Data modyfikacji:

Jak zrobić kreskę na oku poprawnie?


Kreska na oku wciąż nie wychodzi z mody. Prawidłowo zrobiona doskonale dopełnia makijaż. Dobrze sprawdzi się zarówno w makijażu dziennym, jak i wieczorowym, choć warto dokonywać pewnych modyfikacji, które dopasują styl kreski do okazji. Jak zrobić kreskę na oku? Jaki produkt do tego wybrać? Czy eyeliner to zawsze najlepsza opcja? Oto jak stworzyć idealną kreskę - poradnik dla początkujących.
kreska

Kształt oka a kreska


Na początku warto zastanowić się nad tym, jak wyglądają twoje oczy. Jeśli jesteś posiadaczką dużych oczu w kształcie migdałów, możesz pozwolić sobie na wszelkie eksperymenty. Na takich powiekach świetnie wyglądają zarówno delikatne, roztarte kreski, jak i graficzne jaskółki.
Osoba z opadającymi powiekami ma już nieco większy problem. Jak malować kreski na opadających powiekach? Przede wszystkim musimy robić to na otwartych oczach, a kreskę przeciągnąć poza linię powieki w taki sposób, by stworzyć idealną jaskółkę. Jeśli jesteś początkująca, trudno będzie ci od razu osiągnąć taki efekt, ale trening czyni mistrza! Oczy okrągłe powinnaś malować dobrym eyelinerem od połowy powieki i nieco wyciągnąć kreskę poza jej linię. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskasz wizualne wydłużenie oka, co jest bardzo korzystnym efektem przy oczach okrągłych.

Kreska na oku dla początkujących - jaki produkt wybrać?


Kreskę na oku możesz wykonać kredką bądź cieniem do powiek i cienki pędzelkiem. Sposób ten pozwala na nanoszenie poprawek oraz rozblendowanie kreski, dzięki czemu ewentualne potknięcia nie są tak widoczne. To dobry sposób na rozpoczęcie ćwiczeń robienia kreski na oku dla początkujących.
Kreska eyelinerem to już nieco bardziej zaawansowana sztuka, ale z pewnością sobie z nią poradzisz. Na rynku znajdziesz różne rodzaje eyelinerów, jak choćby:

● eyeliner w słoiczku - przypomina pomadę do brwi. Jest bardzo gęsty i nakłada się go pędzelkiem, który zwykle jest dołączany do zestawu. Możesz też skorzystać z własnego pędzelka do eyelinera. Pamiętaj jednak, że to od jego grubości i precyzji zależy wygląd twojej kreski;

● eyeliner w pisaku - dobry dla osób początkujących. Jest bardzo precyzyjny, a pisak ułatwia trzymanie go w dłoni. Ma jednak jedną wadę - bardzo szybko wysycha, a zatem trudno jest skorygować wszelkie pomyłki;

● eyeliner w kałamarzu - jeden z bardziej popularnych. Taki eyeliner ma zazwyczaj bardzo intensywny kolor, a równocześnie zachowuje płynną konsystencję. Cechuje się też wysoką trwałością. Eyelinery w kałamarzu występują w wersji z pędzelkiem bądź gąbeczką. Który wybrać? To już zależy od indywidualnych preferencji.

Kreska eyelinerem krok po kroku


Jeśli wybrałaś już ulubiony produkt, czas na zrobienie wymarzonej kreski. Zanim jednak ją namalujesz, nałóż na powiekę bazę oraz wybrany cień do powiek. Oto, jak wykonać kreskę eyelinerem krok po kroku:

1. Podeprzyj łokieć na stabilnym podłożu, aby uniknąć drżenia ręki.
2. Jeśli dopiero zaczynasz, narysuj kontur kreski przy pomocy cienia do powiek, a dopiero później nałóż eyeliner. Możesz jednak pominąć ten krok.
3. Przyłóż pędzelek eyelinera na środku powieki, a następnie płynnym ruchem narysuj cienką kreskę na zewnątrz. To samo zrób na drugiej powiece.
4. Postaraj się skorygować kreski na powiece w taki sposób, by były one jak najbardziej symetryczne.
5. Narysuj ładną jaskółkę, skierowaną ku górze. Musi być ona kontynuacją linii wodnej dolnej powieki. Aby ułatwić sobie sprawę, postaw maleńką kropkę w miejscu, gdzie powinna kończyć się jaskółka zanim ją namalujesz.
6. Dokładnie wytuszuj rzęsy i nałóż kredkę w kolorze cielistym na dolną powiekę. W teorii malowanie kreski na oku eyelinerem wydaje się proste.

Warto jednak pamiętać, że nikt nie stał się mistrzem malowania kreski już po pierwszej próbie. Ćwiczenia są niezbędne, a z czasem z pewnością dojdziesz do wprawy. Powodzenia!
Autor: Olga Sadowska