Data publikacji:

Jak depilować bikini? Sposoby na depilację bikini

Depilacja bikini jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Okolice te jednak charakteryzują się wyjątkowo wrażliwą skórą, podatną na podrażnienia. Nie każda metoda usuwania owłosienia jest też skuteczna i powoduje, że jej zastosowanie pozwala osiągnąć estetyczny i zadowalający efekt. Dlatego ważne jest, by wiedzieć, jak depilować bikini, by uniknąć podrażnień i zapaleń oraz uzyskać gładką skórą. Odpowiedzią na pytanie, jak ładnie wydepilować okolice bikini, jest kilka sposobów, które cieszą się popularnością i zadowoleniem damskiej części społeczności. Sprawdź, jak to zrobić i wybierz najlepszą metodę dla siebie.
jak depilować bikini

Jak golić bikini i którą metodę wybrać?

Pytanie, jak wydepilować okolice bikini, jest jednym z najczęściej zadawanych w kwestii pielęgnacji wśród kobiet. Do wyboru jest golarka i różne pianki oraz żele do golenia, wosk, maszynki elektryczne, kremy do depilacji czy urządzenia wykorzystujące metodę laserową. W każdym przypadku jednak włos ma nieco inną strukturę, a skóra bywa mniej lub bardziej podatna na podrażnienia. Dlatego wybór właściwej metody bywa bardzo trudny.
Niekiedy zastosowanie odpowiedniej golarki, sposobu golenia i dobrej pianki czy żelu w zupełności wystarcza. Czasem jednak po zastosowaniu golenia tym sposobem pojawiają się podrażnienia, uczulenia, krostki oraz nieprzyjemne i nieestetyczne zapalenia mieszków włosowych, więc należy sięgnąć po inne metody. Każda z nich posiada swoje wady i zalety, które warto rozważyć. Jak depilować bikini w domu i znaleźć właściwy sposób?

Jak golić okolice bikini, by uniknąć podrażnień? 

Przed przystąpieniem do golenia warto wykonać peeling, dzięki któremu dokładnie usunięty zostanie martwy naskórek i znacznie zmniejszy się ryzyko powstania bolących i nieestetycznych krostek. Golenie warto przeprowadzić podczas kąpieli, jednak nie na początku. Kilka chwil w ciepłej wodzie sprawi, że rozszerzą się pory w skórze, co znacznie ułatwi proces golenia.
Następnie zastosować należy żel lub piankę do golenia. Dobrą opcją będzie kosmetyk do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zaczerwienień. Dodatkowo zapewni on lepszy poślizg maszynki. Co do samego akcesorium, należy używać maszynki przeznaczonej do okolic bikini lub posiadającej kilka ostrzy oraz dodatkowy pasek sprzyjający poślizgowi. W jaki sposób golić bikini? Im rzadsze odrywanie maszynki od skóry, tym płynniejsza jest czynność i mniejsze ryzyko zacięć oraz podrażnień. Należy też golić się zgodnie z kierunkiem wzrostu owłosienia i nigdy pod włos. Po wykonanej czynności zawsze warto zastosować krem nawilżający po goleniu z dodatkiem substancji łagodzących, takich jak np. panthenol czy aloes. 

Jak depilować bikini woskiem?

Golenie za pomocą golarki samo w sobie jest bezbolesne, jednak niestety po zastosowaniu tej metody ryzyko podrażnień jest spore i już następnego dnia zazwyczaj można zauważyć odrastające powoli włoski, co powoduje, że skóra traci swoją gładkość. Alternatywą dla tej metody może by wosk, dzięki któremu włoski nie są ścinane przy powierzchni skóry, a wyrywane. Taki zabieg wystarcza na zdecydowanie dłuższy czas i pozwala cieszyć się gładką skórą od 3 nawet do 6 tygodni, w zależności od specyfiki włosa.
Jak depilować bikini woskiem? Cała procedura jest prosta, choć niestety dość bolesna w momencie jej wykonywania. Polega na rozgrzaniu specjalnego wosku do konsystencji półpłynnej i nałożeniu go na depilowane miejsce zgodnie z kierunkiem wzrostu owłosienia. Po zastygnięciu należy zerwać powstałe plastry w kierunku przeciwnym do nakładania. Pozwala to usunąć włoski razem z cebulkami, dzięki czemu odrost zajmie im znacznie więcej czasu i z każdym zabiegiem będą stawały się też coraz słabsze.

Jak depilować bikini kremem?

Zastanawiając się, jak depilować bikini, można skorzystać z metody chemicznej, jaką jest krem do depilacji. Jest to produkt, który za pomocą specjalnej szpatułki należy nanieść na dany obszar, odczekać czas określony w instrukcji, po czym w kierunku przeciwnym do wzrostu owłosienia usunąć go delikatnie, przesuwając i przyciskając do skóry szpatułkę.
Kremy do depilacji są całkowicie bezbolesnym sposobem na usuwanie zbędnego owłosienia. Docierają dość głęboko i powodują, że odrastające włoski są słabsze. Często w tego typu kremach znajdują się też substancje łagodzące, takie jak alantoina, mocznik czy aloes, które skutecznie zapobiegają zaczerwienieniom.

Depilacja bikini za pomocą depilatora – czy to dobry pomysł?

Okolice bikini można również depilować za pomocą urządzeń elektrycznych, takich jak depilator. To niewielki sprzęt, który działa poprzez szybki obrót ostrzy i wyrywanie włosków wraz z cebulkami. Niektóre modele depilatorów elektrycznych wyposażone są w specjalne nakładki minimalizujące ból i ułatwiające golenie miejsc trudnodostępnych. Chociaż włoski odrastają wolniej niż w przypadku tradycyjnego golenia maszynką, jest to metoda dość bolesna.
Nowoczesnym rozwiązaniem i cieszącym się zarazem coraz większą popularnością jest depilacja laserowa, dzięki której po wykonaniu kilku zabiegów można pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe. Zabiegi te można wykonywać w domu za pomocą specjalnych urządzeń lub skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinetach estetycznych. Jest to metoda najdroższa, jednak odpowiadając na pytanie, jak depilować bikini skutecznie, stanowi najlepsze rozwiązanie.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!