Data publikacji:

Jak zagęścić brwi? Najlepsze sposoby na porost brwi

Piękne, gęste brwi to marzenie niejednej kobiet. Lansowany od dawna trend na naturalny look sprawia, że coraz więcej osób poszukuje odpowiedzi pytanie, jak zagęścić brwi po latach zbyt intensywnej depilacji. Nawet jeśli natura nie obdarzyła cię brwiami jak z obrazka, dzięki kilku prostym metodom możesz poprawić ich gęstość. Sprawdź!
Jak zagęścić brwi

Co wpływa na kondycję brwi?

Jeśli masz więcej niż 20 lat, z pewnością pamiętasz czasy, w których tryumfy święciły brwi cienkie jak niteczki. Na początku XXI wieku super-wydepilowane brwi nosiły światowej sławy gwiazdy, takie jak Christina Aguilera czy Britney Spears. Nic dziwnego, że nastolatki całego świata zamarzyły o podobnym wyglądzie, bardzo intensywnie wyskubując włoski w domowym zaciszu…
Niestety, długotrwała i agresywna depilacja brwi może trwale je osłabiać, a nawet powodować permanentne „prześwity”. Regularnie wyrywane włoski stają się cieńsze, delikatniejsze, czasem zmieniają swój kolor. To właśnie dlatego tak wiele kobiet, które kiedyś uległy modzie na cienkie brwi, dziś poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak je zagęścić.
Oczywiście, przyczyny rzadkich brwi mogą leżeć gdzie indziej. Czasem w grę wchodzi przede wszystkim genetyka; liczba mieszków włosowych, z których wyrastają włosy, jest nam z góry podarowana i nie można na nią wpłynąć.
Przerzedzone brwi mogą być także efektem nieprawidłowej pielęgnacji skóry twarzy; stosowania kosmetyków z zawartością alkoholu czy PEG, które negatywnie wpływają na stan mieszków włosowych.
Pamiętaj, że dieta i styl życia również wpływają na wygląd twoich brwi. Zaniedbania w jadłospisie czy stosowanie używek może pogarszać ich stan.

Jak zagęścić brwi? Domowe sposoby

Piękne, gęste brwi są dla oczu tym, czym rama dla obrazu. Akcentują spojrzenie i sprawiają, że twarz nabiera młodzieńczości. Sprawdź, jak zagęścić brwi domowymi sposobami.

Odżywki do brwi

Pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem na poprawę jakości brwi jest regularne stosowanie odżywek do brwi. Odpowiedni produkt sprawi, że mieszki włosowe zostaną pobudzone do pracy, a włoski będą rzadziej wypadać. Szukaj odżywek do brwi z zawartością naturalnych składników: oleju rycynowego, rumianku, wosku pszczelego, biotyny, skrzypu, pokrzywy. Te komponenty rewelacyjnie wpływają na porost brwi.
Uwaga: unikaj odżywek do brwi zawierających formaldehyd i bimatoprost. Substancje te dają wrażenie złudnego przyspieszenia wzrostu włosków, „blokując” ich naturalny rytm rozwoju. Jednak gdy zaprzestaniesz używania takiej odżywki, włoski niemal na pewno od razu osłabną. Ponadto formaldehyd i bimatoprost mogą silnie podrażniać wrażliwe okolice oczu.

Zaprzestanie depilacji

Chcesz zapuścić brwi? Zapomnij o pęsecie! Choć wydaje się to proste, doskonale wiemy, że przetrwanie etapu odrastania włosków może być kłopotliwe. Przez jakiś czas możesz nie być zadowolona z wyglądu swoich brwi. Warto jednak przetrwać ten okres i pozwolić włoskom na co najmniej 2-3 miesięczną regenerację bez żadnej depilacji.

Peeling enzymatyczny

Aby pobudzić wzrost brwi, raz w tygodniu nakładaj na nie delikatny peeling enzymatyczny, który odblokuje ujścia mieszków włosowych.

Olejek rycynowy

Tradycyjnym sposobem zagęszczania brwi, ale także rzęs, jest nakładanie na nie czystego olejku rycynowego. Pobudza on mieszki włosowe, a także intensywnie nawilża i odżywia włoski. Na efekty jego działania należy jednak zaczekać przynajmniej kilka tygodni.

Henna i makijaż brwi

Choć nie są to metody trwałego zagęszczenia brwi, z pewnością przydadzą ci się w okresie ich wzmożonej pielęgnacji. Zanim twoje łuki brwiowe zaczną wyglądać tak, jak chcesz, warto opanować sztukę umiejętnego ich malowania.
 • Do makijażu brwi możesz wykorzystać różne produkty: pomadę, kredkę, cień, żel koloryzujący.
 • Zadbaj o to, by makijaż brwi wyglądał naturalnie. Nie wykonuj długich linii, a raczej krótkie kreseczki imitujące włoski.
 • Nie nadawaj brwiom kształtu innego, niż ich naturalny. Malując je, podążaj za formą nadaną im przez naturę.
 • Optyczny efekt zagęszczenia brwi możesz uzyskać także dzięki hennie. Ciemniejsze brwi wydają się gęstsze, a dobrze dobrana henna o naturalnym składzie dodatkowo je odżywi.

  Laminacja brwi – hit czy kit?

  Wiele kobiet niezadowolonych z wyglądu swoich brwi decyduje się na zabieg laminacji, polegający na nałożeniu na włoski preparatu pogrubiającego. Brwi po laminacji stają się lśniące i gęstsze, lepiej się układają. Zdania na temat skuteczności tego zabiegu są jednak podzielone. Wiele osób sądzi, że regularna laminacja brwi, które są cienkie i delikatne, może je dodatkowo obciążać.

  Makijaż permanentny brwi

  W niektórych sytuacjach żaden ze sposobów na zagęszczenie brwi nie przyniesie rezultatu. Nie brakuje kobiet, które borykają się z genetycznym zanikiem włosków na brwiach lub tych, które utraciły je wskutek blizn w okolicach łuków brwiowych. Wówczas można rozważyć wykonanie makijażu permanentnego brwi. Zabieg ten można przyrównać do wykonywania tatuażu.
  Poszukując salonu permanentnego makijażu, zwróć uwagę na opinie oraz portfolio lingeristek. To bardzo ważne, by makijaż brwi prezentował się realistycznie i naturalnie.

  Jak zagęścić brwi? Podsumowanie

  Gęste i zdrowe brwi możesz uzyskać, stosując odżywki, olejek rycynowy oraz regularnie złuszczając naskórek znajdujący się w ich okolicy. Warto również zrezygnować z ich wyrywania na dłuższy czas. Pamiętaj, że do czasu uzyskania pożądanego efektu, możesz wspierać się henną oraz sprytnie wykonanym makijażem brwi.
  Zdjęcie: Envato Elements