Data publikacji:

Jak pomalować paznokcie hybrydą?

Manicure hybrydowy zyskuje na popularności i dziś znaczna część kobiet rezygnuje z używania klasycznych lakierów. Niektóre panie dbają o kondycję swoich dłoni w salonach kosmetycznych, ale okazuje się, że samodzielne zrobienie hybryd nie jest wcale takie trudne! Wystarczy odrobina ćwiczeń i gotowe. Samodzielnie wykonywany manicure w perspektywie czasu przełoży się na oszczędności – jednorazowy wydatek związany z zakupem lampy zwróci się dość szybko, jeśli zrezygnujemy z regularnych wizyt w salonach kosmetycznych. W poniższym artykule zdradzamy więc, jak samodzielnie pomalować paznokcie hybrydą. Przyglądamy się zaletom takiego rozwiązania oraz podpowiadamy, co musisz mieć pod ręką, by twój manicure prezentował się nienagannie. Zapraszamy do lektury!
jak pomalować paznokcie hybrydą

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym – zalety

Malowanie paznokci lakierem hybrydowym ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim oszczędzasz czas – jeśli zadbasz prawidłowo o dłonie, to twój manicure utrzyma się w nienagannym stanie nawet do trzech tygodni. Oprócz tego lakiery hybrydowe są bardzo dobrze napigmentowane, a bogaty wybór kolorów sprawi, że na pewno znajdziesz odcień w pełni dostosowany do swoich potrzeb. Zadbane dłonie są naszą wizytówką, więc dlaczego nie miałabyś się o nie zatroszczyć w zaciszu własnego salonu? To banalnie proste!
Wokół malowania paznokci hybrydowych powstało wiele mitów. Jeden z nich mówi, że tego typu lakiery niszczą i osłabiają płytkę. Jest to jednak krzywdząca opinia, bowiem za złą kondycję paznokci odpowiada niewłaściwa technika zdejmowania lakierów. Zastanawiasz się, jak pomalować paznokcie hybrydą i ich nie zniszczyć? Po prostu zapomnij o mechanicznym ściąganiu koloru. W dalszych częściach artykułu tłumaczymy, o czym należy pamiętać, by także w trakcie noszenia hybryd cieszyć się zdrowymi, mocnymi paznokciami.

Jak pomalować paznokcie lakierem hybrydowym? Lista potrzebnych produktów!

Postanowione – salon kosmetyczny zamieniasz na wygodną kanapę we własnym salonie i samodzielnie wykonujesz manicure! Nim poznasz odpowiedź na pytanie, jak dobrze pomalować paznokcie hybrydą, zastanów się, czy masz pod ręką wszystkie produkty, dzięki którym stworzysz perfekcyjną stylizację.
Możesz kupić swój zestaw do hybryd, w którym znajdzie się lampa oraz wszystkie niezbędne produkty lub każdy produkt zakupić osobno – wybór należy do ciebie. Poniżej prezentujemy listę wszystkich niezbędnych rzeczy!
 • Lampa, w której utwardzisz paznokcie. Może to być sprzęt, który wykorzystuje światło LED, UV lub łączone (pamiętaj, że czas utwardzania poszczególnych produktów uzależniony jest od rodzaju lampy).
 • Waciki bezpyłowe, polerka, pilnik, cążki, kopytko czy patyczki do opracowywania skórek.
 • Odtłuszczacz i nabłyszczacz.
 • Primer do paznokci, który zwiększy przyczepność lakierów.
 • Baza i top hybrydowe.
 • Dowolnie wybrany lakier.
 • Preparat do usuwania lakieru hybrydowego oraz folia spożywcza.
To oczywiście bazowa grupa produktów, dzięki którym stworzysz klasyczny manicure hybrydowy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo ozdób urozmaicających stylizację. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę, zacznij od opanowania podstaw.

Poradnik krok po kroku, jak malować paznokcie lakierem hybrydowym

Jak prawidłowo malować paznokcie lakierem hybrydowym? Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku. Pamiętaj jednak, że nasza recepta jest dość ogólna i producenci lakierów mogą podawać nieco inne czasy utwardzania poszczególnych produktów. Z naszej rozpiski dowiesz się, co powinnaś zrobić krok po kroku, by twój manicure służył ci przez kilka tygodni.
 • Przygotowanie paznokci - nim rozpoczniesz malowanie paznokci lakierem hybrydowym, zacznij od ich przygotowania. Co musisz zrobić? Nadaj paznokciom pożądany kształt oraz opracuj skórki – odsuń je oraz wytnij ewentualne zadziorki.
 • Zmatowienie płytki - to kolejny bardzo ważny krok, którego nie możesz pominąć, gdy przygotowujesz się do wykonania hybryd. Każdy paznokieć opracuj przy użyciu polerki – przetrzyj nią delikatnie każdą płytkę. Utworzysz dzięki temu „mechaniczne haczyki”, które zwiększą przyczepność lakierów.
 • Odtłuszczeniu płytki - wacik bezpyłowy nasącz w odtłuszczaczu i dokładnie przetrzyj każdą płytkę. Dzięki temu twoje paznokcie będą nieskazitelnie czyste. Pamiętaj, by po tym etapie absolutnie niczym nie dotknąć paznokcia.
 • Nałożenie primera i bazy - primer przygotowuje paznokcie do nakładania produktów utwardzanych w lampie. Najczęściej nakładamy bardzo cienką warstwę lakierową primera – co ważne, nie utwardzany go w lampie. Czekamy kilka sekund i aplikujemy bazę, którą utwardzamy w lampie (bardzo często przez 30 sekund).
 • Aplikacja koloru - na utwardzone paznokcie pokryte bazą nakładamy pierwszą warstwę koloru i staramy się nie zalewać skórek. Utwardzamy ją w lampie, malujemy ponownie paznokcie i ponownie wkładamy dłonie do lampy. Czasami możemy zaaplikować dodatkową, bardzo cienką warstwę lakieru na wolny brzeg paznokcia.
 • Aplikacja topu i gotowe - każdą warstwę lakieru utwardzamy w lampie. Ostatnim produktem, jaki nakładamy na paznokcie, jest top hybrydowy. Także utwardzamy go w lampie. Po wyjęciu dłoni ze sprzętu czekamy minutę i każdy paznokieć przecieramy wacikiem bezpyłowym nasączonym w nabłyszczaczu. W skórki możemy wmasować oliwkę, w dłonie krem do rąk i manicure hybrydowy jest gotowy!

Malowanie lakierem hybrydowym – zadbaj o prawidłowe usunięcie koloru

Ważne jest nie tylko pytanie, jak pomalować paznokcie hybrydą. Trzeba pamiętać również o prawidłowym usunięciu koloru. To banalnie proste! Każdy paznokieć pokryty lakierem przetrzyj delikatnie polerką. Przygotuj 10 kawałków folii aluminiowej, w które zawiniesz palce. Waciki bezpyłowe nasącz w preparacie do usuwania hybryd, przyłóż do paznokci i zwijaj na nich sreberka. Odczekaj około 10-15 minut i po tym czasie lakier powinien odkleić się sam, a ty dzięki temu nie naruszysz płytki!
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Autor: Anna Mlonka