Data publikacji:

Jak usunąć makijaż permanentny domowym sposobem?

Makijaż permanentny to doskonała propozycja dla kobiet, które chcą podkreślić brwi, oczy, a nawet usta. Dzięki niemu możesz zapomnieć o konieczności wykonywania make-upu, a zamiast tego możesz cieszyć się perfekcyjnym efektem w każdej sytuacji. Co w sytuacji, gdy mikropigmentacja się nie udała? Jak usunąć makijaż permanentny domowym sposobem i czy jest to w ogóle możliwe? Sprawdzamy!
jak usunąć makijaż pernamentny domowym sposobem

Zbyt ciemne brwi po makijażu permanentnym – co dalej?

Wyszłaś właśnie od linergistki i widzisz, że masz zbyt ciemne brwi po makijażu permanentnym? Przede wszystkim – nie panikuj i nie wracaj do gabinetu, aby złożyć reklamację! Przerysowany, mocny efekt jest całkowicie normalny w przypadku świeżej mikropigmentacji. Często wynika także z nieprzyzwyczajenia do podkreślonego łuku.
Poczekaj przynajmniej kilka tygodni i daj skórze odpowiednio dużo czasu, aby się zregenerowała. W trakcie gojenia pigment powinien stopniowo się ulatniać, a mikropigmentacja rozjaśniać. Czas utleniania barwnika wynosi czasami nawet 3 miesiące i dopiero wtedy można określić, czy masz zbyt ciemne brwi po makijażu permanentnym.
Pomimo upływu wskazanego czasu efekt ci się nie podoba i szukasz pomysłu, jak usunąć makijaż permanentny brwi, oczu czy ust domowym sposobem? Czytaj dalej!

Czy makijaż permanentny schodzi całkowicie?

Jednym z najpowszechniejszych mitów związanych z mikropigmentacją jest przekonanie, że pozostaje ona pod skórą do końca życia. Jak jest w rzeczywistości – czy makijaż permanentny schodzi całkowicie? Oczywiście, że tak! Zabieg nie polega na wykonaniu tatuażu, który wymaga wprowadzenia barwnika głęboko pod skórę. Zamiast tego w trakcie mikropigmentacji stosuje się pigmenty, które z czasem bledną, aż wreszcie całkowicie znikają.
Trwałość makijażu permanentnego jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników, w tym jakości pigmentu czy samej skóry. Zazwyczaj brwi powracają do swojego naturalnego stanu po około 1–2 latach. W przypadku powiek czas ten jest dłuższy i może wynosić nawet do 5 lat, podczas gdy mikropigmentacja ust jest zazwyczaj niewidoczna pod 2–3 latach.

Jak usunąć makijaż permanentny domowym sposobem?

Jak usunąć makijaż permanentny domowym sposobem? Jeśli trafiłaś w internecie na metody wykorzystujące wodę utlenioną i inne specyfiki, to nie daj się nabrać! Nie ma rozwiązania, które zapewniałoby nawet najmniejszą skuteczność bez konieczności wizyty u specjalistki.
Jeśli minęło pół roku, a ty nadal masz zbyt ciemne brwi po makijażu permanentnym lub kontur ust został wykonany nierówno – masz kilka możliwości, jednak żadna z nich nie jest domowym sposobem. Aby nie zrobić sobie krzywdy, zaufaj specjalistom, którzy polecają usuwanie makijażu permanentnego laserem i removerem albo wykonanie pigmentacji korygującej. Więcej o skutecznych metodach opowiadamy poniżej.

Zapomnij o wodzie utlenionej i innych metodach – usuń makijaż permanentny bezpiecznymi sposobami

Jak wspomnieliśmy już wcześniej – domowe sposoby są nieskuteczne, a czasami mogą okazać się też niebezpieczne. W przypadku nieudanego makijażu permanentnego konieczne jest przygotowanie się na dodatkowe koszty i uzbrojenie się w cierpliwość. Do wyboru masz pigmentację korygującą, remover albo laser. Decyzję, która z metod przyniesie najlepsze efekty, powinna podjąć doświadczona linergistka.

Pigmentacja korygująca nieudanego makijażu permanentnego

Jednym z rozwiązań jest pigmentacja korygująca. Zamiast usunięcia nieudanego i za ciemnego makijażu permanentnego można wykonać kolejną mikropigmentację. W trakcie zabiegu wykorzystuje się jaśniejszy barwnik, którego zadaniem jest złagodzenie i rozjaśnienie ciemnego pigmentu.

Remover – sposób na rozjaśnienie makijażu permanentnego 

Już teraz warto podkreślić dwie rzeczy. Pierwsza z nich to fakt, że remover nie usunie całkowicie makijażu permanentnego, a jedynie go rozjaśni. Jeśli masz zbyt ciemne brwi, to być może specjalny preparat pozwoli osiągnąć wymarzony, jaśniejszy efekt. W innym przypadku można stosować go w duecie z laserem (tzw. metoda mieszana).
Druga sprawa to dostępność removerów w internecie. Choć każdy może je zamówić, to odradzamy korzystanie z nich w domu! To preparat podrażniający skórę, który w niedoświadczonych rękach może nawet pozostawić po sobie blizny.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem

Najskuteczniejszym sposobem usuwania makijażu permanentnego jest laser. To także najdroższa metoda, która wymaga przynajmniej kilku wizyt w salonie. Nowoczesne urządzenie wytwarza skoncentrowaną wiązkę laserową, która rozbija pigment znajdujący się pod skórą. Dzięki temu organizm stopniowo się go pozbywa.
Warto pamiętać, że laser, choć jest często najskuteczniejszy, to nie jest idealną i niezawodną metodą. Czasami urządzenie (zwłaszcza starszej generacji) nie jest w stanie poradzić sobie z całkowitym rozbiciem pigmentu z uwagi na jego kolor czy głębokość, na którą wprowadzono barwnik.

Jak uniknąć konieczności usuwania makijażu permanentnego?

Jeśli zastanawiasz się właśnie nad mikropigmentacją brwi, oczu czy ust i chcesz mieć pewność, że nie będziesz musiała szukać w internecie sposobów na to, jak usunąć makijaż permanentny domowym sposobem – koniecznie wybierz zaufaną i doświadczoną linergistkę. Specjalistka przede wszystkim potrafi dobrze dopasować odcień do typu kobiecej urody, wykonuje pigmentację precyzyjnie, a jej gotowe prace są estetyczne i naturalne.
Dobrym pomysłem jest sprawdzenie opinii w internecie oraz zapoznanie się z galerią na stronie interesującej cię linergistki. Zobacz, czy jej poprzednie prace ci się podobają, są równe i dokładnie wykonane oraz pasują do klientek. Dzięki temu unikniesz problemów z nieudaną mikropigmentacją.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.