Data publikacji:

Henna pudrowa a zwykła. Czym się różnią?

Brwi nie bez powodu nazywane są oprawą oczu – ich prezencja może znacząco wpłynąć na ich wygląd, a nawet zmienić wyraz twarzy. Farbowanie henną to jeden z najpopularniejszych zabiegów, których celem jest podkreślenie brwi na dłuższy czas. Hennę brwi każda z kobiet może wykonać w domowym zaciszu. Jednak jaki kosmetyk wybrać? Jaka jest różnica pomiędzy henną pudrową a zwykłą?
henna pudrowa a zwykła
Historia henny sięga czasów starożytnych – już wtedy była stosowana do wykonywania malunków na ciele, a nawet barwienia włosów. Naturalna henna to barwnik produkowany z rośliny – lawsonii bezbronnej. Dziś popularna jest w szczególności w krajach arabskich.
W naszych okolicach henna znana jest zwłaszcza z zastosowania na brwi oraz rzęsy. Wielość kolorów pozwala na dowolne podkreślenie włosków, a nawet uzupełnienie ubytków pomiędzy nimi. Mimo że hennę brwi znajdziemy w ofercie każdego salonu kosmetycznego, coraz więcej kobiet chce wykonywać ją samodzielnie. Nie ma się czemu dziwić: to tanie i bardzo proste!

Henna pudrowa a zwykła

Chcąc wykonać hennę brwi w domu, należy zdecydować się na rodzaj preparatu, który ufarbuje włoski. Wybrać hennę pudrową, a może żelową? Która okaże się lepsza?
Henna zwykła, czyli żelowa, to tak naprawdę preparat chemiczny zawierający domieszkę henny. Ma postać płynną, a żeby przygotować z niej pełnowartościowy preparat, należy wymieszać ją z aktywatorem. Zaletą henny żelowej jest szybkość aplikacji, jednak na włoskach utrzymuje się ona jedynie 3-4 tygodnie.

Co to jest henna pudrowa?

Można powiedzieć, że jest to henna w najbardziej naturalnym wydaniu. Przyjmuje formę proszku, który prócz barwników, zawiera mnóstwo składników odżywczych – wyciągów roślinnych, witamin, minerałów. Henna pudrowa nie tylko farbuje, ale także pielęgnuje włoski. Zapewnia trwały efekt nawet do 6 tygodni. Tak samo, jak hennę żelową, hennę w pudrze należy zmieszać w odpowiedniej proporcji z aktywatorem.

Jak nakładać na brwi hennę pudrową?

Aplikacja henny pudrowej nie jest trudna; każda kobieta wykona ją samodzielnie w domu. Należy jednak zapamiętać kilka reguł; henna pudrowa jest bardzo trwała, dlatego przypadkowe błędy pozostaną na twojej skórze nawet przez kilka dni.
 • Przed nałożeniem henny, oczyść okolice brwi oraz przetrzyj je tonikiem, aby odtłuścić włoski.
 • Odrobinę henny w wybranym kolorze wymieszaj z aktywatorem, aż do uzyskania jednolitej masy.
 • Używając cienkiego pędzelka, bardzo powoli zacznij malować brwi, zaczynając od ich wewnętrznego krańca. Najlepiej, jeśli najpierw nadasz brwiom pożądany kontur, a dopiero później go wypełnisz. Ewentualne zabrudzenia jak najszybciej usuń za pomocą patyczka kosmetycznego.
 • Hennę pudrową na brwiach należy trzymać od 3 do 8 minut, w zależności od pożądanego efektu.
 • Po upływie zalecanego czasu, zwilż płatek kosmetyczny i zetrzyj hennę z brwi. Jeśli efekt jest zbyt mocny, możesz umyć brwi odrobiną wody z mydłem.
 • Jeśli chcesz wyregulować brwi, zrób to dopiero po nałożeniu henny.
 • Co zrobić, by henna pudrowa utrzymała się długo?

  Henna pudrowa na twoich brwiach utrzyma się przez około 4-6 tygodni. Jeśli chcesz zadbać o trwałość efektu, w tym czasie unikaj malowania brwi kredką (płyny do demakijażu mogą zmywać hennę). Myj skórę twarzy letnią wodą, stosując delikatne kosmetyki. Jeśli chcesz ułożyć swoje brwi, sięgaj po bezbarwne żele modelujące.
  Zdjęcie: Envato Elements