Data modyfikacji:

Fluid a podkład. Czym różni się fluid od podkładu?

Na rynku znajdziesz całe mnóstwo produktów do makijażu twarzy. Tymi najczęściej poszukiwanymi są fluidy i podkłady. Czy zastanawiałaś się kiedyś, czym różni się fluid od podkładu? A może to ten sam produkt, skrywający się pod różnymi nazwami? Tłumaczymy, w czym (i czy w ogóle) tkwi różnica między fluidem a podkładem.

fluid a podkład

Fluid a podkład – który wybrać?

Każda zwolenniczka makijażu doskonale wie, że bez wyrównania kolorytu cery make-up będzie po prostu niepełny. Wybór właściwego kosmetyku koloryzującego nie powinien więc być kwestią przypadku – idealny produkt nie tylko zakryje drobne niedoskonałości, ale utrzyma się na skórze przez cały dzień i zapobiegnie jej przesuszeniu.

Najlepsze podkłady zawierają również składniki pielęgnujące, takie jak np. witaminy A i E, cynk, oleje roślinne. W Internecie znajdziesz całe mnóstwo kosmetyków do makijażu twarzy. Sztyfty, musy, kremy. Czy podkład a fluid to te same rodzaje produktów koloryzujących?

Czym się różni fluid od podkładu?

„Fluid” i „podkład” to nazwy kosmetyków, które bardzo często stosowane są zamiennie. Każdy w końcu doskonale wie, że chodzi o kosmetyk koloryzujący do skóry twarzy. Czy jednak fluid a podkład to jeden i ten sam produkt? A może można dopatrzyć się różnic?

Co to jest podkład? Najprościej mówiąc, podkłady to szeroka gama produktów, w której znajdują się m.in. kremy BB, podkłady w sztyfcie i kremie oraz właśnie fluidy. W takim razie – co to jest fluid?

Fluid to nic innego, jak podkład o lekkiej, lejącej konsystencji. Jednocześnie fluidy cechują się działaniem nawilżającym i przyzwoitym kryciem, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się w codziennym makijażu.

Fluid czy podkład? Dobór kosmetyków do rodzaju cery

Jeśli chcesz, aby kosmetyk koloryzujący wyglądał na twojej cerze świetnie przez cały dzień, musisz wiedzieć, jakie są potrzeby twojej skóry – na ich podstawie będziesz mogła dobrać dobry, kryjący podkład czy fluid o lekkiej formule. Zobacz, jak dobrać podkład lub fluid.

Fluid a podkład do cery z niedoskonałościami

Cera z niedoskonałościami, takimi jak trądzik, blizny i zaskórniki wymaga podkładu o właściwościach maskujących. W tym wypadku świetnie sprawdzą się podkłady w musie oraz sztyfcie.

Zakryją wszystkie, nieprzyjemne niespodzianki. Pamiętaj, że podkłady dla cery problematycznej powinny zapewniać matowe lub satynowe wykończenie.

Podkład czy fluid do cery suchej?

Przed wykonaniem makijażu na cerze suchej, zawsze pamiętaj o aplikacji nawilżającego kremu. Kolejnym krokiem powinien być nawilżający fluid, który lekko wyrówna koloryt skóry, jednocześnie jej nie przesuszając.

Fluid dla cery suchej nie musi mieć matowego wykończenia. Wręcz przeciwnie – kosmetyki dające efekt „glow” sprawdzą się tu doskonale.

Cera normalna – podkład czy fluid?

Posiadaczki cer normalnych mają pełną dowolność w zakupie produktów do makijażu. Najlepszym wyborem będzie lekki krem BB, który subtelnie wyrównuje koloryt i nie tworzy efektu maski.

Jak aplikować podkład, a jak fluid?

Czym nakładać podkład? Podkłady o gęstych konsystencjach najlepiej rozprowadzać za pomocą specjalnych pędzli. Dla makijażowych nowicjuszek nie jest to jednak proste zadanie – łatwiejszą alternatywą będzie nakładanie kosmetyku za pomocą gąbeczki.

Lekki fluid można skutecznie nałożyć za pomocą palców, pędzla lub gąbeczki. Z lekką konsystencją kosmetyku poradzą sobie nawet osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z makijażem.

Wiesz już, na czym polega różnica między podkładem a fluidem. Choć nie jest ona znacząca, przed zakupem produktu do makijażu warto dokładnie upewnić się, jakie właściwości posiada. Pamiętaj: od dobrego podkładu zależy prezencja całego make-upu.