Data modyfikacji:

Jak pozbyć się włosów na nogach bez golenia

Gładkie nogi bez golenia? Tak, to możliwe. Są sposoby, dzięki którym możesz je mieć i wcale nie musisz używać maszynki. Jak pozbyć się włosów na nogach bez golenia? Przejrzeliśmy ofertę kosmetyków i salonów piękności, przypominamy też domowe sposoby na usuwanie niechcianego owłosienia.
jak się pozbyć włosów na nogach bez golenia
Golenie włosów – zwłaszcza z delikatnej skóry kobiecej – to czynność, która często skutkuje tym, że włosy odrastają mocniej i są bardziej gęste, a zabieg trzeba powtarzać coraz częściej. To męczące i sprawia, że niektórym kobietom przestaje zależeć na regularnym usuwaniu owłosienia. Są na szczęście sposoby, dzięki którym możesz łatwiej i szybciej pozbyć się niechcianych włosów. Przypominamy je.
Gładkie nogi to nasze marzenie, nie tylko latem. Jak pozbyć się włosów na nogach bez golenia? Sposobów jest wiele, a najpopularniejsze to usuwanie włosów za pomocą gorącego wosku czy kremu do depilacji. Znamy też domowe sposoby, a jeśli zależy ci na pozbyciu się włosów na dłuższy czas, można też wybrać się do salonu kosmetycznego i skorzystać z profesjonalnych zabiegów laserowych.

Wyrywanie włosów pęsetą – skuteczne choć czasochłonne

Sposób stary jak świat – wyrywanie włosków za pomocą pęsety jest skuteczne i trwałe. Włosy nie odrastają tak szybko, jak po zwykłym goleniu maszynką. Usuwanie włosków tym sposobem jest oczywiście czasochłonne i wymaga cierpliwości – każdy włosek trzeba precyzyjnie złapać i wyrwać. Jest to też metoda dość bolesna, ale skuteczna – depilacja będzie trwała, a ty będziesz mieć spokój na co najmniej kilka tygodni.

Jak pozbyć się włosów na nogach? Depilatorem elektrycznym

To również sprawdzony sposób na usunięcie włosów z nóg. Depilator działa skutecznie – włosy odrosną dopiero po trzech tygodniach. Minusem tej metody jest bolesność – depilator składa się z kilku ostrzy, które obracając się bardzo szybko, usuwają włoski razem z cebulkami. Ostrza wyrywają włoski, a bolesności nie da się zniwelować nawet funkcją chłodzącą, w którą wyposażone są nowoczesne depilatory.

Depilacja woskiem – jak usunąć włosy z nóg

Gorący wosk sprawi, że skutecznie pozbędziesz się włosów, a twoje nogi będą gładkie przez co najmniej półtora miesiąca. Depilacja woskiem polega na rozprowadzeniu na skórze ciepłego wosku, a następnie zerwaniu go przy pomocy papieru lub materiału. Gdy wosk zastyga, należy zdecydowanym ruchem zerwać papier lub materiał w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Depilacja woskiem ma też minusy – jest bolesna, nie zaleca się jej kobietom z żylakami oraz skłonnościami do alergii i wrażliwą skórą. Warto wiedzieć, że tę metodę można wykonać wtedy, gdy włoski będą miały co najmniej 1 cm długości. Pamiętaj też, by przed depilacją nie stosować tłustych balsamów, ponieważ tłuszcz utrudnia przylgnięcie wosku do skóry.

Depilacja kremem – klasyczne usuwanie włosów z nóg bez golenia

Krem do usuwania włosów z nóg to jeden z bardziej popularnych sposobów pozbycia się niechcianych włosów. Głównym składnikiem kremu do depilacji jest najczęściej kwas tioglikolowy, który rozpuszcza mostki keratynowe w łodygach włosków, ale nie przenika do cebulek i nie niszczy ich. Krem nakłada się na nogi i zostawia zazwyczaj na 10–15 minut, po czym usuwa przy pomocy plastikowej szpatułki. Warto po depilacji zastosować nawilżające i regenerujące balsamy. Dobrze jest też wykonać wcześniej próbę z kremu, by sprawdzić, czy preparat nie uczula.

Laserowe usuwanie włosków

Laserowe usuwanie włosów to jedna z najtrwalszych metod pozbywania się owłosienia. Wiązki promieni laserowych wnikają w strukturę skóry i niszczą włoski, które są w fazie wzrostu. Laserowa depilacja gwarantuje, że włoski nie będą rosły nawet przez kilka miesięcy, zwłaszcza jeśli powtórzysz zabieg kilka razy w krótkim czasie. Włosy, które odrosną na nogach, będą cienkie i słabe. Zabieg laserowego usuwania włosów z nóg w salonie kosmetycznym kosztuje kilkaset złotych – przygotuj się na wydatek od około 400 zł.

A może domowa depilacja? Pasta cukrowa – naturalna i bezpieczna

Usuwanie włosów z użyciem pasty cukrowej to metoda, która przywędrowała do nas z Bliskiego Wschodu. Na owłosione miejsca nakłada się gęstą pastę z cukru, wody i soku z cytryny. Mieszankę trzeba najpierw zagotować, a następnie schłodzić do temperatury panującej w pomieszczeniu i nałożyć na skórę. Pastę nakładamy w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosków, natomiast usuwamy w kierunku, w którym rosną. Pastę łatwo wykonać, mieszając szklankę cukru, pół szklanki wody oraz pół szklanki soku z cytryny. Mieszankę należy podgrzać przez około pół godziny, aż będzie przypominała karmel. Poczekaj, aż wystygnie, i nakładaj, gdy będzie jeszcze lekko płynna. Gdy zwiąże się z włosami, szybkim ruchem zerwij pastę ze skóry. Metoda ta rzeczywiście przypomina depilację woskiem, jest jednak mniej bolesna, a włosów pozbędziesz się na co najmniej osiem tygodni.
Zdjęcie: Envato Elements
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.