Data publikacji:

Ile utrzymuje się hybryda na paznokciach?

Manicure hybrydowy kocha każda kobieta, która lubi schludny wygląd dłoni przy równoczesnej oszczędności czasu. Taka stylizacja podbiła serca wielu pań nie tylko z uwagi na jej wygląd, lecz także trwałość. Jak długo utrzymuje się hybryda na paznokciach? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników. Postaramy się jednak wskazać, jak długo trzymają się hybrydy i co można zrobić, by przedłużyć trwałość takiego manicure.
ile utrzymuje sie hybryda na paznokciach

Ile trzyma się hybryda?

W większości przypadków stylizacja hybrydowa na paznokciach trzyma się minimum 2 tygodnie. Niektóre panie jednak chwalą się, że swoją hybrydę noszą nawet przez 4 tygodnie. W innych przypadkach zaś lakier zaczyna odpryskiwać już po tygodniu od wykonania stylizacji. Długość utrzymywania hybrydy zależy od:
  • indywidualnych predyspozycji – niektóre panie mają naturalnie tłuste bądź nierówne płytki paznokci, co sprawia, że stylizacja hybrydowa będzie trzymała się krócej. W takich przypadkach najlepiej zrezygnować z robienia hybryd w domu i udać się do profesjonalistki,
  • techniki nakładania produktów – niewłaściwa aplikacja może sprawić, że lakier hybrydowy szybko zacznie odchodzić od paznokcia, zarówno u nasady, jak i przy wolnym brzegu,
  • jakość produktów – ma ona ogromne znaczenie dla trwałości stylizacji. Lakiery hybrydowe renomowanych firm mogą być naprawdę kosztowne, jednak warto w nie zainwestować ze względu na ich trwałość. Jeśli wykonujesz stylizację hybrydową w domu, upewnij się, że korzystasz z bazy, lakierów i topu tej samej firmy. Produkty te będą ze sobą kompatybilne, co również wpłynie na trwałość hybrydy,
  • mocy lampy do utwardzania – na rynku znajdziemy mnóstwo różnych lamp do stylizacji hybrydowych. Lampy te różnią się nie tylko światłem, które emitują (LED, UV), lecz także mocą. Pamiętaj, by zawsze wybierać lampę, której moc dopasowana jest do produktów, na których pracujesz. Producenci dobrych lakierów hybrydowych zawsze informują na opakowaniach, jaka moc lampy oraz jaki czas utwardzania będą dla nich odpowiednie.

Hybryda na paznokciach – jak poprawić trwałość stylizacji?

Doświadczone stylistki dobrze wiedzą, jak poprawić trwałość paznokci hybrydowych. Panie wykonujące manicure w domu, często wciąż uczą się tej sztuki. Z tego powodu przygotowaliśmy dla was kilka podpowiedzi, które sprawią, że trwałość stylizacji hybrydowej będzie znacznie dłuższa. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, będziecie mogły stwierdzić, że wasza hybryda na paznokciach trzyma się co najmniej 2–3 tygodnie.
  • Przygotujcie płytkę paznokcia. Manicure hybrydowy będzie trzymał się znacznie lepiej, jeśli zadbamy o odpowiednie przygotowanie. Nie wystarczy jedynie przetrzeć paznokci cleanerem. Aby płytka była dobrze przygotowana, należy odepchnąć bądź wyciąć skórki, opracować paznokcie pilnikiem oraz lekko zmatowić je bloczkiem polerskim. Następnie konieczne jest dokładne oczyszczenie paznokci z pyłu i tłuszczu z wykorzystaniem profesjonalnego cleanera.
  • Użyjcie primera. Primer to produkt, który znacznie przedłuża trwałość manicure. Aplikując go, musimy zachować szczególną ostrożność. Zadbajmy o to, by na paznokciach nie było żadnych zanieczyszczeń. Odczekajmy aż primer porządnie wyschnie i dopiero wtedy nałóżmy bazę hybrydową.
  • Nakładajcie cienkie warstwy produktów. Podczas stylizacji hybrydowej na paznokcie nakładane są co najmniej cztery warstwy produktów wymagających utwardzanie. W przypadku jasnych kolorów często musimy pokusić się o aplikację kolejnych warstw, by uzyskać pożądane krycie. Zbyt grube warstwy mogą sprawić, że paznokcie będą wyglądały brzydko, a trwałość stylizacji drastycznie spadnie. Nie można więc zapominać o aplikowaniu bardzo cienkich warstw produktów.
  • Pamiętajcie o wolnym brzegu. Wolny brzeg paznokcia to miejsce newralgiczne – właśnie ono najbardziej narażone jest na ścieranie, a także odpadanie lakieru hybrydowego. Podczas wykonywania stylizacji należy starannie zabezpieczyć wolny brzeg poprzez świadome pomalowanie pędzelkiem tej części paznokcia. Nie wolno zapominać o nim również przy aplikacji bazy oraz topu.
  • Pilnujcie czasu utwardzania produktów. Podczas wykonywania manicure hybrydowego ważna jest nie tylko moc lampy, lecz także czas utwardzania lakierów. W tej kwestii należy przestrzegać zaleceń producenta. Zbyt krótki czas utwardzania sprawi, że lakiery będą się marszczyć, a stylizacja nie będzie długotrwała. W ekstremalnych przypadkach złe utwardzanie lakierów może doprowadzić do bolesnej w skutkach alergii. Zbyt długie utwardzanie też nie jest dobrym pomysłem – może ono zaszkodzić skórze.
  • Pozycja dłoni w lampie. Choć może się to wydawać absurdalne, pozycja dłoni w lampie ma znaczenie – szczególnie w przypadku kciuka. Naturalna pozycja dłoni to taka, w której paznokieć kciuka skierowany jest lekko w dół, przez co lakier na nim nie utwardza się prawidłowo. Wkładając dłoń do lampy, musimy pamiętać o takim ułożeniu palców, by światło docierało do każdego paznokcia.
Jak widać, na to, ile utrzymuje się hybryda na paznokciach, wpływa bardzo wiele czynników. Na szczęście mamy możliwość przedłużenia trwałości takiej stylizacji. Powyższe wskazówki z pewnością pozwolą uniknąć przykrego odpryskiwania lakieru hybrydowego. Jeśli malujecie paznokcie samodzielnie, trzymacie się powyższych wytycznych, a mimo to hybryda nie utrzymuje się zbyt długo, koniecznie skorzystajcie z usługi profesjonalistki, która prawidłowo wykona manicure i podpowie, jak uniknąć błędów.
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.