Data publikacji:

Jak zmyć farbę do włosów ze skóry? Najlepsze sposoby!

Wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosów w domu. To o wiele tańsze rozwiązanie, a dzięki dostępności naprawdę dobrych farb, przy odrobinie wprawy może przynieść naprawdę świetne rezultaty. Każda kobieta koloryzująca włosy samodzielnie zna problem barwienia czoła, szyi czy też dłoni. Jak zmyć farbę do włosów ze skóry, aby plamy nie psuły końcowego rezultaty koloryzacji?
jak zmyć farbę do włosów ze skóry

Jak zmyć farbę do włosów z twarzy i szyi?

Domowe farbowanie włosów ma sporo zalet. To przede wszystkim oszczędność pieniędzy – pojedynczy zabieg koloryzujący u fryzjera to koszt 200-300 zł. Panie, które farbują się regularnie, mogą więc sporo zaoszczędzić, kupując farby do użytku domowego.
Dobre farbowanie włosów w domu wymaga jednak nieco wprawy. Chodzi przede wszystkim o higienę samego zabiegu. Koloryzacja wykonywana samodzielnie we własnej łazience często wiąże się z plamami na skórze po farbie, które trudno usunąć. Takie ślady na twarzy, za uszami lub na szyi wyglądają bardzo nieestetycznie, niwecząc efekt końcowy.
Na całe szczęście, zmycie farby ze skóry nie jest niewykonalne. Poznaj najlepsze domowe sposoby na usunięcie śladów po środkach koloryzujących!

Jak zmyć farbę ze skóry? Domowe metody

Pamiętaj, że farbę ze skóry należy zmyć przede wszystkim szybko. Jeśli podczas koloryzacji zauważysz, że znalazła się na czole, szyi bądź skroniach, od razu zmyj ją za pomocą płatka kosmetycznego zanurzonego w ciepłej wodzie. Po upływie kilkunastu minut, usunięcie plam będzie znacznie trudniejsze, jednak wciąż wykonalne!
 • Użyj wody z mydłem
 • Ciepła woda z mydłem w większości przypadków dobrze radzi sobie z usuwaniem plam po farbie. Najlepsze efekty gwarantuje na plamach jasnych; ślady po czarnej lub brązowej farbie mogą wymagać kilkukrotnego zmywania.
 • Płyn micelarny na plamy po farbie
 • Produkty do demakijażu, takie jak płyny micelarne oraz mleczka, bardzo dobrze usuwają plamy po farbie.
 • Jak zmyć farbę? Użyj oliwki dla dzieci
 • Farby do włosów szybko zmywają się pod wpływem substancji oleistych. Wystarczy odrobina oliwki lub naturalnego oleju roślinnego, aby szybko i delikatnie pozbyć się plam!
 • Usuń farbę za pomocą peelingu
 • Jeśli żaden z delikatnych sposobów nie zdaje egzaminu, sięgnij po gruboziarnisty scrub, który w sposób mechaniczny usunie farbę z naskórka. Zamiast peelingu, możesz użyć również miękkiej szczoteczki do mycia twarzy.
 • Spirytus kosmetyczny
 • Możesz sięgnąć również po spirytus salicylowy (koniecznie o przeznaczeniu kosmetycznym), który skutecznie rozpuszcza barwnik farby.

  Jak uchronić skórę przed zaplamieniem podczas farbowania?

  Z całą pewnością łatwiej jest zapobiegać plamom po farbie, niż je usuwać. Podczas następnej koloryzacji pamiętaj o zabezpieczeniu skóry za pomocą tłustego kosmetyku, takiego jak krem lub oliwka. Pokryte nim miejsca nie ulegną zafarbowaniu.
  Warto zaopatrzyć się również w precyzyjne narzędzia do koloryzacji, a dokładniej dobre pędzle. Ważne, aby włosie pędzelka było zbite i nie ulegało odkształcaniu.
  Pamiętaj także o ochronie dłoni – podczas każdej koloryzacji stosuj rękawiczki. Zwykle są one dołączane do farb. Odzież przed zaplamieniem uchronisz za pomocą specjalnej fryzjerskiej peleryny.

  Jak zmyć farbę do włosów ze skóry? Wypróbuj proste sposoby!

  Usuwanie farby do włosów ze skóry może zająć nieco czasu, jednak z pomocą domowych metod na pewno okaże się skuteczne. Na przyszłość pamiętaj o dobrym przygotowaniu do koloryzacji oraz zabezpieczeniu skóry przed farbą!
  Zdjęcie: Envato Elements