Data publikacji:

Jak długo zapuszczać włosy?

Długie włosy stanowią marzenie wielu kobiet na całym świecie. Są uznawane za jeden z symboli kobiecego piękna. Doskonale to widać na wszelkiego typu konkursach piękności. Mało kiedy zdarzało się, że koronę Miss zdobywała dziewczyna z krótkimi włosami. Krótkie fryzury dużo większą popularnością cieszyły się na wybiegach mody, ale szał na krótkie włosy nie trwał więcej niż kilka lat. Dowiedz się, jak długo zapuszczać włosy!
Jak długo zapuszczać włosy

Jak długo zapuszcza się włosy?

Fryzjerzy i styliści włosów bardzo często namawiają kobiety do zmiany fryzury na krótką. Kobiety dość chętnie ulegają tego typu sugestiom. Wychodzą z salonu fryzjerskiego zupełnie odmienione, ale już bez długich włosów. Niestety, mało który fryzjer informuje, jak długo zapuszczać włosy po takim ścięciu włosów. Nawet jeśli kobiety słyszą, że włosy szybko odrosną, to nie jest to do końca prawdą. Włosy rosną mniej więcej 1 cm w skali miesiąca. Sprawę komplikuje to, że odrastające włosy prezentują się niekorzystnie. Chodzi tutaj o to, że z czasem krótka fryzura traci swój przebojowy look. Nie jest już tak atrakcyjna, jak po opuszczeniu salonu stylizacji fryzur. Proces odrastania włosów jest uciążliwy. Wiele kobiet z trudem to wytrzymuje, dlatego rezygnuje z zapuszczania włosów.

Komu najłatwiej wychodzi zapuszczanie włosów?

Jeśli kobieta musi codziennie wychodzić do pracy, a powinna się perfekcyjnie prezentować, to zapuszczanie włosów będzie dla niej wizerunkową męką. Na pytanie, jak długo rosną włosy do ramion, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To zależy od kilku czynników:
  • czy kobieta zdecyduje się na częste podcinanie końcówek (niestety, końcówki mogą się nieestetycznie zawijać, wytwarzać niezamierzone loki);
  • czy w międzyczasie nie wystąpią problemy typu nadmierne wypadanie włosów;
  • czy stosowane są kosmetyki i suplementy diety wspierające porost i wygląd włosów.
Najłatwiej będzie zapuszczać włosy kobietom, które pracują zdalnie, nie mają na co dzień kontaktu z klientami i nie zajmują typowo reprezentacyjnych stanowisk (recepcjonistka, sekretarka, asystentka, przedstawicielka handlowa, kadra zarządzająca). Jeśli ktoś przebywa na zwolnieniu lekarskim lub na długim urlopie, to jest to najlepszy moment na zapuszczanie włosów. Odpowiedź na pytanie, jak długo zapuszczać włosy, może zależeć od zamierzonego efektu, to jest od wymarzonej długości włosów.

Jak długo zapuszcza się włosy do ramion?

Włosy do ramion można zapuścić w czasie od 6 do 12 miesięcy. To zależy od stosowania odpowiednich kosmetyków. Przydatne są również suplementy, które poprawiają kondycję włosów. Najważniejsze jednak jest unikanie przycinania końcówek, co w praktyce jest najtrudniejszym zadaniem. Pomocne będą wcierki do włosów, które przyspieszają wzrost włosów. Wcierki bazują na naturalnych składnikach. Ich głównym zadaniem jest wzmocnienie cebulek włosowych, wzmocnienie skóry głowy i szybsze efekty w zakresie zapuszczania włosów.
Węgierska wcierka ma unikalny skład, jest łagodna dla skóry (nie powoduje podrażnień), nie przyczynia się do obciążenia włosów. Dla zwiększenia działania wcierki, można samodzielnie wykonywać przez kilka minut masaż skóry głowy.
Korzystnie zadziałają specjalistyczne szampony na porost włosów. Kerastase to marka luksusowych kosmetyków do pielęgnacji włosów, która swego czasu dostępna była w salonach fryzjerskich. Na bazie tych kosmetyków fryzjerzy przeprowadzali wiele zabiegów poprawiających wygląd i kondycję włosów, a efekty były olśniewające.
Włosy trzeba odżywiać również od wewnątrz, najlepiej za pomocą właściwej suplementacji. Preparaty witaminowe należy zażywać systematycznie, przy czym trzeba zwrócić uwagę na zalecenia producenta. Merz Special to znana na całym świecie linia produktów wspierająca urodę.

Jak długo zapuszczać włosy po nieudanych zabiegach fryzjerskich?

Zabiegi na włosach można przeprowadzać samodzielnie w domu (amatorsko) lub w salonie fryzjerskim (profesjonalnie). Jeśli chodzi o zabiegi w warunkach domowych, to dość często może pojawić się efekt niezbyt spójny z założonym. Tak dzieje się w sytuacjach, gdy ktoś nie ma doświadczenia w rozjaśnianiu i farbowaniu włosów. Kompletnym dramatem może okazać się nieumiejętne stosowanie farby, na przykład przy zmianie koloru włosów z ciemnego na jasny. Salony fryzjerskie w ogromnej mierze wypuszczają zadowolone klientki. Niestety, niekiedy kobiety narzekają na jakość usług, zwłaszcza jeśli ktoś chciał uzyskać piękne fale na włosach, a wyszła z tego barankowa trwała. Po tak nieudanych metamorfozach nie pozostaje nic innego niż krótka fryzura. Dlatego nim ktokolwiek zdecyduje się na amatorskie działania fryzjerskie, musi liczyć się z tym, że może zacząć się zastanawiać, ile zapuszcza się włosy do ramion.

Jak długo trzeba zapuszczać włosy?

Sama chęć zapuszczenia włosów musi wiązać się z wytrwałością. Trzeba po prostu cierpliwie czekać na pożądaną długość włosów. Wiele zależy od stanu wyjściowego fryzury. Dużo dłużej trzeba zapuszczać włosy z fryzury bardzo krótkiej, a znacznie szybciej z długości typu fryzura klasyczny bob. Odpowiedź na pytanie, ile trzeba zapuszczać włosy, zależy również od indywidualnego podejścia do tego tematu. Warto jest jednak wytrzymać proces zapuszczania włosów. Dzięki długim włosom można eksperymentować z wieloma uczesaniami, można bawić się sprzętem do stylizacji włosów, nosić rozpuszczone włosy lub kreować fantazyjne warkocze.
Zdjęcie: Envato/ kiraliffe
Dorota Zgutka
Dorota Zgutka

Uwielbia zakupy internetowe, przez co pisze o nich z czułością. Uprawia krótką formę literacką i komediodramat. Na co dzień jest związana ze Stowarzyszeniem Dom Kultury Niezależnej w Łodzi, gdzie pisze dla kultura.fm.