Data publikacji:

Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy?

Odpowiednio wyregulowane, naturalnie wyglądające brwi stanowią bardzo ważny element oprawy oczu oraz nadają charakter naszej twarzy. Warto również pamiętać o tym, że pełnią również funkcję biologiczną, ponieważ chronią nasze oczy przed zanieczyszczeniami. Nie powinniśmy więc sprawiać, że staną się wyłącznie cienką kreseczką. O wiele ważniejsze jest dopasowanie ich do naszej urody. Odpowiedzmy więc, jak wyregulować brwi do kształtu twarzy, by prezentowała się jak najbardziej korzystnie.
Jak wyregulować brwi do kształtu twarzy
Istnieje wiele metod depilacji brwi. Część osób do ich regulowania wykorzystuje wosk, zdarza się, że włoski wygala się specjalną, małą maszynką. Kosmetyczki do regulowania kształtu brwi wykorzystują np. metodę nitkową. Jeśli jednak kształtem brwi chcemy zająć się samodzielnie, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pęsety, która pozwoli nam na usunięcie pojedynczych, niesfornych włosków. Szeroki wybór pęset, które sprawdzą się w trakcie tej czynności, możesz znaleźć na stronie Ceneo.pl. Warto postawić na profesjonalną pęsetę kosmetyczną, która zapewni nam pełnię ruchu.

Przygotowanie do regulacji brwi

Aby regulacja brwi przebiegła pomyślnie i bezboleśnie, warto odpowiednio się do niej przygotować. Przede wszystkim wykonujemy ją w drugiej połowie dnia, kiedy nasza skóra jest znacznie mniej wrażliwa na ból w porównaniu z porankiem.
Przed regulacją oraz po jej zakończeniu warto pomasować brwi kostką lodu - pozwoli to zmniejszyć nieprzyjemne doznania oraz uniknąć ewentualnego zaczerwienienia i obrzęku. Włoski wyrywamy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Zanim przystąpimy do regulacji brwi powinno się je rozczesać szczoteczką, co pozwoli ułożyć odpowiednio włoski.
Bardzo ważne jest również określenie odpowiedniej długości brwi. Zbyt długie sprawiają, że oczy wydają się optycznie mniejsze, za krótkie wyglądają nienaturalnie. Jak ocenić jaką długość powinna mieć brew? To bardzo proste. W tym celu warto użyć dwóch patyczków, które przykładamy do kącików oczu oraz boku nosa. Przestrzeń pomiędzy nimi określa optymalną długość naszych brwi.

Najważniejsze rady dotyczące regulacji brwi

Podczas regulacji brwi nietrudno popełnić błędy, które sprawią, że efekt nie będzie w pełni satysfakcjonujący. Przede wszystkim należy wystrzegać się zbyt dużej przestrzeni pomiędzy brwiami. Powinna wynosić nie więcej niż 1,5 cm, w przeciwnym razie nasz nos będzie wyglądał na znacznie bardziej wydatny.
Ważne jest również to, aby usuwać głównie włoski, które znajdują się nad naturalną linią łuku brwi. Jedynie w przypadku bardzo szerokich brwi możemy lekko je zwęzić, wyrywając włoski z dolnej linii brwi. Pamiętajmy również o tym, żeby zbyt mocno nie zwężać końców brwi znajdujących się za łukiem. Bardzo częstym błędem jest bowiem tworzenie z nich cienkiej kreseczki, która wygląda nienaturalnie, a przy tym nie jest w stanie podkreślić oczu.
Włoski należy wyrywać szybkim, zdecydowanym ruchem, co pozwoli nam zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz uniknąć łamania włosków - efekt będzie trwalszy. Dobrym pomysłem jest lekkie naciągnięcie skóry palcami w miejscu, z którego usuwamy włoski.

Jak dopasować kształt brwi do kształtu twarzy?

Niezależnie od aktualnie panujących trendów dotyczących kształtu i grubości brwi, warto mieć świadomość, że ich wygląd powinien być dopasowany również do tego, jaki kształt twarzy posiadamy. Zasady te są uniwersalne i sprawiają, że zawsze będziemy wyglądali korzystnie.
Jak dobrać kształt brwi? Przede wszystkim musimy upewnić się, jaki kształt twarzy posiadamy. W tym celu warto przyjrzeć się sobie w związanych, gładko uczesanych włosach. Jeśli okaże się, że posiadamy twarz owalną postawmy na brwi w kształcie łagodnego łuku, który staje się coraz cieńszy na końcach. Osoby o twarzy okrągłej mogą zaś wyszczuplić ją za pomocą brwi, których kształt przypomina trójkąt.
Jeśli mamy do czynienia z twarzą trójkątną, brwi powinny łagodnie unosić się na końcach. Twarz podłużna wymaga brwi wyrazistych i szerokich zaś w przypadku twarzy kwadratowej dbamy o to, by ich końce opadały na dół, a łuk przypadał na około ⅔ ich długości.

Jak jeszcze możesz zadbać o efektowny wygląd swoich brwi?

Zdarza się, że sama regulacja kształtu brwi to nieco za mało, by wyglądały one korzystnie. Niezbędne może okazać się ich przyciemnienie lub odżywienie. Jeśli posiadasz słabe, wypadające włoski, zadbaj o regularne nawilżanie ich za pomocą specjalnej odżywki lub serum.
Możesz także zdecydować się na ich przyciemnienie henną. Pamiętaj jednak, że często efektem takiego zabiegu jest mocny, nieco nienaturalny kolor. O wiele lepiej sprawdzi się więc staranny, codziennie wykonywany makijaż. Wybór produktów do koloryzacji i malowania brwi jest obecnie bardzo szeroki. Wśród produktów, z których możesz skorzystać, wymienić możemy kredki, cienie, farbki, żele oraz tusze.
Szeroki wybór produktów do makijażu oraz pielęgnacji swoich brwi znajdziesz na stronie Ceneo.pl. Niezależnie od tego, jaki produkt wybierzesz, pamiętaj, by używać go oszczędnie. W przypadku kredek rysuj krótkie, delikatne kreski. Jeśli korzystasz z cieni, zadbaj zaś o to, by rozcierać je twardym, skośnie przyciętym pędzelkiem. Pamiętaj, że brwi powinny być tylko nieco ciemniejsze od koloru twoich włosów.
Podsumowując, dopasowanie brwi do kształtu twarzy nie jest zadaniem trudnym. Podobnie jak ich samodzielna regulacja. Oczywiście, pierwsze próby mogą wydawać się wyzwaniem, niemniej jednak, stosując nasze rady, z łatwością poradzisz sobie z samodzielną regulacją i zadbasz o piękną, efektowną, a jednocześnie naturalną oprawę swoich oczu.
Zdjęcie: Nestea06/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo