Data publikacji:

Jak przedłużyć paznokcie? Sposoby na przedłużenie paznokci

Większość kobiet nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez starannie wykonanych paznokci. Jednak nie zawsze jesteśmy w stanie zapuścić odpowiednią długość paznokcia. Z pomocą przychodzi przedłużanie paznokci. Można je wykonać w profesjonalnym gabinecie. Jednak w dobie kryzysu coraz więcej osób decyduje się na samodzielne wykonanie manicure w domowym zaciszu. Nie wiesz, jak przedłużyć paznokcie? Jakie są sposoby na przedłużenie paznokci? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem! Na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania. 
jak przedłużyć paznokcie

Przedłużanie paznokci - potrzebne akcesoria

Piękne i zadbane dłonie są jednym z atrybutów kobiecości. Nie zawsze mamy czas i możliwość udać się do profesjonalistki na wykonanie manicure'u. Na szczęście istnieją sposoby na samodzielne wykonanie przedłużania paznokci w domowym zaciszu. Przed jakimkolwiek przystąpieniem do wykonania przedłużania paznokci warto zaopatrzyć się w niezbędne podstawowe akcesoria, takie jak płyn do dezynfekcji, patyczek do odsuwania skórek, pilnik o gradacji 180/100, cleaner, cążki do paznokci, oliwka do skórek, waciki bezpyłowe i primer (najlepiej bezkwasowy). Jeżeli chcemy przedłużać paznokcie metodą żelową, trzeba zaopatrzyć się również w żel, najlepiej jednofazowy, szablon, bazę, lampę UV i odpowiedni pędzelek do nakładania żelu. 

Jak przedłużyć paznokcie w domu?

Paznokcie można przedłużyć metodą żelową. Jest to jedna z najlepszych metod przedłużania paznokci. Wymaga jednak od stylistki wprawy, dlatego nie zniechęcaj się po wykonaniu pierwszej stylizacji. Z czasem będzie tylko lepiej.

Przygotowanie płytki paznokcia

Przed przystąpieniem do przedłużania należy zdezynfekować dłonie, a szczególną uwagę poświęcić paznokciom. Prawidłowa dezynfekcja pozwoli zabić bakterie, wirusy i grzyby chorobotwórcze i jest niezbędnym krokiem przy przedłużaniu paznokci. Następnie należy przygotować w odpowiedni sposób płytkę paznokcia. Co to oznacza? Trzeba spiłować paznokcie na długość. Ważne, aby każdy paznokieć był spiłowany na równą długość. Za pomocą drewnianego patyczka należy odsunąć skórki, a pozostałości wyciąć. WAŻNE! Nie wycinaj zbyt głęboko skórek, ponieważ możesz w ten sposób nadkazić wał paznokciowy, czego konsekwencją jest bardzo bolesna zanokcica. Jeżeli nie czujesz się pewnie w wycinaniu skórek, lepiej je tylko odsunąć. Za pomocą pilnika o gradacji 180/100 dokonaj zmatowienia płytki paznokciowej. Kolejnym krokiem będzie odtłuszczenie płytki za pomocą cleanera i wacików bezpyłowych. W celu zwiększenia przyczepności żelu warto na paznokcie nałożyć primer. 
Warto dokładnie przygotować płytkę paznokciową do przedłużania paznokci żelem, ponieważ istotnie wpłynie to na trwałość stylizacji. 

Dopasowanie szablonu do paznokcia i nakładanie żelu

Po odpowiednim przygotowaniu płytki paznokciowej należy nałożyć szablon na palec. Najważniejsze jest dobre dopasowanie szablonu do palca i paznokcia. Wówczas z łatwością osiągniemy zamierzony kształt paznokcia i zdecydowanie ułatwimy sobie pracę. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy na paznokieć. Nie należy zalać skórek, ponieważ stylizacja nie będzie trwała. Może dojść na przykład do tak zwanych podpowietrzeń. Bazę należy utrwalić w lampie. Na utwardzoną bazę nakładamy pierwszą warstwę żelu, tak zwaną szkieletową, która tworzy kształt oraz długość paznokcia. Pierwszą warstwę żelu należy utwardzić w lampie i następnie przetrzeć cleanerem. Czynność należy powtórzyć. Należy jednak nadać odpowiednią wypukłość paznokciom (tak zwana litera C w odpowiednim miejscu). Po utwardzeniu kolejnej warstwy w lampie i przetarciu cleanerem należy nadać paznokciom pożądany kształt. Jest to jeden z najbardziej pracochłonnych etapów przedłużania paznokci za pomocą żelu. Warto jednak zwrócić na ten etap szczególną uwagę i przyłożyć się, ponieważ od tego zależy, jak będzie wyglądała nasza stylizacja. Paznokcie muszą być równo spiłowane i każdy z nich powinien mieć jednakowy kształt. Dobrze, aby nie były one zbyt grube, ponieważ nie wygląda to estetycznie. Po zakończeniu tego etapu można zaaplikować kolor. W tym przypadku może to być albo lakier żelowy, albo hybrydowy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Przedłużanie paznokci bez szablonu

Ciekawym rozwiązaniem jest przedłużanie paznokci bez szablonu. Jest to metoda, która w prosty i intuicyjny sposób pozwoli wydłużyć płytkę nawet o kilka milimetrów. Ta długość nie będzie taka, jak przy przedłużaniu za pomocą żelu. Wystarczy zakupić odpowiedni produkt i cieszyć się dłuższymi paznokciami bez wykorzystania szablonu. 
Jak widzisz, przedłużanie paznokci w domu nie jest aż takie trudne! Trening czyni mistrza! Nie zniechęcaj się po wykonaniu pierwszej stylizacji. Zarówno czas wykonania, jak i ostateczny efekt mogą nie być zadowalające. Jednak z czasem zauważysz, że czas wykonania zdecydowanie się skraca, a efekty będą takie, jakich oczekujesz. Cierpliwości i wytrwałości!
Zdjęcie: Envato Elements