Data publikacji:

Drugi podbródek u szczupłej osoby – co oznacza? Co stosować na drugi podbródek?

Nie da się ukryć, że drugi podbródek nie wygląda estetycznie i większość jego właścicieli marzy o pozbyciu się go raz na zawsze. Chociaż może się wydawać inaczej, nie jest to domena wyłącznie osób z nadwagą, bardzo często można bowiem spotkać drugi podbródek u szczupłej osoby. Jeżeli dotyczy to również ciebie, z pewnością zainteresuje cię, jakie są przyczyny tego problemu. Znając jego genezę, łatwiej będzie ci sobie z nim poradzić. Ćwiczenia, dieta, masaże i kosmetyki – sposobów na zmniejszenie drugiego podbródka jest wiele. Jak z nich korzystać, żeby osiągnąć najlepsze efekty?
drugi podbródek u szczupłej osoby

Drugi podbródek – przyczyny powstawania

Czym dokładnie jest drugi podbródek? Mówimy o nim, kiedy pod brodą odkłada się tkanka tłuszczowa przybierająca charakterystyczny wygląd fałdki. Drugi podbródek u szczupłej osoby sprawia, że twarz wydaje się bardziej okrągła, przez co również cała sylwetka sprawia wrażenie pulchniejszej. Chociaż jest to jedynie defekt estetyczny, jego posiadanie nie jest komfortowe.
Żeby móc poprawić swój wygląd, skutecznie radząc sobie z problemem, musisz dowiedzieć się, jakie są jego przyczyny. Kiedy je wyeliminujesz i podejmiesz kroki do poprawy elastyczności skóry, masz sporą szansę na sukces.
Jakie są przyczyny powstawania drugiego podbródka u szczupłej osoby:
  • pochylanie się nad telefonem,
  • zła pozycja podczas siedzenia,
  • nieodpowiednia dieta,
  • uwarunkowania genetyczne,
  • brak elastyczności mięśni,
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry,
  • proces starzenia się.
  • Drugi podbródek u szczupłej osoby a siedzący tryb życia

    Jednym z podstawowych powodów tworzenia się charakterystycznego drugiego, a czasami i trzeciego, podbródka jest niewłaściwa pozycja podczas siedzenia oraz pochylanie się nad telefonem. W dzisiejszych czasach wielu z nas robi to nieustannie. Specjaliści od lat apelują o zachowanie higieny korzystania z urządzeń elektronicznych, ponieważ zauważają zdecydowany wzrost problemów z przeciążeniem mięśni szyi i niewłaściwą postawą ciała. Wielogodzinne pochylanie się nad telefonem ma także wpływ na aspekty estetyczne, dlatego jeśli zauważasz u siebie tendencję do powstawania drugiego podbródka, działaj jak najszybciej.
    Problem nie dotyczy jedynie korzystania z telefonów. Również nasza pozycja przy komputerze bardzo często jest niewłaściwa, zgarbione plecy i zaokrąglone barki niekorzystnie wpływają na wygląd. Nachylając się do laptopa i napinając przy tym mięśnie szyi, w dużym stopniu przyczyniasz się do tego, że wkrótce skóra na szyi zacznie wiotczeć. Sytuacja staje się jeszcze gorsza, kiedy nie podejmujesz żadnej aktywności, prowadząc na co dzień typowo siedzący tryb życia – mięśnie szyi są wówczas jeszcze słabsze, co pogłębia problem.

    Inne powody powstawania drugiego podbródka u szczupłej osoby

    Na niektóre sprawy nie masz dużego wpływu. Naturalnym procesem jest wiotczenie skóry wraz z wiekiem, a w niektórych rodzinach występuje uwarunkowana genetycznie tendencja do powstawania tego defektu estetycznego. Nie oznacza to jednak, że musisz pogodzić się z sytuacją, powinnaś jedynie jeszcze bardziej skupić się na profilaktyce – ćwiczeniach i masażach.
    Zdarza się również, że do nasilania się zjawiska przyczyniają się zaniedbania pielęgnacyjne. Nie każda kobieta podczas codziennej rutyny pamięta o tym, że nie tylko twarz wymaga regularnego nawilżania i odżywiania. Należy też nakładać krem na podbródek i szyję.

    Drugi podbródek u szczupłej osoby – ćwiczenia

    Co robić, kiedy już pojawi się drugi podbródek u szczupłej osoby? Bardzo pomocne będą ćwiczenia wzmacniające szyję i dolne partie twarzy.
    Przykładowe ćwiczenia wspomagające:
  • Ruszaj głową na boki, na zmianę zbliżając uszy do obu ramion.
  • Kręć głową w obie strony.
  • Wciśnij brodę w tył, tworząc sztuczny drugi podbródek, a następnie rozluźnij szyję.
  • Na zmianę podnoś głowę i opuszczaj ją, wciskając w mostek.
  • Połóż ręce złożone w pięści pod brodą i rozłóż łokcie na boki. Uciskaj podbródek w stronę czubka głowy. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund, a następnie rozluźnij mięśnie. Powtórz to kilka razy.
  • Spleć ręce na głowie i rozłóż łokcie na boki. Uciskaj głowę w dół, nie poruszając nią, a następnie rozluźnij mięśnie.
  • Otwórz usta i wyciągnij daleko język, wytrzymując w tej pozycji kilkanaście sekund.
  • Unieś głowę, wysuń szczękę i wykonaj ruch przypominający dawanie całusa.
  • Masaż sposobem na pozbycie się drugiego podbródka u szczupłej osoby

    Masaże są skutecznym sposobem na różnego typu defekty urody, dotyczy to również fałdu skórnego pod brodą, którego masz ochotę się pozbyć. Do masażu możesz wykorzystać specjalne wałki wykonane z naturalnych kamieni, najczęściej z jadeitu, ametystu lub kwarcu.
    Przy okazji masażu warto używać silnie ujędrniających kosmetyków, które dodatkowo wzmocnią efekty. Idealne będą kremy do twarzy wygładzające. Wmasowuj je w podbródek i szyję posuwistym ruchem z dołu do góry, jednocześnie przytrzymując skórę u podstawy szyi, żeby jej nie rozciągnąć. Wykonaj ten ruch około 10 razy na środku, a następnie powtarzaj to samo z obu stron.
    Dobre rezultaty przynosi również energiczne oklepywanie podbródka wierzchem dłoni. Żeby taki masaż się sprawdził, wysuń najpierw dolną szczękę i unieś lekko głowę.

    Jak wpłynąć na drugi podbródek dietą?

    Poprawa codziennych nawyków, ćwiczenia, masaże i dobre kosmetyki – to kompleksowe działanie z pewnością przyniesie rezultaty. Dobrą wiadomością jest, że możesz zrobić coś jeszcze – poprawić swój codzienny jadłospis.
    Jak powinna wyglądać dieta wspomagająca przy likwidowaniu drugiego podbródka u szczupłej osoby? Powinna być dobrze zbilansowana, bogata w warzywa i owoce, a także niezbędne kwasy tłuszczowe i pełnowartościowe białko. Zrezygnuj ze złej jakości tłuszczów, zwłaszcza utwardzanych, ogranicz też cukry proste. Pamiętaj o nawadnianiu, pij codziennie kilka szklanek wody, sięgaj też po zieloną herbatę i zdrowe napary ziołowe.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Natalia Dymarczyk
    Natalia Dymarczyk

    Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Miłośniczka bliskich i dalekich wędrówek, po których chętnie zasiada do klawiatury. Lubi pisać o rodzicielstwie, aktywności i życiu codziennym