Data publikacji:

Jak zrobić french hybrydowy? Poradnik krok po kroku

French hybrydowy, to jedna z najbardziej popularnych i pożądanych stylizacji paznokci. Technika french jest znana od wielu lat, jednak zwłaszcza w obecnym sezonie stała się bardzo popularna i w każdym salonie kosmetycznym była wykonywana po parę razy dziennie. Dany manicure jest niezwykle elegancji i ponadczasowy, dlatego sprawdzi się na każdą okazję. Z frenchem można oczywiście kombinować i tworzyć przeróżne stylizacje wykonywane na paznokciach, np. french kolorowy, ze zdobieniami itd. Jak więc wykonać french hybrydowy? Przeczytaj poradnik, jak wykonać go krok po kroku.
jak zrobić french hybrydowy

Czym jest french hybrydowy?

French hybrydowy został rozpowszechniony w latach 70. i od tego czasu jest na topie. Francuski manicure jest stylizacją, którą wiele kobiet wykonuje, gdyż wygląda pięknie, elegancko, a zarazem naturalnie. Klasyczny french charakteryzuje się naturalnym, jasnoróżowym kolorem aplikowanym na całą płytkę paznokcia i białym lakierem hybrydowym rozprowadzonym na końcówki. Wbrew pozorom, dany manicure nie jest taki prosty w wykonaniu, jak się wydaje. Pomalowanie prostych linii na paznokciu wymagają wprawy i doświadczenia. Zazwyczaj końcówki malowane są białym lakierem hybrydowym za pomocą precyzyjnego pędzelka do paznokci. Istnieją jednak inne, prostsze metody, które ułatwiają tę technikę, np. paski przyklejane na paznokcie lub użycie silikonowego stempelka.

Co jest potrzebne do wykonania french manicure?

Zanim przejdziemy do tego, jak wykonać french hybrydowy, musimy przygotować odpowiednie produkty, które będą niezbędne podczas robienia danej stylizacji.
Na początku oczywiście należy przygotować płytkę paznokcia, więc potrzebne będą pilnik, bloczek polerski, cleaner, waciki bezpyłowe i primer. Opracowanie skórek można wykonać za pomocą cążek lub frezarki, jednak stylistki zdecydowanie polecają frezarkę, gdyż dokładniej opracowuje skórki i usuwa nabłonek znajdujący się na paznokciu. Następnie należy użyć bazę hybrydową, lakier hybrydowy w mlecznym bądź różowym kolorze, dowolny lakier do końcówek (może być klasyczny biały lub inny kolor, na jaki mamy ochotę) oraz top. Do utwardzania każdej warstwy po kolei będzie potrzebna lampa UV/LED oraz olejek do skórek, w celu ich nawilżenia po stylizacji. Do wykonania frenchu będą potrzebne także paski, pędzelek precyzyjny bądź silikonowy stempel, w zależności od sposobu, który wybierzemy do wykonania zdobienia.
Jeżeli już skompletowaliśmy wszystkie potrzebne rzeczy do wykonania hybrydowego frenchu, możemy przejść do części praktycznej.

Jak zrobić french hybrydowy z paskami?

Autor: Dominika Mańka