Data modyfikacji:

Kuferek na kosmetyki. Duży (XXL), podróżny - idealny kufer dla wizażystki!

Kuferek na kosmetyki to gadżet, który przyda się nie tylko profesjonalnym wizażystkom. Wiele kobiet po prostu lubi się malować, a kosmetyków ma tyle, że wypadałoby zorganizować na nie dodatkową szafkę. Dzięki kuferkowi na kosmetyki masz wszystko w jednym miejscu. Oprócz tego to rozwiązanie idealne dla pań często podróżujących. W poniższym wpisie podpowiem więc, jaki kuferek na kosmetyki wybrać i czym się kierować przy jego zakupie. Sprawdzę również, czym różni się tradycyjna kosmetyczka od kuferka podróżnego na kosmetyki i dlaczego warto go kupić.

Kuferek na kosmetyki – zalety

Kuferek na kosmetyki to propozycja nie tylko dla profesjonalnych wizażystek. Łączy w sobie praktycyzm i ładny design. Dodatkowe półeczki na przybory i kosmetyki zagwarantują utrzymanie porządku. Poza tym kuferek na kosmetyki pozwala na szybkie odnalezienie konkretnego produktu. Poręczne kosmetyczki sprawdzają się w wielu sytuacjach, jeśli jednak masz dużo kosmetyków lub często podrożujesz, warto sięgnąć po kuferek podróżny na kosmetyki.

Kuferek na kosmetyki – z materiału czy aluminium?

Kiedy wybieramy idealny organizer na kosmetyki, musimy się zastanowić nad materiałem wykonania. Zacznijmy od kuferków na kosmetyki z materiału. Bardzo często to o wiele tańsze rozwiązanie niż kuferek z aluminium. Kuferek z materiału ma jednak tyle samo zwolenników, co przeciwników. Skupmy się na jego zaletach. Po pierwsze, jest znacznie tańszy. Po drugie, nieco lżejszy – to z kolei niezwykle ważny aspekt w podróży. Po trzecie, kuferek na kosmetyki z materiału znacznie łatwiej zapakujesz do walizki. Materiał można w końcu wygiąć czy nieco spłaszczyć, czego nie zrobisz już przy kuferku z aluminium. Niektóre wizażystki uważają, że materiałowy kuferek na kosmetyki nie jest zbyt dobrym zabezpieczeniem dla kosmetyków. Może się okazać, że po dojechaniu do klientki kilka twoich produktów prasowanych będzie do wyrzucenia. Nie polecam go raczej profesjonalistkom. To bardziej rozwiązanie dla dziewczyn, które dopiero zaczynają profesjonalnie zajmować się makijażem lub cenią sobie dobrą organizację na co dzień.

Kuferek na kosmetyki z aluminium jest na pewno znacznie stabilniejszy niż kuferek z materiału. Możesz więc bez obaw przewozić w nim płynne kosmetyki czy te, na które wydałaś nieco więcej pieniędzy – w takim kuferku z pewnością będą bezpieczne. Kuferek z aluminium jest także łatwiejszy w czyszczeniu. Nawet jeśli się pobrudzi, to wystarczy go przetrzeć wilgotną szmatką i gotowe. Kuferki na kosmetyki wykonane z aluminium mają także o wiele więcej przegródek. Znajdziesz więc w nich miejsce na nawet twoje najdrobniejsze kosmetyki – i nic nie zgubi się w podróży. Taki kuferek walizka będzie także idealny podczas częstych wyjazdów. Po prostu bierzesz go z łazienki i pakujesz do walizki. Koniec z ciągłym przepakowywaniem kosmetyków, które jak wiemy, może być na dłuższą metę uciążliwe i doprowadzić do gubienia mniejszych produktów, np. kredek do oczu czy ulubiona czerwona szminka. A jego wady? Po zapakowaniu bywa dość ciężki, jest nieforemny i najczęściej musisz go nosić jak dodatkowy bagaż.

Kuferek na kosmetyki na kółkach

Jeśli makijażem zajmujesz się profesjonalnie i dość często dojeżdżasz do klientek, to doskonale wiesz, jak uciążliwe może być ciągłe przenoszenie kuferka. Nie mówiąc już o tym, że jego regularne dźwiganie to spore obciążenie dla twoich pleców. Mały kuferek nie sprawia aż tylu kłopotów – jest stosunkowo lekki.

Co jednak kiedy masz kuferek nawet z trzema poziomami? Wtedy wybierz kuferek na kółkach do złudzenia przypominający walizkę. Wygodnie go przewieziesz, niezależnie od tego, czy poruszasz się własnym autem czy komunikacją miejską. To również rozwiązanie bardzo wygodne dla kobiet, które nie mogą dźwigać ze względu np. na ciążę lub problemy zdrowotne. Co więcej, taki kuferek może w twoim domu pełnić funkcję dodatkowej szafki. Zyskasz w ten sposób miejsce w łazience, a twoje kosmetyki będą zawsze uporządkowane. Kuferek na kosmetyki będzie też pięknie pasował do aranżacja toaletki.

Jaki kuferek podróżny na kosmetyki wybrać?

Dla kobiet, które mają częste wyjazdy służbowe, według mnie najlepszy będzie kuferek aluminiowy. W podróży posłuży ci jako dodatkowa szafka, a w dodatku nie będziesz musiała co chwilę przepakowywać kosmetyków. Inny kuferek podróżny na kosmetyki wybierze jednak profesjonalna wizażystka, a inny kobieta, której make-up jest jedynie pasją. Profesjonalne makijażystki pokochają kuferki podróżne na kółkach. Po pierwsze, są one znacznie większe, więc pomieszczą wszystkie twoje produkty, a ty nie będziesz musiała z żadnego z nich rezygnować. Po drugie, z takim kuferkiem będzie ci znacznie łatwiej się przemieszczać. Możesz też mieć pewność, że nie zgubisz ani nie zniszczysz swoich kosmetyków. Jeśli często podróżujesz, ale twoje wyjazdy nie wiążą się z pracą wizażysty, to mały kuferek na kosmetyki z wygodną rączką w zupełności wystarczy.

Każda z nas jest inna i ma inne potrzeby, dlatego ile kobiet, tyle modeli kuferków na kosmetyki. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz, jedno jest pewne – z kuferkiem na kosmetyki zachowasz ład i porządek w swojej łazience, zawsze znajdziesz to, czego szukasz bez zbędnego tracenia czasu, a ponadto w podróży nigdy nie zgubisz ulubionego kremu czy korektora. A ty masz już kuferek na kosmetyki? Jeśli nie, to gorąco zachęcam cię do jego kupna. Sama bardzo szybko przekonasz się, że było warto.

Autorka: Klaudia Borycka