Data publikacji:

Jaki toner do włosów blond wybrać?

Piękny, złocisty, naturalnie wyglądający blond lub popielaty kolor na włosach to marzenie niejednej kobiety, dlatego tak wiele z nich decyduje się na wykonanie zabiegu koloryzacji. Farbowanie włosów to prosta metoda na zmianę koloru swojej fryzury, jednak decydując się na koloryzację, trzeba mieć na uwadze wystąpienie możliwych skutków, które wpływają na ostateczny wygląd fryzury. Kobiety, które zdecydowały się na zmianę koloru włosów na jasny, nierzadko muszą mierzyć się z żółtym odcieniem, będącym wynikiem wielu czynników.
Jaki toner do włosów blond wybrać?
Żółte odcienie na włosach po farbowaniu to zmora wielu kobiet, dlatego znaczna część z nich często poszukuje informacji o tym, jaki toner na żółte włosy wybra
. Toner do włosów to pożądany produkt, który z łatwością poradzi sobie z żółtymi pasemkami. Działanie dobrze dobranego tonera do włosów blond pozwala na niwelowanie niepożądanych odcieni.

Żółte włosy po farbowaniu – czy stosowanie toneru do włosów blond to dobre rozwiązanie?

Żółte włosy po farbowaniu to częsty efekt, z jakim mierzą się kobiety. Wykorzystanie toneru niwelującego niepożądany odcień na włosach często jest najlepszym rozwiązaniem, które pozwala na uzyskanie idealnego odcienia włosów.
Toner to produkt, po który często sięgają osoby regularnie farbujące włosy na jasne odcienie. Toner może mieć wiele zastosowań, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego koloru na włosach. Najważniejsze cechy tonera do blond włosów to:
  • Wyrównanie koloru – często podczas farbowania włosów, szczególnie wykonywanego przez niedoświadczone osoby w warunkach domowych, może dochodzić do sytuacji, gdzie włosy będą miały kilka odcieni. Toner do włosów pozwoli na ich wyrównanie, co gwarantuje doskonały efekt.
  • Neutralizowanie niepożądanych odcieni – podczas farbowania na jasne kolory, szczególnie na odcienie blondu, może dojść do sytuacji, gdzie część włosów przyjmie żółty odcień. Użycie tonera do blond włosów sprawia, że żółty odcień zostaje zneutralizowany.
  • Odświeżenie koloru – farbowane włosy z czasem tracą swój blask i wyrazisty kolor, dlatego warto dla ich odświeżenia skorzystać z toneru. Wyblakły kolor włosów nie wygląda dobrze, a stosowanie tonera nie tylko odżywi kolor, ale także poprawi kondycję i wzmocni strukturę włosów.
  • Ratowanie koloru – toner od włosów często wykorzystuje się jako produkt umożliwiający uratowanie koloru docelowego. Podczas farbowania może dojść (z różnych przyczyn) do powstania plam i pasm w kolorze innym niż docelowy kolor farby. Toner w łatwy i szybki sposób pozwoli uratować całą fryzurę.

Toner do włosów – jak działa?

Wpadki podczas farbowania włosów mogą zdarzyć się każdemu, nawet profesjonalnemu styliście fryzur, który w czasie swojej zawodowej praktyki wykonał dziesiątki lub setki koloryzacji. Łatwiej o wpadkę koloryzacyjną w przypadku, gdy farbowanie wykonywane jest przez osobę niedoświadczoną, która nie do końca zdaje sobie sprawę z następstw, jakie może ze sobą nieść farbowanie jasnych włosów.
Toner do włosów to obecnie bardzo popularny produkt, po który sięgają nie tylko profesjonalni fryzjerzy i styliści fryzur, ale także osoby farbujące włosy w zaciszu własnego domu. Toner do blond włosów to produkt niezwykle skuteczny, ale przy tym łagodny dla skóry głowy i nie wnika w strukturę włosa. Taki produkt w wielu przypadkach może być alternatywą dla farby, dlatego korzystanie z tonera nierzadko zastępuje koloryzację, szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzi jedynie delikatna zmiana koloru włosów.
Najchętniej wybierane tonery cechują się dobrym i bezpiecznym dla włosów i skóry głowy składem. Znaczna większość popularnych produktów z tej kategorii pozbawiona jest amoniaku, dzięki czemu utrzymuje się jedynie na powierzchni głowy i nie wnika w strukturę włosa.
Tonery do włosów to produkty bezpieczne, określane jako substancje półtrwałe. Takie określenie oznacza, że produkt ten wykazuje dobre działanie, ale pozostaje przy tym delikatny dla skóry głowy oraz nie pogarsza aktualnej kondycji włosów.
Dzięki składnikom, które są neutralne dla włosów i skóry głowy, tonery można stosować nawet na włosy w złej kondycji, czyli przesuszone lub zniszczone, bez obaw o nieprzyjemne skutki stosowania takiego kosmetyku.

Tonery do włosów – rodzaje

Toner do włosów to obecnie jeden z najchętniej stosowanych preparatów do kosmyków, po który sięgają kobiety decydujące się na koloryzację włosów. Tonery to produkty, które w różnym stopniu wpływają na uzyskany kolor włosów. Takich kosmetyków używa się najczęściej po rozjaśnianiu włosów. Profesjonalni fryzjerzy najczęściej korzystają z tonerów natychmiastowych, które można nakładać na jeszcze wilgotne włosy po spłukaniu farby lub substancji rozjaśniającej.
Natychmiastowe tonery nakłada się na włosy i pozostawia na około kilkanaście minut. Aby w pełni i bezpiecznie korzystać z działania tonera, należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji zamieszczonej przez producenta produktu na opakowaniu lub dołączonej ulotce.

Jaki toner do włosów blond wybrać?

W szerokiej ofercie tonerów, jaką oferują producenci tego typu produktów, znaleźć można tonery w różnej formie – od pianek i kremów, przez szampony, płukanki, aż po odżywki tonujące. Efekt po użyciu tonera nie jest taki sam, jaki można uzyskać po koloryzacji, jednak dla wielu osób jest on wystarczający. Regularnie stosowany toner do włosów pozwala na utrzymanie intensywności koloru oraz neutralizuje pojawiające się plamy lub przebarwienia, co jest szczególnie widoczne na włosach jasnych lub blond.
Najpopularniejsze tonery, które obecnie znaleźć można na rynku, to:
  • tonery w formie pianki lub kremu,
  • tonery w formie szamponów,
  • tonery-płukanki.
Zdjęcie: Envato/alexstand
Autor: Redakcja Ceneo