Data publikacji:

Domowe sposoby na wypryski

Problemy z trądzikiem to nie tylko zmora nastolatków – z wypryskami często zmagają się nawet dwudziesto- i trzydziestolatki. Ze zmianami skórnymi można walczyć dzięki kosmetykom, ale z pomocą mogą przyjść również domowe mikstury na wypryski, tworzone ze składników, które znajdziemy w domowej kuchni.

Jak pozbyć się trądziku?

Skóra trądzikowa lubi maseczki na bazie miodu, który ma udowodnione działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Słodką miksturę można nanieść punktowo na wypryski lub też na całą twarz w formie maseczki i pozostawić na kilkanaście minut. Jaja z kolei są bogatym źródłem witamin i minerałów, dzięki czemu pomagają zwalczać infekcje skórne.

Na wypryski pomoże także maseczka sporządzona z ubitego jaja i soku z połowy cytryny, pozostawiona na twarzy na około pół godziny. Działanie obu składników można również połączyć, mieszając białko z 1,5 łyżeczki miodu i odrobiną cynamonu. Taką miksturę powinno trzymać na skórze przez całą noc.

Innym smakowitym sposobem na trądzik jest maseczka wykonana ze świeżych truskawek, które często wchodzą w skład preparatów, które mają zwalczyć wypryski. Owoce działają bakteriobójczo, ściągająco i pomagają pozbyć się przebarwień.

Maseczka z truskawek

Podobne efekty dają maseczki z ziaren zbóż, bogate w białko oraz witaminy z grupy B. Wystarczy zmielić w młynku dowolne ziarna i połączyć je z wodą, a tak powstałą papkę nałożyć na twarz na kilkanaście minut. Produktem spożywczym polecanym na wypryski jest również kefir. Można go pić, by pielęgnować cerę od wewnątrz, lub tez nakładać go na twarz jak maseczkę.

Kolejnym domowym specyfikiem na wypryski są drożdże piwne, bogate w witaminy z grupy B, proteiny i składniki mineralne. Łącząc 2 dkg drożdży z dwoma łyżkami mleka uzyskamy maseczkę oczyszczającą, która nakładamy na twarz na około 20 minut,a następnie zmywamy ciepłą wodę.

Autor: Kasia Szulik