Sprawdź najlepiej oceniane urządzenia.

A może hybrydowe lakiery z efektem żelu?

Na koniec ciekawostka, która zainteresuje kobiety preferujące lakiery hybrydowe. Na rynku można znaleźć preparaty, które łączą w sobie działanie hybrydy oraz żelu samopoziomującego. Należą do nich np. bazy kauczukowe lub wielofunkcyjne, które dzięki dużej gęstości można stosować podobnie jak żele. Co ciekawe, tego typu produkty mogą przedłużyć twoje paznokcie nawet o 1 cm. Są przy tym znacznie prostsze w użyciu, dlatego mogą stosować je nawet domorosłe manicurzystki. Niektóre z tego rodzaju baz możesz używać solo – występują w wielu pięknych kolorach.

Dobry żel do paznokci – podsumowanie

Żel do paznokci spełni oczekiwania kobiet, które marzą o długiej płytce w nienagannym kształcie i nie chcą martwić się o to, że manicure w łatwy sposób ulegnie zniszczeniu podczas codziennych prac. Aby być posiadaczką paznokci żelowych, nie musisz wydawać majątku na usługi kosmetyczki. Z odpowiednim ekwipunkiem i wiedzą wykonasz żelowy manicure w domowym zaciszu.
Zdjęcie: Evanto