Data publikacji:

Jak przytyć na twarzy?

Twarz to często pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę podczas poznawania nowych osób. Jej wygląd zazwyczaj zdradza nam wiele na temat zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niektórzy szukają różnorakich sposobów na utratę tkanki tłuszczowej na twarzy, inni zaś zastanawiają się, jak szybko przytyć, by nadać buzi zdrowy wygląd. Okazuje się, że odpowiedź na pytanie, jak przytyć na twarzy, nie jest jednoznaczna. Trudno bowiem wskazać skuteczny sposób, który będzie odpowiadał każdemu. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, czy możesz szybko przytyć na twarzy.
jak przytyć na twarzy

Czy można przytyć tylko na twarzy?

Zacznijmy od tego, że przytycie bądź schudnięcie z jednej wybranej partii ciała jest właściwie niemożliwe. Zarówno proces chudnięcia, jak i tycia dotyczy całego ciała. Jeżeli więc chcemy przytyć na twarzy, musimy wziąć pod uwagę fakt, że podczas tycia zwiększy się objętość również innych partii. To, gdzie pojawi się najwięcej tkanki tłuszczowej, zależy przede wszystkim od predyspozycji genetycznych. Są wśród nas osoby, które błyskawicznie tyją w obrębie brzucha czy bioder, zaś rzadko zwiększają objętość twarzy. W innych przypadkach dodatkowe kilogramy od razu widać na buzi, a pozostałe części ciała pozostają niezmienne. Nie jesteśmy w stanie wpłynąć na tę część naszej natury. 

Jak szybko przytyć?

Sposób na szybkie przytycie jest jeden: należy zwiększyć liczbę kalorii, którą spożywamy każdego dnia. Pomocne będzie też oczywiście ograniczenie aktywności fizycznej. Jeśli jesz dużo, a równocześnie każdego dnia odbywasz długie treningi biegowe, często spacerujesz, jeździsz rowerem, pływasz lub po prostu wykonujesz pracę fizyczną, szybkie przytycie może okazać się bardzo trudne. W takim przypadku warto zmniejszyć liczbę treningów i dołożyć nieco zdrowych kalorii do każdego posiłku. 
Warto pamiętać o tym, że zarówno szybkie tycie, jak i szybkie odchudzanie nie są obojętne dla naszego zdrowia. Z tego powodu należy uzbroić się w cierpliwość. Wolne przybieranie na wadze będzie znacznie zdrowsze, a ogólny wygląd sylwetki z pewnością się poprawi. 

Dieta na szybkie przytycie na twarzy i nie tylko

Niestety nie ma jednej diety, która pozwoliłaby na szybkie przytycie na twarzy i nie tylko. Jeżeli zależy nam na zwiększeniu masy ciała, warto udać się do profesjonalnego dietetyka. Nie wystarczy bowiem spożywanie wysokokalorycznych posiłków typu fast food. Rzeczywiście dostarczą nam one sporej liczby kalorii, jednak takie jedzenie jest pozbawione składników odżywczych. Organizm będzie zatem przybierał na wadze, ale nie będzie odpowiednio odżywiony. Zamiast przetworzonej żywności należy wybierać zdrowe, zbilansowane, kaloryczne posiłki pełne białka, węglowodanów, tłuszczy i niezbędnych minerałów. 

Przydatne gadżety w procesie tycia

Wiemy już, że przytycie na samej twarzy jest niemal niemożliwe, a proces zwiększania tkanki tłuszczowej będzie dotyczył całego ciała. W takim przypadku warto wyposażyć się odpowiednie gadżety, które ułatwią monitorowanie postępów oraz przygotowywanie posiłków. W domu powinny znaleźć się:
 • waga kuchenna, dzięki której odmierzymy odpowiednie porcje składników posiłków;
 • waga łazienkowa do weryfikacji masy ciała;
 • opaska monitorująca aktywność fizyczną, dzięki której będziemy mogli sprawdzać liczbę spalonych kalorii podczas treningów czy pracy;
 • planner dietetyczny – pomoże nam zaplanować posiłki oraz sporządzić listę zakupów spożywczych. 
 • Podsumowując, przytycie na twarzy wiąże się z ogólnym zwiększeniem masy ciała. Aby zdrowo przytyć, należy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększyć liczbę spożywanych kalorii. Jeśli nie wiemy, jak wdrożyć zmiany do swojego życia, skontaktujmy się z dietetykiem, który wskaże najlepsze rozwiązania oraz przygotuje plan posiłków, dzięki którym przytyjemy na twarzy i nie tylko.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Olga Sadowska
  Olga Sadowska

  Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.