Data publikacji:

Jaki płyn do płukania jamy ustnej wybrać?

Codzienne szczotkowanie zębów to podstawa ich zdrowia. Pielęgnację jamy ustnej można jednak wspomóc, stosując odpowiedni płyn do płukania. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów płynów, które zadbają zarówno o zęby, dziąsła, jak i świeży oddech. Podpowiadamy, jak wybrać ten najlepszy!
jaki płyn do płukania jamy ustnej

Czemu warto stosować płyn do jamy ustnej?

Wiele osób sądzi, że płyn do płukania ust nie jest konieczny, aby zadbać o zdrowie zębów. Należy jednak pamiętać, że większość dentystów zaleca ich stosowanie. Powód jest prosty – nawet najlepsza szczoteczka nie dotrze tam, gdzie płyn do jamy ustnej. Ponadto dobry środek może wspomagać działanie pasty, przeciwdziałać przebarwieniom, nadwrażliwości lub próchnicy. To dodatkowa ochrona dla twoich zębów!
Płyny do płukania jamy ustnej mają zwykle mentolowy zapach, dzięki czemu działają odświeżająco. To bardzo dobry sposób na błyskawiczną poprawę zapachu z ust.
Po płyn do płukania jamy ustnej warto sięgnąć także wtedy, gdy nie masz czasu na dokładne umycie zębów. Szybkie przepłukanie ust pozwoli pozbyć się większości zanieczyszczeń.

Dobry płyn do płukania jamy ustnej, czyli jaki?

Płyn do płukania jamy ustnej powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów tego typu produktów, spełniających różne potrzeby. Poza tym, pamiętaj, że dobry płyn do płukania jamy ustnej powinien mieć delikatny skład pozbawiony cukru oraz alkoholu. Te składniki nie służą twoim zębom!

Wybielające płyny do płukania jamy ustnej

Pierwszą odmianą płynów do płukania są te o działaniu wybielającym. Zawierają one składniki usuwające przebarwienia, a także skutecznie im zapobiegają. Wybielające płyny zwykle mają niebieski odcień, który natychmiastowo sprawia, że zęby wydają się bielsze.
Płyn o działaniu wybielającym powinny stosować osoby z tendencją do szybkiego żółknięcia zębów, spowodowanego np. piciem kawy lub paleniem papierosów.

Płyn do płukania ust na nadwrażliwość

Ból po spożyciu ciepłych lub zimnych produktów to zwiastun nadwrażliwości zębów. Zwykle nie da się jej leczyć inaczej, jak tylko dobrą pastą oraz płynem do płukania. Płyn do płukania jamy ustnej dla zębów wrażliwych posiada specjalne składniki znieczulające. Warto używać go również po zabiegach dentystycznych zwiększających tkliwość zębów, takich jak scaling.

Najlepszy płyn do płukania jamy ustnej przeciw kamieniowi nazębnemu

Jeśli twoją bolączką jest szybko pojawiający się kamień nazębny, stosuj płyn o działaniu remineralizującym. Preparat rozpuszcza osad nazębny, docierając również do przestrzeni międzyzębowych. Wówczas kamień będzie osadzał się znacznie wolniej.

Przeciwpróchniczy płyn do płukania ust

Inny rodzaj płynu do płukania ust zwalczy bakterie odpowiedzialne za rozwój groźnej choroby zębów - próchnicy. Stosowanie tego rodzaju płynu poleca się osobom z tendencją do chorób próchniczych, a także dzieciom.

Wielozadaniowy płyn do płukania jamy ustnej

Nie możesz się zdecydować? Żaden problem. Na rynku znajdziesz płyny do płukania jamy ustnej, które spełniają kilka funkcji, np. wybielającą oraz przeciwpróchniczą zarazem. Jeśli szukasz najlepszego płynu do płukania jamy ustnej do stosowania na co dzień, postaw właśnie na multifunkcyjny preparat.

Dobry płyn do płukania jamy ustnej – sekret pięknych zębów!

Nie bagatelizuj działania płynów do płukania jamy ustnej. Stanowią one świetne uzupełnienie codziennej pielęgnacji zębów oraz znakomicie odświeżają oddech. Wybierz swój typ i przekonaj się sam!
Zdjęcie: Envato Elements